میرسلیم در گفتگوی ویژه خبری:

قوه مجریه سرچشمه فساد است/ وزیر کاسب باشد فساد در جامعه گسترش می‌یابد

میرسلیم

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه سرچشمه فساد قوه مجریه است و باید برای کنترل فساد به سراغ آن برویم، گفت: متأسفانه بدعت جدیدی در دولت کنونی در حوزه فساد شکل گرفته است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نوشت: سیدمصطفی میرسلیم در آخرین گفت‌وگوی ویژه خبری نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری که امشب از شبکه 2 سیما پخش شد در پاسخ به سؤال مجری برنامه که چه توانمندی‌ای در خود برای حضور در انتخابات حس کردید و اساساً دنبال چه تغییراتی هستید، اظهار داشت: علت اصلی حضور من در صحنه انتخابات این بود که متأسفانه بسیاری از حقوق اساسی مردم ایران بر زمین مانده است و تلاش‌هایی که تاکنون صورت گرفته نتوانسته این حقوق را ایفا کند پس باید دست به کار شویم و نمی‌شد که صبر کرد.

وی افزود: به ویژه اینکه دولت یازدهم به حقوق اساسی مردم کمتر اهتمام ورزید و اگر هم گاه نکته‌ای را مطرح کرد فقط در حد شعار باقی ماند و اقدام عملی صورت نگرفت.

میرسلیم با بیان اینکه ما مسئله شغل را داریم و بیکاری جوانان را بیچاره کرده است، گفت: ما مسئله رکود را داریم و فضای کسب و کار بی‌رونق است و به دنبال آن سایر مشکلات دیگری در جامعه شکل گرفته است که به مشکلات اقتصادی برمی‌گردد. انواع و اقسام اختلاس‌ها، فسادها و تبعیض‌هایی که در جامعه مشاهده کردید ناشی از این مشکلات است و همه اینها باعث شد که دست به کار شده و وارد صحنه انتخابات شوم.

وی در پاسخ به این سؤال مجری برنامه که مبارزه با مفاسد اقتصادی را چقدر مهم می‌دانید و چه برنامه‌ای برای آن دارید، تصریح کرد: فساد اقتصادی خیلی در جامعه جدی شده است و حیف است که این اتفاق افتاده چون برازنده جمهوری اسلامی این نبود که گرفتار این گونه مصیبت‌ها شویم.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تأکید بر اینکه باید سراغ سرچشمه فساد رفت، گفت: اگر در سطح قوه مجریه ریشه اصلی مفاسد مهار شود دیگر شاهد این نخواهیم بود که جریان رشوه از سمت قوه مجریه به قوه قضاییه و یا جریان زدوبند از سمت قوه مجریه به سمت قوه مقننه سرازیر شود.

سلیمی ادامه داد: اگر در انتخابات موفق شوم یکی از برنامه‌هایم این خواهد بود که با دوستانم در قوه قضاییه همکاری کنم و هرگونه پیشنهاد رشوه به طرف قوه قضاییه برود به طور قاطع با آن برخورد کند. همچنین در مورد قوه مقننه نیز اینگونه خواهد بود و جلوی زدوبندهایی که موجبات فساد را فراهم می‌‌کند گرفته شود.

وی با بیان اینکه متأسفانه بدعت‌هایی در دولت کنونی شکل گرفته که خیلی وخیم است، تصریح کرد: ای کاش این بدعت‌ها صورت نمی‌گرفت و آن استفاده ابزاری از بیت‌المال است که خودش یک راهی برای فساد است.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در همین راستا افزود: استفاده ابزاری به این مفهوم است که مثلاً 3 سال است یارانه‌های نقدی عده زیادی را پرداخت نمی‌کنیم و چطور شده که یک دفعه در این چند روز آخر تصمیم گرفته‌اید که این 45 هزار و 500 تومان را بدهید. چگونه می‌خواهید از اینگونه مسائل خودداری کنید و اینها همه نشان‌دهنده این است که دولت راه نادرستی را انتخاب کرده و با دست‌درازی به بیت‌المال سعی کرده که خود را وجیه جلوه دهد.

میرسلیم در همین زمینه گفت: گزارشاتی از شهرستان‌های کوچک و روستاها رسیده که مبالغی را برای دهیارها و بخشدارها قرار داده‌اند و حتی در میان مردم این شایعه را پراکنده‌اند که اگر به رئیس جمهور کنونی رأی ندهید پرداخت یارانه‌های شما با مشکل مواجه خواهد شد. این هم به لحاظ اجتماعی و هم به لحاظ ابزار قرار دادن مردم کار نادرستی است و باعث می‌شود که با برخی از جلوه‌های بدعت‌آمیز مواجه شویم.

وی با بیان اینکه از طرف دیگر در این دولت با این مواجه بودیم که وزرای ما علی‌رغم اینکه باید خود را وقف خدمت به مردم کنند درگیر کارهای شخصی‌شان شده‌اند، اظهار داشت: این وزرا شرکت‌هایی برای خودشان دارند که البته اشکالی ندارد ولی این با مسئولیت قابل جمع نیست کما اینکه فروردین‌ ماه اعلام می‌کند که من لایحه تضاد منافع را آماده کرده‌ام تا به مجلس بدهم نشانگر این است که تضاد منافع واقعاً رخ داده و ایشان احساس کردند که باید لایحه‌ای برای آن تنظیم کنند هرچند به نظر من نیازی به لایحه نبوده و اگر ایشان وجداناً می‌خواست برخورد کند باید با وزرایی که گرفتار تضاد منافع شده‌اند برخورد کنند. چون کار رئیس همین است و باید برخورد کند و بگوید چرا رعایت نمی‌کنید و هم کاسب و هم وزیر هستید.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: در شرایطی که وزیر کاسب باشد معاونان و کارمندان او نیز کاسب می‌شوند و فساد در جامعه گسترش می‌یابد. افرادی که در دولت هستند راهی پیدا شده که کیسه‌ای برای خود بدوزند در حالی که باید مسئولین خود را برای خدمت آماده کنند نه اینکه برای جیب مردم کیسه بدوزند.

ادامه دارد ...

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین