عضو هیئت مدیره انجمن ملی خرما در گفتگو با «نسیم آنلاین»:

مردم هر جعبه خرمای مضافتی را گران تر از ۸ هزار تومان نخرند

خرما

اکبری گفت: خرما به اندازه کافی در انبارها موجود است. این محصول نه آن چنان زیاد است که بگوییم قیمتش پایین می آید و نه آن چنان کم است که منجر به گرانی آن شود.

محمد حسین اکبری، عضو هیئت مدیره انجمن ملی خرمای ایران در گفتگو با خبرنگار اقتصادی «نسیم آنلاین» در رابطه با افزایش قیمت خرما در روزهای اخیر بیان داشت: برخی اخبار مبنی بر افزایش قیمت خرما در ماه رمضان منتشر شده که مورد تأیید انجمن نیست. خرمای بم هیچ گونه افزایش قیمتی نداشته و فعلا نیز تصمیمی برای گران کردن این محصول وجود ندارد، در شهرستان بم و در ابتدای فصل، خرمای مضافتی حدود 7 هزار تومان بود و الان نیز به همان قیمت عرضه می شود.

وی افزود: این محصول تا به مراکز عمده فروشی تهران برسد چیزی در حدود 500 تا هزار تومان بر روی قیمت آن کشیده می شود بنابراین قیمت هر کیلو خرمای مضافتی در عمده فروشی تهران باید بین 7500 تا 8 هزار تومان باشد.

عضو هیئت مدیره انجمن ملی خرمای ایران عنوان کرد: خرده فروشی ها هم حدود 20 درصد بر روی قیمت می کشند بنابراین قیمت واقعی هر کیلو خرمای مضافتی در دست مصرف کننده بیش از 10 هزار تومان نباید باشد.

وی در رابطه با جعبه های خرمای مضافتی تصریح کرد: این جعبه ها 700 گرم است بنابراین قیمت هر جعبه 7 و نهایتا 8 هزار تومان است و نباید هیچ مغازه داری قیمتی بیش از این را در نظر بگیرد.

اکبری تأکید کرد: خرما به اندازه کافی در انبارها موجود است و تا فصل جدید هیچ گونه کمبودی در این رابطه وجود ندارد به طوری که می توان گفت این محصول نه آن چنان زیاد است که بگوییم قیمتش پایین می آید و نه آن چنان کم است که منجر به گرانی آن شود.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین