حکم عامل حادثه روستای جهان آباد فهرج صادر شد

متهم حادثه روستای جهان آباد

رئیس کل دادگستری استان کرمان از صدور حکم قصاص عامل حادثه روستای جهان آباد شهرستان فهرج خبر داد و گفت: متهم (ش.ن) بابت ارتکاب قتل عمد، به ۱۰ فقره قصاص نفس از نوع حلق آویز بر چوبه دار محکوم شده است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، دادگستری کل استان کرمان، یدالله موحد افزود: بزودی حکم به محکوم علیه ابلاغ می شود و قابل اعتراض در دیوان عالی کشور است و پس از قطعیت در دیوان عالی کشور حکم اجرا خواهد شد.
وی پیرامون نحوه اجرای حکم گفت: قاعدتا در زمان اجرای حکم و بنا به شرایط زمانی و مکانی، تصمیم در خصوص اجرای حکم چه در ملاء عام یا در محل زندان با جلب نظر دادگاه گرفته می شود.

رئیس کل دادگستری کرمان ادامه داد: محتویات پرونده حکایت از آن دارد در تاریخ 2دی ماه سال گذشته مقارن ساعت 18:30 فردی مسلح به سلاح جنگی کلاشینکف به منزل فردی به هویت (ک.د) واقع در روستای جهان آباد از توابع شهرستان فهرج یورش برده و با تیراندازی به سمت افراد حاضر در منزل اقدام به قتل 10 نفر (8 زن و 2مرد) و ایراد جرح عمدی 4 نفر دیگر (3 زن و یک مرد) کرده است.

وی با اشاره به اینکه بلافاصله اقدامات لازم برای دستگیری قاتل صادر شد گفت: پس از این حادثه ماموران در صحنه حاضر و ضمن انعکاس مشاهدات خود و تایید آثار خون زیاد در محل یک خشاب خالی و تعدادی پوکه را جمع آوری کردند و در تحقیقات اولیه داماد خانواده به نام (ش.ن) به عنوان ضارب معرفی شده و مورد تعقیب قرار می گیرد.

موحد بیان کرد: در تاریخ 5 دی ماه 95 متهم در شهرستان ایرانشهر سیستان وبلوچستان) شناسایی و با شگردهای پلیسی و در حالیکه مقاومت می کرد، دستگیر و به دادسرای حوزه قضایی محل وقوع جرم اعزام می شود.

وی گفت: در ادامه با درخواست احاله و موافقت دیوانعالی کشور رسیدگی به موضوع به مراجع قضائی شهرستان کرمان محول و با صدور کیفرخواست در دادسرای عمومی و انقلاب کرمان پرونده برای رسیدگی به شعبه اول کیفری یک کرمان ارجاع شد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه علت و انگیزه اصلی این حادثه اختلافات خانوادگی بوده است عنوان کرد: طبق نظریه پزشکی قانونی در خصوص وضعیت روحی و روانی متهم در حین ارتکاب جرم فاقد اختلال روانی تشخیص داده شده است.

وی افزود: دادگاه مستند به مواد قانونی، رای بر محکومیت متهم موصوف بابت ارتکاب قتل عمد به 10 فقره قصاص نفس از نوع حلق آویز بر چوبه دار نموده است.

موحد اظهار کرد: بابت جنبه عمومی بزه جرح عمدی نیز متهم به تحمل 5 سال حبس تعزیری درجه 5 و بابت بزه خرید و نگهداری غیرمجاز سلاح و مهمات جنگی علاوه بر ضبط سلاح و مهمات مکشوفه به تحمل 5 سال حبس تعزیری درجه 5محکوم شده است.

نخستین جلسه دادگاه علنی رسیدگی به پرونده جنایت روستای جهان آباد فهرج که به قتل 10 نفر و زخمی شدن چهار نفر دیگر انجامید روز پنجشنبه چهارم خرداد با حضور متهم، خانواده های اولیای دم و اصحاب رسانه در کرمان برگزار شد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین