پرویز سروری مطرح کرد:

انتقاد به نحوه رسیدگی به تخلفات انتخابات شورای شهر پنجم/ اعتراض با فتنه و لشکرکشی تفاوت دارد

پرویز سروری

رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران گفت: اعتراض یک امر قانونی در حکومت مردم‌سالاری است، ولی اغتشاش، ساختارشکنی قواعد قانونی یک کشور است که در فتنه ۸۸ شاهد اغتشاش بودیم نه اعتراض.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نوشت:

پرویز سروری در تذکرات پیش از دستور سیصد و چهل و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران درباره انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: انتقال قدرت در حکومت‌های استبدادی با خونریزی، قتل و کشتار است، ولی در حکومت‌های مردم‌سالاری این امر قانونی انجام می‌شود. 

وی افزود: اعتراض در حکومت مردم‌سالار در فرایند قانونی قرار دارد و اعتراض جزوی از دموکراسی است و باید اغتشاش را از بین ببریم. 

وی بیان داشت: اعتراض با فتنه تفاوت دارد و در فتنه 88 فرایند قانونی را نادیده گرفتند و با لشکرکشی و کشتار، اغتشاش ایجاد کردند. 

سروری گفت: اعتراض یک امر قانونی است و اغتشاش ساختارشکنی قواعد قانونی کشور است و نباید این موضوعات را با یکدیگر تلفیق کنیم. 

وی افزود: افرادی که مهر فتنه بر پیشانی‌شان خورده است عنوان می‌کنند که نباید به انتخابات اعتراض کرد، ولی خودشان اغتشاش در کشور ایجاد کردند.

رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران افزود: خوشحالیم یکی از رهبران اصلاح‌طلب با تأخیر هشت ساله اعلام کرد که فتنه 88 از داعش بدتر بوده است. 

وی افزود: در حال حاضر مسئولین به اعتراض ما رسیدگی نمی‌کنند و ما نسبت به برگزاری انتخابات و شمارش آرا و همینطور نتیجه آن، اعتراض داریم که به این موضوعات رسیدگی نمی‌شود. 

سروری یادآور شد: در روند تأیید صلاحیت پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران، محکومین و افرادی که دارای پرونده‌های قضایی بودند، تأیید شدند، ولی افرادی که خدمت می‌کردند، رد صلاحیت شدند. 

وی افزود: با کدام احکام دموکراسی بر انتخابات نظارت صورت گرفت؟ 

سروری بیان داشت: در یک اقدام ضد دموکراسی، فرمانداری تهران مصوبه‌ای را گذراند که هر نامزد فقط 10 ناظر می‌تواند داشته باشد.

وی گفت: چطور است که بیش از 4 هزار صندوق فقط می‌توان برای 10 صندوق ناظر داشت و عملاً نگذاشتند نظارت داشته باشیم. 

سروری ادامه داد: هیأت اجرایی و نظارت در یک جریان سیاسی بودند و ما در شمارش و اخذ رأی ناظری نداشتیم. 

وی بیان کرد: هنگامی که با رئیس مجلس جلسه‌ای برگزار کردیم، رئیس مجلس گفت 50 نفر اول آرای شان بازشماری شود، ولی قبول نکردند. وزیر کشور در مصاحبه‌ای تلویزیونی اعلام کرد با توجه به اعتراضات صورت‌گرفته، آرای 50 نفر اول بازشماری می‌شود که این مسئله نیز انجام نشد. 

وی گفت: با رئیس هیأت استان و مرکزی نیز جلسه گذاشتیم و عنوان کردند 10 درصد صندوق‌ها بازشماری میشود که با کمال تعجب، صحت انتخابات بدون هیچ‌یک از این اقدامات تأیید شد. 

وی افزود: بدون حضور ناظرین، 500 صندوق را بازشماری کردند و حتی صندوق‌ها هم باز نشد، بلکه صورتجلسات را تطبیق دادند. 

رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران گفت: در مسجد جامع ابوذر برای ما ستاد زده بودند، ولی آقای چمران حتی یک رأی هم در آن مسجد نداشت، اگر صندوق‌های این مسجد بازشماری شود و آقای چمران یک رأی هم نداشت، از تمامی اعتراضات می‌گذریم. 

وی افزود: هنگامی که بنده در مجلس و عضو هیأت نظارت در شورای سوم بودم، دبیر دولت را به دلیل دو شغله بودن رد صلاحیت کردیم و بعضی از افرادی که امروز در شورا حضور دارند تأیید صلاحیت شدند. 

سروری ادامه داد: تجمیع آرای انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران باید در فرمانداری اتفاق می‌افتاد، ولی این تجمیع فقط در وزارت کشور اتفاق افتاد و هیأت نظارت نیز تنها نظاره‌کننده بود به جای اینکه نظارت کند. 

وی خطاب به رئیس شورای شهر تهران گفت: درخواست ما این است که این موضوع را براساس قانون رسیدگی کنید.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین