معاون ساماندهی امور جوانان:

سازمان ملی جوانان احیا می‌شود

محمدرضا رستمی

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از تلاش برای احیا و تشکیل سازمان ملی جوانان خبر داد و گفت: با روندی که پیش روداریم در حداقل زمان ممکن این مهم عملیاتی و اجرایی می‌شود.

به گزارش «نسیم آنلاین» به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، محمدرضا رستمی با بیان این که توسعه اجتماعی کشور، توسعه اقتصادی و سیاسی را به دنبال دارد و ابعاد دیگر ارتباطی با جهان را شکل خواهد داد، افزود: با همین رویکرد مقاومت و تلاش کردیم که بالاترین سطح هویت بخشی به سازمان های مرد نهاد را در حوزه جوانان دنبال کنیم.

معاون وزیر ورزش و جوانان در امور جوانان با ابراز خرسندی از موج ایجاد شده درحوزه تشکیل سازمان های مردم نهاد، ابراز داشت: مایه مباهات است که این جوانان با همه سرخوردگی ها و ناامیدی ها اعتماد کردند و پذیرفتند راهی جز حضور ندارند وهیچ حداقلی از پشرفت و بهبود را بدون وجود آن ها نمی تواند دنبال کند.

وی با بیان این نکته که به زودی اکثر مشکلات سازمان های مردم نهاد جوانان رفع می شود، گفت: از ابتدای شروع به فعالیتم تشکیل سازمان ملی جوانان را اولویت قرار دادم چراکه برای پیگیری موضوعات و مطالبات جوانان نیازمند سازمانی ملی با اقتدار و دارای اختیارات و منابع هستیم تا بتوانیم با شبکه ای بزرگ که تحت عنوان سمن ها شکل گرفته، موضوعات این حوزه را پیگیری کنیم.

رستمی ادامه داد: رئیس جمهور دستور احیای سازمان ملی جوانان را صادر و سازمان اداری استخدامی هم لایحه تشکیل آن را تدوین کرد و هم اکنون در اختیار دوازده دستگاه دولتی است تا نظراتشان جمع بندی شود. امیدواریم بزودی لایحه احیای سازمان ملی جوانان تقدیم مجلس شود.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در ادامه تامین منابع مالی حوزه جوان را مورد تاکید قرارداد و گفت: هر چندکه اقدامات موثری با بودجه شش میلیاردی دوره پیش انجام شد اما کفاف موضوعات جوانان را نمی داد و دولت دریافت که با بودجه حداقلی نمی توان کارهای شایسته و بزرگ حوزه جوان را دنبال کرد؛ لذا با پیگیری های مستمر، این اعتبار در سال جدید به چهارصد و پنجاه میلیارد تومان ارتقاء یافت.

وی همچنین ساخت چهل و شش خانه جوان از سال ۹۵ را اقدام ارزشمند دیگری در حوزه جوانان دانست و افزود: جوانان برای ارتباط و به اشتراک گذاری مهارت ها و  توانایی های خود به محلی با سازوکار مشخص احتیاج داشتند که به همین منظورطرح احداث خانه های جوان دنبال شد و امیدواریم صد خانه جوان جدید در سال جاری اضافه شود.

محمدرضا رستمی در ادامه جایگاه حقوقی سازمان های مردم نهاد جوانان را مورد توجه قرار داد و گفت: امیدواریم با تفاهم نامه ای که با وزارت کشور خواهیم داشت تا یک ماه آینده این موضوع نیز به طور کامل حل و فصل شود و سمن هابا دریافت پروانه فعالیت بتوانند در ثبت شرکت ها وارد شوند و شناسه ملی دریافت کنند.

معاون وزیر در امور جوانان خاطر نشان کرد: در سال جدید طرح های استانی که طی داوری تائید شوند تا سقف ۱۵ میلیون تومان حمایت خواهند شد و طرح هایی که  بتوانند از سطح کوچک خارج و به سمت طرح های بزرگ حرکت کنند به ترتیب از سی، پنجاه و هفتاد میلیون تومان اعتبار استانی برخوردار می شوند. همچنین اعتبار صد، صدو پنجاه و دویست میلیون تومانی نیز برای طرح هایی که قابلیت اجرایی شدن در سطح ملی را دارند در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه این نشست ۵ حوزه اولویت دار امسال که سازمان های مردم نهاد جوانان با ورود به این حوزه ها از حمایت بیشتری برخوردار می شوند را، حوزه گردشگری، مدیریت شهری، فضای مجازی، آسیب های اجتماعی و حوزه عمومی آموزش ها و توانمندسازی های مختلف عنوان کرد.

محمدرضا رستمی با ابراز خرسندی از جوان سازی بدنه دولت، اظهار داشت: با این دستور رئیس جمهور و به منظور جانشین پروری و شایسته سالاری، جوانانی که توانایی خود را ثابت کنند شناسایی و به عنوان سرمایه ای بزرگ به بخش های مدیریتی کشور معرفی می شوند.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در همین راستا به طرح دستیاران جوان اشاره و خاطرنشان کرد: این طرح در سطح دولت تا سطح شهرستان ها آغاز شده است که مدیران را موظف می کند به منظور جانشین پروری دو دستیار جوان داشته باشند.

این مقام مسئول در حوزه جوانان تغییرات پایدار و محسوس در این حوزه را مستلزم شفاف سازی و دسترسی آزاد به اطلاعات دانست و گفت: مادامی که دسترسی آزاد به  اطلاعات وجود نداشته باشد رانت و فساد برچیده نخواهد شد که باید این مطالبه راسازمان های مردم نهاد داشته باشند و با نقد و اعتراض خود شفافیت در همه امور را طلب کنند.

وی در همین ارتباط افزود: ما نیز شفافیت و دسترسی آزاد به اطلاعات را به عنوان یکی از وظایف اصلی خود در دستور کار قرار داده ایم و بر همین اساس نخستین قدم را در حوزه جوانان برداشته ایم که سازمان های مردم نهاد می توانند خواست های به حق  خود را مطالبه کنند و به کلیه اطلاعات مربوط به حوزه خود دسترسی داشته باشند. ما معتقدیم اگر پرسشگری و نقد درست داشته باشیم نتایج درستی نیز خواهیم گرفت.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین