غلامرضا راهپیما در گفتگو با «نسیم آنلاین»؛

حوزه فرهنگ و هنر شاهد جلوگیری از شایسته‌سالاری در دولت یازدهم بود

غلامرضا راهپیما

غلامرضا راهپیما گفت: در دولت یازدهم انتظار می‌رفت که به دور از مفسده‌های مدیریتی در بخش هنر ، هنرمندان بتوانند گام‌های مهمی را در راستای اهداف فرهنگی و هنری کشور بردارند که این امر محقق نشد.

غلامرضا راهپیما، هنرمند و محقق خوشنویسی و نقاشی خط در گفتگو با خبرنگار فرهنگی «نسیم آنلاین»؛ در خصوص عملکرد دولت یازدهم در زیرساخت های فرهنگی و هنری گفت: از آنجا که فرهنگ بعنوان مهمترین شاخصه در هر نظام و ارکان‌یک کشور تعریف می شود و هنرمندان اصلی ترین بخش فرهنگ را بخود اختصاص می دهند و از طرفی اثر گذار ترین کسانی هستند که در حوزه فرهنگی کشور می توانند نقش ایفا کنند ، در دولت یازدهم انتظار می رفت که به دور از مفسده های مدیریتی در بخش هنر ، هنرمندان بتوانند گامهای مهمی را در راستای اهداف فرهنگی و هنری کشور بردارند که متآسفانه علاوه بر مفسده های مدیریتی در حوزه هنر کشور ، جریانات خاص همواره مسیر جریان هنری ارزشی کشور را در راستای اهداف خویش تغییر دادند که این مهم با یک انتخاب آگاهانه در این حوزه مهم‌میتواند به پایان قبیله گرایی درون گروهی و سازمان‌یافته جریانات خاص بیانجامد.

این استاد خوشنویسی با اشاره به انتظارات خود از دولت دوازدهم ادامه داذ: معتقدم ‌دولت دوازدهم‌ می باید با تعاملات سازنده ، با احترام به اصول اولیه ارزش های انقلاب و اهداف عمیق آن که حاصل خون هزاران شهید و ایثارگری است که به زحمت فراوان حاصل آمده است ، احترام بگذارد و توجه خاصی به حوزه فرهنگ و هنر کشور در راستای تعالیم ارزشمند بیانات رهبری معظم انقلاب را دنبال کند و به مشارکت همگانی هنرمندان توجه خاص داشته باشد.

راهپیما در ارتباط با عدم شایسته سالاری در دولت یازدهم اظهار داشت: توقع همه دلسوزان انقلاب و کشور بر آن بوده و هست که جوانان و به ویژه نخبگان عرصه های فرهنگی و هنری کشور که به عنوان ذخائر پیش رو در جهت نیل به اهداف ارزشمند انقلاب است ، توجه بیشتری داشته باشد تا زمینه برای آنان‌و دستاوردهای مهم انقلاب فراهم آید که این تعامل آنگونه که باید صورت نگرفت و چه بسا همواره اشخاص خاص که همواره مطرح بوده و دیکته شده بودند جای آنان را اشغال نموده و از دستیابی نخبگان به موضوع شایسته سالاری جلوگیری شد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: اگر چه در هر دوره مدیریتی اتفاقات گوناگون مثبت و منفی زیادی وجود دارد، ولی انتظار می رفت که در دولت یازدهم این تعامل در حوزه تولیدات هنری کشور و ارزش های انقلاب چهره شایسته تری را از خود نشان میداد و خانواده بزرگ فرهنگ و هنر کشور را در راه اعتلای ارزشهای انقلاب در مسیر توسعه هدایت می کرد

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟
پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟
داستان عجیب از زندگانی شهید مدافع حرم
فیلم: از خالکوبی و قلیان تا شهادت
اهدای عواید حاصل از فروش بلیت و محصولات فرهنگی به هموطنان سیل‌زده
جشنواره جهانی فیلم فجر «سفیر مهربانی» هلال احمر شد
دبیر چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو خبر داد
حضور مهمانان خارجی در جشنواره بین‌المللی رادیو و اجلاس جهانی صدا
۱۹ فروردین و حکاکی انگشتر؛
خرافه یا واقعیت؟ شرف الشمس چیست؟
مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت در گفت‌وگو با فارس:
مابه‌التفاوت هزینه سفر به عتبات به زائران بازگردانده می‌شود
شایعه است! / هرچه وزارت اطلاعات بگوید قبول دارم
توضیح ضرغامی درباره خروج آرشیو صداوسیما در دوران ریاستش
تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین