معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:

دستگاه های نظارتی قدرت ریسک پذیری را از مدیران گرفته‌اند

منصور معظمی

منصور معظمی تاکید کرد: مشکل اصلی کار بیش از آنکه مسائل مالی و فاینانس باشد، مدیریتی است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امروز دستگاه های نظارتی کشور قدرت ریسک پذیری و شجاعت تصمیم گیری را از مدیران ما گرفته اند و این مساله از تحریم ها بدتر است.

منصور معظمی درآیین تجلیل از دست اندرکاران فازهای 17 و 18 پارس جنوبی، افزود: کارهای در این وسعت و گستردگی جز با عزم ملی انجام نمی شود که نمود عینی آن را در انتخابات اخیر شاهد بودیم.

به گفته این مقام مسئول، هرچند با تحریم های ظالمانه روبه‌رو شدیم، اما در فازهای پارس جنوبی و ساخت پالایشگاه ستاره خلیج فارس، کاری کردیم کارستان؛ باید دست همه آنانی که تلاش کردند را فشرد و از همه آنان قدردانی کرد.

وی تصریح کرد: افتخار اجرای این طرح‌‌های کلان نه متعلق به دولت‌ها، بلکه از آن نظام اسلامی است و ما این توفیق را داشتیم که فازهای پارس جنوبی و طرح‌های صنعت نفت را با وجود تحریم‌ها و محدودیت ها راه اندازی کنیم.

معظمی ادامه داد: متخصصان، مهندسان، مدیران ارشد و کارگران ما این لوح زرین را با افتخار بر گردن خود خواهند آویخت و خواهند گفت 'ما توانستیم'.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: مشکل اصلی کار بیش از آنکه مسائل مالی و فاینانس باشد، مدیریتی است؛ اگر قرارداد این پروژه‌ها منعقد نمی شد امروز درآمدی از این محل نداشتیم، پس نباید تخطئه کنیم که چرا این پروژه‌ها گران تمام شدند.

وی اضافه کرد: مهم این است که ساختیم و امروز با کمال افتخار می گوییم سهم تولید ما در پارس جنوبی از کشور همسایه مان بیشتر شده است.

معظمی با اشاره به اشتغال به عنوان خواسته اصلی مردم در انتخابات از کاندیداهای ریاست جمهوری، تصریح کرد: باید ترس و محافظه کاری را کنار گذاشته و با شجاعت قراردادهای جدید منعقد کنیم.

وی اظهار داشت: متاسفانه دستگاه های نظارتی کشور قدرت ریسک پذیری و شجاعت تصمیم گیری را از مدیران ما گرفته اند و این مساله از تحریم‌ها بدتر است.

قرارداد فازهای ١٧ و ١٨ پارس جنوبی حدود ١١ سال قبل (٢٢ خردادماه ١٣٨٥)، میان شرکت ملی نفت ایران با کنسرسیومی متشکل از سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران، شرکت ملی حفاری ایران، شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت و شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) امضا شده بود.

دولت یازدهم به دلیل تاخیرهای صدرا در ساخت سکو، در ادامه راه شرکت ایزوایکو را جایگزین آن شرکت در فازهای ١٧ و ١٨ کرد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین