دلیل اینکه چند دقیقه پس از بازی پرتغال انتقاد کردند را نمی‌فهمم

تاج: آقایان منتقد؛ چه‌کار باید می‌کردیم که نکردیم؟‌/ انتظار داشتید قهرمان جام جهانی شویم؟!

مهدی تاج

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: دلیل اینکه عده‌ای چند دقیقه پس از بازی تیم جوانان ایران مقابل پرتغال شروع به انتقاد کردند را نمی‌دانم.

به گزارش «نسیم آنلاین» به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، مهدی تاج درباره عملکرد تیم جوانان ایران در رقابت‌های جام جهانی، گفت: به کلیه اعضای تیم جوانان شامل کادر فنی و بازیکنان خداقوت عرض می‌کنم. به هر حال حضور در مهم ترین رویداد فوتبال در عرصه جوانان در سطح جهان،پس از 16 سال اتفاق مهم و بزرگی است. هر چند که از دید من می‌توانستیم بازی‌هایی که در آنها شکست خوردیم هم با برد به پایان رسانیم که این موضوع در جای خود قابل بررسی است.

وی ادامه داد: نکته ناراحت کننده در این میان این است که برخی افراد همواره مننقد و همیشه در صحنه بلافاصله پس از هر به زعم خود ناکامی، در افکار عمومی دیده می‌شوند.واقعا از این نوع واکنش و برخی اظهارات متاسف و ناراحتم. سوالات من هم مشخص است. مگر همین کادر فنی شایسته نبود که تیم جوانان ایران را پس از 16 سال در آن گروه سخت خود در رقابت‌های قهرمانی آسیا در بحرین به جام جهانی رساند؟ باور کنید تیمی که در رقابت‌های قهرمانی آسیا خوش درخشید ماحصل تفکرات امیر حسین پیروانی و همین کادر بود. چطور آن زمان این مربی آنچنان مورد تمجید قرار گرفت و امروز مورد کم مهری است؟ مگر آن روز نبود که  همه گفتند باید به دانش مربی داخلی تکیه کنیم؟ این‌چنین می‌خواهیم سرمایه‌های خود را حفظ کنیم؟

تاج افزود: صحبت از رقابت‌های بحرین شد؛ یاد آن افتادم که فدراسیون فوتبال به زعم همه مشکلات موجود و بدون توجه به نظر شورای برون مرزی، برای حضور تیم جوانان در مسابقات اقدام کرد تا فرصت تاریخی درخشش جوانان آینده دار فوتبال کشور که در نهایت به حضور در جام جهانی انجامید، سلب نشود. در بحث تدارک و برنامه ریزی هم فدراسیون فوتبال بر اساس روندی مشخص و با توجه به امکانات خود اقدام کرد. برگزاری 8 اردو و سفر به کره جنوبی و آلمان و دیدار با تیم هایی مانند انگلیس، کره‌جنوبی، نیجریه، سنگال. آیا این برنامه ریزی برای  حضور در جام جهانی نیست؟

رئیس فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: فوتبال است و شکست و پیروزی‌اش. یک روز برد بوده و روز دیگر باخت است. این در ذات فوتبال نهفته است. من هم ممکن است نظرات خودم را درباره بازی‌های تیم ملی جوانان در کره‌جنوبی داشته باشم، اما دلیل اینکه عده‌ای دقایقی پس از بازی پرتغال شروع به انتقاد کرده‌اند را نمی‌فهمم. خدمت این عزیزان عرض می‌کنم که آیا راهیابی به جام جهانی پس از 16 سال توفیق نیست؟ زدن اولین گل و کسب  اولین برد پس از 40 سال تاریخ سازی نیست؟ آیا واقعا دوستان انتظار داشتند قهرمان جام جهانی شویم؟ این‌گونه انتقادهای بیجا باعث از بین رفتن روحیه و اعتماد به نفس مربیان داخلی می‌شود و رویه صحیحی نیست. فدراسیون حمایتش را از مربیان خود انجام می‌دهد. هر چند که کمیته‌ای در نهایت کلیه فرآیندهای مربوط به تیم جوانان را بررسی خواهد کرد تا با کسب تجارب مربوط به میدان جام جهانی با پشتوانه خوبی برای مسابقات آتی گام برداریم.

وی ادامه داد: ما برای تیم نوجوانان هم همین وضع را داریم و به جام جهانی رفته‌ایم. برنامه ریزی مدونی برای این تیم صورت گرفته و اردوهای داخلی و خارجی در جریان است. همین چند روز پیش تیم نوجوانان در تورنمنت پانداکاپ در چین شرکت کرد و تا پایان ماه جاری هم تمریناتش برای برپایی اردوی جدید از سر گرفته خواهد شد. از دوستان دلواپس خواهش می‌کنم  حتما به ما بگویند برای بازی های جام جهانی نوجوانان در هند باید چه کنیم که تاکنون انجام نداده‌ایم؟ خواهش می‌کنم الان بگویند و راهکار ارائه دهند و نه اینکه به وقت مسابقات و پس از پایان بازی‌ها به صحنه بیایند. یا برای فوتبال ساحلی و فوتسال چه باید می‌کردیم که نکردیم که سوم دنیا شدیم. هر چند شاید برخی بگویند چرا قهرمان جهان نشدیم.

تاج عنوان کرد: جا دارد این را هم بگویم که در این مقوله، خیلی از  انتقادات دلسوزانه است و نه کینه توزانه. به نظرم سرمربیان تیم ملی هم باید به انتقادات دلسوزانه گوش فرا دهند و خط مشی ما هم در فدراسیون فوتبال توجه تام و تمام به پیام و نظرات دلسوختگان واقعی فوتبال است. انتظار من از جامعه فوتبال حمایت از این جوانان آینده‌ساز و حتی کادری که توفیق حضور در جام جهانی را کسب کرده، است. لذا از همه اهالی فوتبال می‌خواهم در این راستا یار و مدد رسان تیم‌های ملی باشند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

۳.۸ میلیارد پوند هم مالکان آمریکایی را راضی نکرد
بن سلمان در خرید منچستر یونایتد ناکام ماند؟
اطلاعیه فدراسیون فوتبال درباره دربی پایتخت
هیچ بلیتی در محل استادیوم آزادی فروخته نخواهد شد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین