میرسلیم در قزوین:

فساد ۸ هزار میلیارد تومانی صندوق ذخیره فرهنگیان در دولت یازدهم اتفاق افتاد

میرسلیم

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: فساد ۸ هزار میلیارد تومانی صندوق فرهنگیان در دولت یازدهم اتفاق افتاد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نوشت: سیدمصطفی میرسلیم عصر امروز در جمع دانشجویان دانشگاه بین‌المللی امام خمینی قزوین اظهار داشت: اعتقاد داریم پیشرفت و توسعه کشور با حضور صادقانه جوانان شکل می‌گیرد و راه دیگری وجود ندارد. در فضای مردم‌سالاری دینی، اتکا به همت و کوشش و فعالیت سازمان یافته به همراه دانش و درک صحیح از وضعیت موجود و همت جوانان باید به کار گرفته شود.

وی افزود: اصل برجام به بینش دولت نسبت به این قرارداد برمی‌گردد که آقای رئیس جمهور هم گفت حتی آب خوردن ما هم به این برجام ربط پیدا می‌کند.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: طی این دو سال گذشته صحبت‌های بسیاری از وضعیت ایران در جهان مطرح شد و یک نکته مهم که مظلومیت ایران در بحث هسته‌ای بود این بود که ایران به دنبال سلاح هسته‌ای نیست.

میرسلیم اضافه کرد: برجام سندی پیچیده و پُر از ابهام است که تفاسیر بسیاری می‌‌توان از آن برداشت کرد و متنی نیست که با اتکا به آن بتوان به یک نقطه قطعی دست یافت و هر دولتی باید در دوره‌های مختلف این سند را اجرایی کند.

وی یادآور شد: دانشجویان طی چهار سال تحصیل در دانشگاه در پیشرفت و توسعه کشور خود باید سهیم شوند اما در فضای بیرون از دانشگاه استقبالی برای ورود این دانشجویان به حوزه صنعت و پیشرفت کشور وجود ندارد و سالانه 150 هزار نفر از فارغ‌التحصیلان ایران به کشورهای خارجی مهاجرت می‌کنند.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد: طی چهار سالی که گذشت تعداد دانشجویان مهاجرت‌کننده ایران به کشورهای خارجی افزایش یافت، چرا باید فرصت استفاده از علم و استعداد فارغ‌التحصیلان خود را بسوزانیم؟ جوانانی که با استعدادهای عظیم خود می‌توانند ایران را به قله‌ها پیشرفت و اقتدار در جهان برسانند چرا باید با تحقیر با جوانان ما رفتار شود؟

میرسلیم مطرح کرد: مدیری که در دولت فعالیت می‌کند باید زمینه فعالیت بی‌شائبه خود را به مردم فراهم کند و از این جایگاه و قدرت خود برای خدمت به مردم استفاده کند، دولت می‌توانست طی چهار سال گذشته نظام شایسته‌سالاری را در کشور ایجاد کند اما متأسفانه این چهار سال از دست رفت.

وی اذعان کرد: امروز عده‌ای برای اثرگذاری منفی روی انتخابات در حال خیانت به کشور هستند، خرید شناسنامه، تهدید و تطمیع دهیاران، این موارد خدمت به نظام جمهوری اسلامی نیست، زهر است بر ما که بخواهیم به این مدل به کسب رأی بپردازیم و به فرصت سوزی‌ها ادامه دهیم چراکه این عملکردها اهانت به ملت انقلابی ایران است.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ادامه تصریح کرد: قانون بانکداری اسلامی قانون خوبی است اما از صدر اسلام تا به امروز با ایجاد کلاه شرعی عده‌‌ای به دنبال رباخواری هستند موضوعی که در قرآن به عنوان جنگ با خدا مطرح شده است.

میرسلیم بیان کرد: مدرک مهندسی من از پیش از انقلاب بوده است و همیشه مهندس میرسلیم بودم و هیچ زمانی مدرک جدید برای خودم نگرفته‌ام.

وی تصریح کرد: بحث حقوق‌های نجومی را نباید شوخی بگیریم وزارت دارایی باید پاسخگوی حقوق 270 میلیون تومانی مدیرعامل بانک رفاه باشد اما دولت پاسخگوی این موضوعات نیست و چرا مجلس باید حقوق 20 میلیونی را برای تصویب در نظر بگیرید؟ این مباحث توهین به شعور مردم است.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: دولت طی چهار سال گذشته کشور را معطل نگه داشت تا تحریم‌ها برداشته شود؛ اگر تحریم‌ها برداشته نشد ما نباید اقدام به فعالیت اقتصادی کنیم؟ شاید هیچ زمانی تحریم‌ها برداشته نشد.

میرسلیم ادامه داد: مفاسدی طی این چهار سال شکل گرفت که دولت به صورت ریشه‌ای برای رفع آن‌ها ورود پیدا نکرد، سیاست‌های مبارزه و مقابله با مفاسد اقتصادی تدوین شده و مشخص است اما دولت آن‌ها را اجرایی نکرد و فساد هشت هزار میلیارد تومانی در صندوق فرهنگیان کشف شد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین