قالیباف در بهره‌برداری از ۱۱۰ پروژه منطقه ۲۰:

حداقل اندازه "جک استراو" که دوستتان است انصاف داشته باشید/ فضای انتخابات گذشت دیگر دست از شایعه پراکنی بردارید

محمدباقر قالیباف

شهردار تهران با بیان اینکه فضای انتخابات تمام شده و دوستان بهتر است دست از شایعه پراکنی بردارند و به آینده نگاه کنند و بگویند می خواهند چه کنند، تصریح کرد: مردم بدانند ما به عنوان خدمتگزار آنها تا آخرین روز که در منصب کار هستیم همانند سه ماه اول که

به گزارش «نسیم آنلاین»، محمدباقر قالیباف در آیین افتتاح تقاطع غیرهمسطح سه راه تقی آباد و بهره‌برداری از 110 پروژه اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، عمرانی، حمل ونقل ترافیکی، خدمات شهری و محیط زیست منطقه 20 که با حضور مهدی چمران رییس شورای اسلامی شهر تهران، حجت الاسلام شاهچراغی امام جمعه شهرری و جمعی از خانواده‌های شهدا برگزار شد، ضمن قدردانی از زحمت دست اندرکاران برای اجرای پروژه ها اظهارکرد: شهرری نمادی از فرهنگ، معنویت و قبله تهران است. بدون شک این منطقه یکی از مراکز توسعه فرهنگ قرآنی و اهل بیت است و ساکنان آن توفیق همجواری با حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) را دارند. برای ما هم توفیق است که بتوانیم صادقانه به این شهروندان عزیز خدمت کنیم.

توجه به مناطق جنوبی از ابتدای دوره اخیر مدیریت شهری

وی با بیان اینکه از روزی که توفیق خدمت در شهرداری نصیب من شد توجه به مناطق جنوبی را در اولویت کار خود قراردادم، گفت: مردم در تهران زندگی و رفت و آمد می کنند و کارهای شهرداری هم از جنس کارهایی است که شهروندان روز و شب با آن سروکار دارند. شهرداری جایی نیست که افراد با اطلاعات غلط و اغراض شخصی و سیاسی هدفی را دنبال کند. یکی از بحث های مطرح این روزها که قبل و بعد از انقلاب مطرح بوده و بعد از شکل گیری شوراها طی سال های اخیر به شدت مورد توجه قرار گرفته است بحث درآمدهای ناپایدار شهرداری هاست.

دولت نه تنها مشکلی را حل نمی کند بلکه مطالبه گری هم دارد

شهردار تهران عنوان کرد: براساس قانون حل مشکل درآمدهای ناپایدار شهرداری ها برعهده دولت هاست. درواقع دولت ها خودشان مسئول حل مشکل هستند، اما نه تنها مشکل را حل نمی کنند بلکه از دیگران مطالبه می کنند. انسان باید خیلی رو داشته باشد که این گونه با این موضوع برخورد کند.

دولت یازدهم مشکل درآمدهای ناپایدار شهرداری ها را مضاعف کرد

قالیباف با تاکید بر اینکه دولت یازدهم مشکل درآمدهای ناپایدار شهرداری ها را مضاعف کرده است، عنوان کرد: درسال 85 که قانون ارزش افزوده در مجلس تصویب شد، تصمیم گرفته شد تا بخشی از درآمد پایدار شهرداری ها از آنها گرفته شود و به دولت داده شود تا دولت این درآمد را به شهرداری ها پرداخت کند. درواقع قرار بر این شد تا 50درصد از ارزش افزوده سه درصدی، به خزانه دولت واریز شود و دولت آن را به شهرداری ها بدهد . این در حالی است که در دولت یازدهم یعنی از ابتدای سال 96 قانون را تغییر دادند و حداقل 50 درصد از درآمد پایداری را که باید به شهرداری ها به ویژه شهرداری شهرهای بزرگ پرداخت می کردند کسر کردند و به دولت برگرداندند. 

هزینه جاری شهرداری تهران 30 درصد بودجه؛ هزینه جاری دولت 85 درصد بودجه!

وی با بیان اینکه افتخار شهرداری تهران این است که درآمد ناپایداری را که به زحمت به دست می آید به سرمایه های پایدار تبدیل می‌کند، افزود: امروز دولت تنها 10 تا 12 درصد از درامد خود را صرف توسعه و پیشرفت می کند و بیش از 85 درصدبودجه صرف هزینه های جاری می شود . این در حالی است که ما این افتخار را در شهرداری تهران داریم که تنها 30 درصد بودجه را صرف هزینه های جاری می کنیم و 70 درصد مابقی در توسعه زیرساخت های شهر هزینه می شود.

شهردار تهران با اشاره به اینکه دولت مکلف است 80 درصد پول خرید اتوبوس ها را به شهرداری بدهد، گفت: این موضوع در حالی است که در چهارسال گذشته دولت حتی یک ریال هم پرداخت نکرده است. این در حالی است که اعلام می کنند 3 هزار میلیاردتومان به شهرداری داده اند که این رقم همان مبلغ عوارض است که به خزانه دولت می رود و باید به شهرداری پرداخت شود. علاوه بر این مبلغ 60 درصد از جریمه های شهر تهران باید به شهرداری پرداخت شود که دولت به ا ین وظیفه خود عمل نکرده و ما در این خصوص به دیوان محاسبات شکایت کرده ایم.

4 هزار و 400 میلیارد تومان هزینه کرد شهرداری برای مترو تهران تنها در سال 95

قالیباف با بیان اینکه دولت مکلف است 50درصداز هزینه ساخت مترو را پرداخت کند، اظهارکرد: در سال گذشته 4هزار و 400 میلیاردتومان برای مترو هزینه کردیم که 2 هزارو200میلیاردتومان آن سهم دولت است. حال دولت بیاید اعلام کند که چقدر از این مبلغ را داده است؟

حتی دشمنان انقلاب هم به تحولات مثبت تهران اذعان دارند

وی با تاکید بر تحول تهران طی 12 سال اخیر گفت: واقعیت این است که دشمنان انقلاب وقتی به این شهر می آیند دربرگشت از تهران و تحولات آن تعریف می کنند و معتقدند نشانی از تحریم در این شهر دیده نمی شود . به عنوان مثال جک استراو وقتی از تهران بازگشت اعلام کرد که این شهر با شهری که روزگاری در آن قرارداد کذایی را بستیم کاملا متفاوت است و دچار تحول شده است.

ساخت 70کیلومتر مترو در تهران طی23سال/طی12سال اخیر بالغ بر200کیلومتر ساختیم

شهردار تهران با اشاره به وضعیت خطوط مترو در تهران بیان کرد: تاسال 84 و در طول 23 سال تنها 70 کیلومتر در تهران مترو ساخته شده بود. زمانی که ما مترو را تحویل گرفتیم خط 1 و 2 کامل نشده بود و خط 5 هم تونل نداشت و تنها از صادقیه به کرج مسافران را جابه جا می کرد. این در حالی است که خط 3 مترو که طولانی ترین خط مترو محسوب می شود در بدترین شرایط ساخته شد و ما موفق شدیم 39 کیلومتر مترو را در اختیار شهروندان قرار دهیم . خط 4 نیز که از منتهی الیه شرق به منتهی الیه غرب کشیده شد در این دوره احداث و در اختیار عموم قرار گرفت.

افتتاح خط 6 مترو تا دوماه آینده؛خط 8 تا پایان ماه رمضان

وی ادامه داد: خط 6 نیز به عنوان مهمترین خط ما تا 2 ماه آینده افتتاح می شود. البته 6 کیلومتر انتهایی آن که به تازگی به برنامه های ما اضافه شد با سرعت تمام در حال پیگیری است و به زودی به سرانجام می رسد. به تمام این موارد باید افتتاح خط 7 مترو طی هفته آینده را اضافه کنیم این خط به طول 30 کیلومتر از استادیوم تختی تا کن مسافران را جا به جا می کند.

به گفته وی خط 8 مترو از حرم امام خمینی (ره) تا فرودگاه امام خمینی(ره) به طول 35 کیلومتر درپایان ماه مبارک رمضان افتتاح می شود .

شهردار تهران با یادآوری اینکه افزایش طول خطوط مترو از 70 کیلومتر به 300 کیلومتر در این دوره بدون کمک دولت انجام شد، گفت: درگذشته عملکرد مسئولان در زمینه ساخت خطوط مترو به سالی یک کیلومتر هم نرسیده بود.

این مردم هستند که عملکرد شهردار آینده را قضاوت می کنند

قالیباف در ادامه این مراسم با توصیه به افرادی که درچهارسال آینده مسئولیت شهر را بر عهده می گیرند، عنوان کرد: باید امروز بگویند برای مردم در 4 سال آینده چه می خواهند بکنند. مطمئن باشید بد یا خوب مردم قضاوت می کنند.

وی با اشاره به  توسعه بزرگراه ها در دوره اخیر مدیریت شهری اذعان کرد: احداث بزرگراه در این دوره بیشتر از کل ساخت بزرگراه در تاریخ بلدیه است. روزی که ما شهرداری را تحویل گرفتیم بزرگراه امام علی (ع) تا  اول نظام آبادکشیده  و بعداز آن رها شده بود . مردم نگران بودند، نکند حالا که بخش شمالی بزرگراه کشیده شده است بخش جنوبی آن به فراموشی سپرده شود. درواقع این برای مردم رویا بود که 12 هزار خانه که در مسیر این بزرگراه قرارداشت تعیین تکیلف شود اما بزرگراه امام علی(ع) با 16 باند و 35 کیلومتر افتتاح شد.

وی افزود: بزرگراه آزادگان نیز تا پیش ازآنکه به شهرداری بیایم هنوز اجرایی نشده بود و فقط کندروها را احداث کرده بودند. هفته اینبود که در  آنجا تصادف نشود و مردم خسارت نبینند.

شهردار پایتخت با اشاره به دیگر اقدامات صورت گرفته در 12سال اخیر گفت: نباید فراموش کنیم که برج میلاد برای 200 سال پیش نبود که ساخته شد! مردم تمامی این موارد را به خاطر دارند.

فضای انتخابات گذشت دیگر دست از شایعه پراکنی بردارید!

وی با بیان اینکه فضای انتخابات تمام شده و دوستان بهتر است دست از شایعه پراکنی بردارند و به آینده نگاه کنند و بگویند می خواهند چه کنند، تصریح کرد: مردم هم بدانند ما به عنوان خدمتگزار آنها تا آخرین روز که در منصب کار هستیم همانند سه ماه اول که واردشهرداری شدیم کار می کنیم. به عبارتی دیگر همچون گذشته از اذان صبح تاپاسی از شب پای کار هستیم و دقیقه به دقیقه وظیفه داریم که با هدف رضای خدا برای شهر کار کنیم.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین