افزایش قیمت جوجه یکروزه قیمت مرغ را به پرواز در آورد

صادرات مرغ

عطاءالله حسن زاده افزود: با وجود گران شدن ۲ برابری جوجه یک روزه در روزهای گذشته، چنانچه قیمت مرغ آماده طبخ از حداکثر ۷۸ هزار ریال بالاتر برود، غیرواقعی است.

به گزارش «نسیم آنلاین»رئیس هیات مدیره اتحادیه سراسری مرغداران کشور دلیل افزایش قیمت مرغ در روزهای اخیر را ناشی از افزایش بی رویه قیمت جوجه یک روزه دانست و گفت که قیمت این مواد پروتئینی در روزهای آینده کاهش می یابد.

عطاءالله حسن زاده افزود: با وجود گران شدن 2 برابری جوجه یک روزه در روزهای گذشته، چنانچه قیمت مرغ آماده طبخ از حداکثر 78 هزار ریال بالاتر برود، غیرواقعی است.

در روزهای گذشته قیمت هر کیلوگرم مرغ در مازندران به 80 تا 82 هزار ریال رسیده بود که در مقایسه با اواسط اردیبهشت حدود 10 هزار ریال افزایش داشت.

حسن زاده گفت: هم اکنون قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده در مرغداری با سه هزار ریال کاهش نسبت به اواخر هفته گذشته به 47هزار ریال در هر کیلو رسیده که قیمت واقعی مرغ آماده طبخ بر این اساس در بازار باید بین 75 تا 78 هزار ریال باشد.

وی حضور دلالان را علت اصلی گرانی و نوسان قیمت مرغ دانست.

رئیس هیات مدیره اتحادیه سراسری مرغداران کشور اظهار داشت : با توافقی که با اتحادیه تولیدکنندگان جوجه یکروزه انجام شده ، قیمت جوجه یکروزه 15 هزار ریال تعیین شد و مرغداران ما نباید بیش از این قیمت جوجه خریداری کنند.

حسن زاده افزود : اگر مرغداران ما بخواهند قیمتی بالاتر از توافق برای جوجه یکروزه بپردازند، قطعا در زمان برداشت ( ورود مرغ به بازار) با زیان مواجه می شوند و با این روند زیر بار گرانی جوجه یکروزه نروند.

رئیس هیات مدیره اتحادیه سراسری مرغداران کشور گفت : در دولت یازدهم نسبت به دوره های پیشین قیمت مرغ از نوسان کمتری برخوردار بوده ، ولی با قیمت 67 تا 70 هزار ریال مرغ در بازار، تولیدکنندگان دچار زیان می شوند.

حسن زاده میزان تولید ماهانه گوشت مرغ را در کشور بین 170 تا 180 هزار تن و سالانه حدود 2 میلیون تن اعلام کرد و افزود که تمام نیاز کشور در داخل تولید می شود.

وی اضافه کرد : تولید ما بیش از نیاز داخلی است و باید روندی ایجاد شود که بتوانیم بخشی از تولیدات داخلی را به خارج از کشور صادر کنیم تا زیان مرغداران جبران شود.

حسن زاده با تاکید بر این که افزایش قیمت مرغ موقتی است ، از مصرف کنندگان و مسئولان تنظیم بازار خواست تا از هر فرایندی که باعث ضرر به تولید می شود، دست بردارند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین