پاسخ سازمان حمایت به گزارش «نسیم آنلاین»: گرانی ۴۰ درصدی کالاهای اساسی صحت ندارد!

سازمان حمایت

سازمان حمایت اعلام کرد که ادعای ۴۰ درصد افزایش قیمت کالاهای مصرفی و کوچک شدن سفره مردم غیر کارشناسی بوده و قابل قبول نمی باشد.

به گزارش «نسیم آنلاین» سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در پاسخ به گزارش «نسیم آنلاین» درباره گرانی 40 درصدی کالاهای اساسی در ماه مبارک رمضان اعلام کرد:بازگشت به گزارش منتشر شده بر روی خروجی آن خبرگزاری روز شنبه در تاریخ ششم خرداد ماه سال جاری با عنوان «سفره مردم ماه رمضان امسال 40 درصد گرانتر شد ! » توضیحات زیر ارسال می شود ؛ لطفا جهت آگاهی افکار عمومی دستور فرمایید نسبت به انتشار توضیح ذیل اقدام لازم  صورت پذیرد.
  سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ، به صورت متمرکز و مستمر از سالیان گذشته نسبت به اخذ قیمت کالاهای مصرفی و سرمایه ای از 31 استان اقدام و پس از پردازش داده های مذکور گزارشهای لازم را جهت بهره برداری مسئولین و دستگاه های ذیربط ارائه می نماید. لذا بر اساس اطلاعات دریافتی و پردازش آن ادعای 40 درصد افزایش قیمت کالاهای مصرفی و کوچک شدن سفره مردم غیر کارشناسی بوده و قابل قبول نمی باشد. هر چند نافی افزایش قیمت برخی کالا و خدمات در مقاطع مختلف و به دلایل گوناگون از جمله افزایش تقاضا در برخی از ایام و  نوسانات فصلی که هرساله با توجه به وضعیت آب و هوایی کشور و زمان برداشت محصول در استان های مختلف بروز می نماید از جمله در مورد کالاهای کشاورزی نظیر گوجه فرنگی، پیاز و ... نمی باشیم لیکن در تهیه گزارش های مورد نظر می بایست با دقت بیشتری اظهار نظر نمود.
 بخش عمده‌ای از کالاهای اساسی مورد اشاره توسط بخش خصوصی و در شبکه خاص خود توزیع می‌شود. علیرغم تلاش بخش خصوصی برای تأمین مایحتاج مردم در زمان و با شرایط مناسب ، برای حصول اطمینان ، مجموعه دستگاه‌های مسئول در امر تنظیم بازار در مقاطع خاص که با افزایش تقاضا روبرو هستیم اقداماتی را به انجام می رسانند که از جمله قبل از ماه مبارک رمضان برای افزایش عرضه محصولات پر مصرف از جمله  برنج، شکر، گوشت مرغ، گوشت قرمز طرح ضیافت در دستور کار قرار گرفته که اجرایی شده است.
با اجرایی شدن طرحهای در دست اجرای تنظیم بازار، برخی از قیمتهای افزایش یافته البته نه در سقف اعلامی ناشی از التهاب افزایش تقاضا در آستانه ماه مبارک رمضان به نرخ قبلی خود بازگشته و ثبات قیمت در بازار را در پی داشته و خواهد داشت.
کارگروه تنظیم بازار به صورت هفتگی و روزانه با رصد وضعیت قیمت و توزیع کالاهای مورد نیاز مردم و در جهت بهبود شرایط دسترسی مصرف کنندگان به اقلام اساسی مورد نیاز نسبت به اتخاذ تصمیمات لازم اقدام می نماید که از جمله آخرین تصمیمات این کارگروه می توان به تامین و توزیع گوشت گرم وارداتی ، برنج ، شکر و ... از طریق شبکه های توزیع مورد اطمینان نظیر فروشگاه های زنجیره ای و بازارهای و میادین میوه و تره بار اشاره کرد که اثرات این تصمیم برای مردم شریف کشورمان ملموس خواهد بود .
 وزارت جهاد کشاورزی به عنوان مسئول برنامه ریزی و تنظیم بازار کالاهای کشاورزی آمار و اطلاعات توزیع این اقلام را در اختیار دارد و سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان های کشور و اتاق اصناف کشور با توجه به این اطلاعات نظارت لازم بر توزیع صحیح اقلام را اعمال می نمایند .
 سامانه دریافت و رسیدگی به شکایات این سازمان از طریق تلفن 124 نیز آمادگی دارد کمافی السابق نسبت به دریافت و رسیدگی به شکایات مرتبط اقدام نماید .
علی ایحال از آنجا که دستگاه های متولی و همچنین این سازمان آمادگی ارائه اطلاعات مورد نیاز در راستای اعتبار بخشی به محتوای این گزارشها را دارد پیشنهاد می گردد قبل از تنظیم و انتشار اینگونه اخبار ، از این اطلاعات صحیح و متقن به احسن وجه بهره برداری شود.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین