بیانیه جمعیت ایثارگران به‌مناسبت حماسه ۲۹ اردیبهشت:

۱۶میلیون رأی؛ "صدای منتقدان وضع موجود"/ رئیس‌جمهور منتخب از نقدها استفاده کند

جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی

جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی از رئیس‌جمهور منتخب خواسته تا نقدهایی را که مطرح می‌شود در جهت رفع ناکارآمدی‌ها به‌کار گیرد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای به‌مناسبت حماسه 29 اردیبهشت دستاوردهای جبهه مردمی نیروهای انقلاب را در جهت وحدت بی‌سابقه نیروهای انقلاب دانسته و آن را سنگ بنای ورود نیروهای جدید و نسل جوان و جهادی ابراز داشته است که متن این بیانیه به‌شرح زیر است:

1 ــ 29 اردیبهشت سال جاری پیروزی دیگر و برگ زرینی که در کارنامه مردم رشید ایران و کتاب تاریخ شکوهمند انقلاب اسلامی ثبت شد و چشم ناظران جهانی را خیره کرد و بسیاری از معادلات و محاسبات استکبار جهانی علیه ملت ایران را به هم ریخت و ایران، یک روز تاریخی را پشت سر گذاشت.
اگرچه در گرمای حضور مردم، 29 اردیبهشت نمی‌توان زوایای حماسه پرشور و شعور آنها را به ارزیابی جامع و کامل نشست اما جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی بر خود فرض می‌داند هرآنچه سپاس و قدردانی است به این ملت بزرگ و تاریخ‌ساز تقدیم نماید و بر درگاه خداوند متعال نسبت به این مردم ولایتمدار و متعهد سجده شکر به جای آورد.

2 ــ با وجود تخلفات گسترده و اعمال فشارهای مدعیان آزادی و دموکراسی، اکنون انتخابات به پایان رسیده و طرفداران آقای سید ابراهیم رئیسی به نتیجه انتخابات احترام گزارده با کمال آرامش نتیجه را پذیرفته و معتقدند سازوکارهای قانونی نظام به‌خوبی از آرای عمومی پاسداری می‌کند. هرچند برخی در سالهای گذشته وقتی نتیجه انتخابات به‌نفعشان نبود در پازل دشمن بازی کرده  8 ماه کشور را به آشوب و آتش کشاندند که خسارت جبران‌ناپذیر آن هنوز بر عرصه اجتماعی و سیاسی کشور مشهود است.

3 ــ نقدهای جدی متوجه دوره اول ریاست جمهوری آقای روحانی قرار گرفت با این همه وی مجدداً مورد اقبال عمومی قرار گرفت. ضمن تبریک و آرزوی موفقیت برای جناب آقای حسن روحانی امیدواریم ایشان قدر اعتماد عمومی را دانسته، نقدها را در جهت رفع نقصان‌ها و ناکارآمدی‌ها به‌کار گیرد. جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی نیز با تمام توان کارشناسی خود مخصوصاً در عرصه اقتصادی آمادگی دارد برنامه‌های تدوین‌شده در این جمعیت به ایشان ارائه شود تا بتواند این بار گره‌ای از مشکلات اقتصادی و معیشتی و توجه به توانمندی داخلی بردارد.

4 ــ جریان نیروهای انقلاب در انتخابات جاری دستاوردهای بسیاری داشت. این جریان با تشکیل جبهه مردمی نیروهای انقلاب توانست 31 نامزد این جبهه را به یک نامزد برساند، همه نیروها را برای پیروزی یک فرد متعهد و کارآمد بسیج نماید، چهره جدیدی را وارد عرصه رقابت نماید، مدل جدیدی از تصمیم‌گیری در عرصه سیاسی و اجتماعی عرضه نماید، حیات مجدد سرمایه‌های انقلابی چون دکتر قالیباف میان جریان حزب‌الله، تعیین تکلیف با عناصر حلقه انحرافی و... مهمتر از همه وحدتی مثال‌زدنی را به عرصه عمومی کشور ارائه کردند. به‌خلاف تمام چند انتخابات گذشته، این جریان به‌خوبی وحدت و انسجام خود را به دست آورد، وحدت و انسجامی که بعد از دهه شصت در تاریخ انقلاب بی‌سابقه تلقی می‌شود.

جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی بر این باور است که این وحدت و همگرایی اگر در ادامه راه به‌درستی مدیریت شود می‌تواند خشت اول برای کارهای بزرگ و تحولات اساسی باشد، بنابراین کل جریان نیروهای انقلاب بایستی این مهم را قدر دانسته با رفع برخی نواقص اعتلای انقلاب و مطالبات عمومی را بیش از گذشته در دستور کار داشته باشند ضمن اینکه وحدت و همگرایی شکل‌گرفته می‌تواند بستری برای پوست‌اندازی، ورود نیروهای جدید و نسل جوان و جهادی نیروهای انقلاب باشد.

5 ــ نیروهای انقلاب با وحدت و همگرایی هرچند نتوانستند نتیجه این انتخابات را به‌نفع خود نمایند اما نامزد این جریان حدود 16 میلیون رأی از آن خود کرد، این میزان اقبال را همه نیروهای انقلاب باید قدردان باشند و آن را «صدای منتقدان وضع موجود» تلقی نمایند، صدایی که بایستی از طرف نامزد پیروز انتخابات شنیده شود.
همان‌طور که در شعارهای تمام نامزدهای انتخابات مطرح شد و در وعده‌های رئیس جمهور نیز کاملاً مشهود بود اشتغال، مشکلات اقتصادی و معیشتی در رأس مطالبات عمومی قرار داشت.

به نظر می‌رسد دولت محترم و نامزد پیروز انتخابات به‌خوبی این ظرفیت 16میلیونی را درک کرده است و جریان نیروهای انقلاب نیز بر خود فرض می‌داند مطالبات اصلی مردم را منسجم‌تر، دقیق‌تر، جدی‌تر و کارشناسی‌تر پیگیری کند، بر همین اساس این جریان بنا دارد با انسجام و تشکیل گروههای کارشناسی اشتغال، اقتصاد و حل مشکلات اقتصادی را به‌صورت جدی از دولت مطالبه نماید.

6 ــ همان‌طور که اشاره شد جریان نیروهای انقلاب در کمال آرامش و متانت نتیجه شکست در انتخابات را پذیرفت و همین موضوع این جریان را بر آن خواهد داشت تا بیش از گذشته به آسیب‌شناسی خود بپردازد.

انتخابات مجلس دهم به این جریان نشان داد باید ارتباط قوی‌تری با محرومان و مستضعفان داشته باشد که این آسیب به‌خوبی درک شد. با توجه به عملکرد مثبت آقای رئیسی در یک سال گذشته خود در توجه به محرومان این موضوع در این انتخابات مورد توجه جدی‌تر قرار گرفت و امیدواریم همه نهادهای نظام و دستگاههای دولتی نیز به این مهم توجه نمایند. جریان انقلابی همواره در لابه‌لای ضعف و شکست رشد کرده و انتخابات اردیبهشت 96 قدمی دیگر برای رشد این جریان خواهد بود که از نکات مهم آن استمرار نهضت خدمت‌رسانی به مردم، افزایش کارآمدی نهادهای در اختیار، حضور بیشتر نسل جوان، ارتباط بیشتر و عمیقتر با طبقه متوسط شهری و... خواهد بود.

جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی
31 اردیبهشت 96

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین