اختصاصی// یک منبع آگاه به «نسیم آنلاین» خبر داد:

کشف کارگاه‌های ساخت سلاح و خودروهای انتحاری در "شهرک الوعر" شهر حمص+عکس

کارگاه ساخت بمب در الوعر حمص

خبرنگار «نسیم آنلاین» در گفتگو با یک منبع آگاه در استان حمص سوریه کسب اطلاع کرد؛ نیروهای امنیتی مستقر در استان حمص و رزمندگان مقاومت در ادامه پاکسازی "شهرک الوعر"  توانستند تعداد قابل توجهی انبارهای سلاح، مهمات، کارگاه‌های ساخت بمب و تولید خودروهای انتحاری را کشف و پاکسازی کنند.

خبرنگار «نسیم آنلاین» در گفتگو با یک منبع آگاه در استان حمص سوریه کسب اطلاع کرد؛ نیروهای امنیتی مستقر در استان حمص و رزمندگان مقاومت در ادامه پاکسازی “شهرک الوعر”  توانستند تعداد قابل توجهی انبارهای سلاح، مهمات، کارگاه های ساخت بمب و تولید خودروهای انتحاری را کشف و پاکسازی کنند.

به گفته این منبع آگاه کلیه ماشین آلات و تجهیزات موجود در انبارهای ساخت سلاح و بمب، توسط گروه های تروریستی داعش، القاعده و ارتش آزاد در اولین روزهای آغاز بحران تروریستی در سوریه از مراکز صنعتی اطراف شهر حمص به سرقت رفته و به این انبارها منتقل شده است.

 

 

این منبع آگاه با اشاره به محل کشف کارگاه های ساخت سلاح و بمب اظهار داشت: گروه های تروریستی و به خصوص تشکیلات تروریستی القاعده که بیش از سایر گروه‌های مسلح در این منطقه فعالیت داشته است برای جلوگیری از مورد هدف قرار گرفتن این مراکز محل فعالیت و ایجاد این کارگاه ها را در میان مناطق مسکونی انتخاب کرده تا با استفاده از چنین امتیازی بتوانند مراکز و عناصر خود را از تهدید هدف گیری و انهدام حفظ کنند.

 

لازم به ذکر است که پاکسازی منطقه "حی الوعر" در ادامه عملیات ارتش سوریه و نیروهای مقاومت در استان حمص و اخراج گروه های مسلح و تروریستی از ریف این استان به شمال سوریه آغاز شده و تا پاکسازی کامل استان حمص سوریه نیز ادامه خواهد داشت. منطقه "حی الوعر"  به عنوان کانون توجه گروه های تروریستی فعال در استان حمص به شمار می‌رود که دلیل این توجه ریشه در موقعیت این منطقه دارد.

 

 

به اعتقاد کارشناسان مسائل نظامی تسلط ارتش سوریه و نیروهای مقاومت بر منطقه "حی الوعر" موجب گسترش کمربند امنیتی حمص و تامین امنیت صدها هزار تن از ساکنین این شهر و همچنین گامی بلند در راستای طرح پاکسازی کامل استان حمص به شمار می‌رود. 

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین