کوشکی:

اعلام آرای تفکیکی ریاست جمهوری در این دولت مثل قراردادهای نفتی، سرنوشت کرسنت و قرارداد خرید هواپیماهای مرجوعی محرمانه است

کوشکی

عضو هیأت علمی دانشگاه تهران گفت: عدم اعلام آراء تفکیکی ریاست جمهوری در این دولت مثل قراردادهای نفتی، سرنوشت کرسنت و قرارداد خرید هواپیماهای مرجوعی محرمانه است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، صادق کوشکی عضو هیأت علمی دانشگاه تهران در گفتگو با فارس، ضمن اشاره به رای 16 میلیونی رقیب رئیس‌جمهور در انتخابات گفت: تعداد کسانی که مخالف رویه دولت یازدهم بودند بسیار بیشتر از 16 میلیون است. بسیاری از کسانی که به این دولت رای دادند و یک میلیون و 800 هزار نفری که رای باطله دادند و 15 میلیونی که اصلا پای صندوق‌های رای نیامدند نشان می‌دهد که بخش زیادی از اینها جزو منتقدین دولت هستند.

وی ادامه داد:‌حتی از آن 23 میلیونی که به آقای روحانی رای دادند بخش عمده‌ای مخالف عملکرد دولت هستند اما به دلیل ناآشنایی با نامزد رقیب به آقای روحانی رای دادند و یا فکر کردند صحبت‌ها و تهدیدهایی که آقای روحانی می‌کند صحت دارد و آمدن آقای روحانی موجب می‌شود سایه جنگ از کشور برود.

این استاد دانشگاه با تاکید بر اینکه اگر تبلیغات در انتخابات ریاست جمهوری بدون جنگ روانی و صادقانه بود آنوقت معلوم می‌شد منتقدین و مخالفین حقیقی آقای روحانی چند نفر هستند، بیان داشت: محدود کردن منتقدین آقای روحانی به 16 میلیون کار خطایی است. 

کوشکی تصریح کرد: از آنجایی که دولت یازدهم دستاوردی برای ارائه نداشت احتمالا اکثریت مردم ایران منتقد عملکرد آقای روحانی هستند. حامیان آقای روحانی عده‌ای محدود هستد که توانستند در دولت یازدهم از طریق رانت‌ها و فرصت‌های فاسد به حقوق‌های نجومی و ثروت برسند. این دولت فاقد پایگاه اجتماعی شناسنامه‌دار است زیرا کل تولید کنندگان، کارگران و تجار به نابودی کشیده شد.

وی خاطرنشان کرد: وقتی دولتی کارآمدی ندارد مجبور است مردم را تطمیع کند و رای مردم را به خود جلب کند و یا با جنگ روانی مثل بیان جملاتی چون سایه جنگ، کشیدن دیوار وسط خیابان و ممنوعیت کنسرت آنها را ترغیب به رای دادن به رئیس‌جمهور مستقر کنند.

این استاد دانشگاه با اشاره به علل رای آوری دولت مستقر در انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: دولت با پرداخت طلب‌های معوق کارگران، توزیع یارانه‌ها و افزودن حقوق کارمندان و مستمری‌بگیران، بازنشستگان و افراد تحت تکلف توانست برای بار دوم خود را تثبیت کند.

کوشکی در مورد اینکه چرا تا به امروز دولت آراء استان‌ها را به صورت تفکیک‌شده ارائه نداده است، گفت: دولت یازدهم و احتمالا دولت دوازدهم دولت امنیتی‌ها و محرمانه‌ها است. اصل و نگاه امنیتی به همه چیز است. نگرش این دولت بر این است که شهروندان حقی برای دانستن ندارند. در این دولت شهروندان حق دارند فقط چیزهایی بدانند که مسئولین امنیتی دولت صلاح می‌دانند. عدم اعلام آراء تفکیکی ریاست جمهوری در این دولت مثل قراردادهای نفتی، سرنوشت کرسنت و قرارداد خرید هواپیماهای مرجوعی محرمانه است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین