رئیس اتحادیه دامداران در گفتگو با «نسیم آنلاین»:

واردات ۱۵۰ هزار تن گوشت از "زلاندنو" و "استرالیا"/ افزایش قیمت گوشت طبیعی است

دامداری

عزیزاللهی گفت: ما هم تولیدکننده هستیم و هم واردکننده، زیرا تقاضایی که در بازار است بیش از تولید داخلی است، بنابراین واردات گوشت قرمز از کشورهایی مانند استرالیا، برزیل و زلاندنو در کل سال و به صورت دائم و چیزی در حدود ۱۵۰ هزار تن انجام می شود.

علیرضا عزیز اللهی، رئیس اتحادیه دامداران در گفتگو با خبرنگار اقتصادی «نسیم آنلاین» در رابطه با این که فاز دوم پرداخت یارانه صادراتی لبنیات حدود ۴ روز پیش انجام شده است، بیان داشت: از آن جهت که دولت چند روزی است که مشوق های صادراتی صنعت لبنیات را پرداخت کرده موجب شده است تا دپو به شدت کاهش یافته و همین امر باعث شد تا کارخانجات برای تولید محصولات جدید تشویق شوند.

وی ادامه داد: بنابراین تقاضا برای شیر افزایش پیدا خواهد کرد و لذا به طور خود به خود قیمت شیری که کارخانه‌ها از دامداران تهیه می کنند بالا می رود، امسال قیمت شیر از 1200 تومان بالاتر نرفت امیدواریم که بعد از این به 1250 تومان و حتی بالاتر برسد.

رئیس اتحادیه دامداران در ادامه با بیان این مطلب که عرضه دام از طرف دامداری های روستایی و عشایری کاهش کرده است، خاطرنشان کرد: سیستم دامپروری ما در حال تغییر از سنتی به کارخانه ای است. در قبل به صورت عشایری ساختار دامپروری اداره می شد و هزینه تمام شده برای دام کمتر بود. اما الان سیستم به سمت متمرکز و صنعتی در حال تغییر است بنابراین قیمت تمام شده برای تولید و نگه داری دام بالاتر خواهد رفت لذا این افزایش قیمت گوشت قرمز هم طبیعی است و برای تنظیم بازار قیمت گوشت باید دولت یک راه حلی و اقداماتی را بیندیشد تا هم تولیدکننده متضرر نشود و هم مردم.

عزیزاللهی در رابطه با واردات گوشت قرمز بیان داشت: در زمینه گوشت باید گفت که ما هم تولیدکننده هستیم و هم واردکننده، زیرا تقاضایی که در بازار است بیش از تولید داخلی است، بنابراین واردات گوشت قرمز از کشورهایی مانند استرالیا، برزیل و زلاندنو در کل سال و به صورت دائم و چیزی در حدود 150 هزار تن انجام می شود.

وی در رابطه با صادرات نیز بیان داشت: ما هیچ گاه گوشت صادر نمی کنیم، اما هر ساله چیزی در حدود یک میلیون رأس دام ایرانی مورد تقاضا کشورهای عربی است و لذا چه به صورت رسمی و چه غیررسمی صادرات به این کشورها انجام می شود.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین