درنشست ابتکار با منتخبان شورای پنجم شهر تهران مطرح شد:

"کیفیت آب، پسماند، تنوع زیستی و فضای سبز" مورد توجه شورای پنجم قرار گیرد

دیدار دبیران سیاسی رسانه‌ها و دانشجویان علوم سیاسی با معصومه ابتکار، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست

ابتکار با اشاره به تأثیر معادن شن و ماسه بر کیفیت هوای تهران گفت: این معادن از جمله کانون‌های گرد و غبار تهران هستند که در کنار موضوعاتی همچون کیفیت آب، پسماند، تنوع زیستی و فضای سبز باید مورد توجه شورای پنجم قرار گیرند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در نشستی با منتخبان شورای پنجم شهر تهران که با حضور اساتید و صاحبنظران حوزه شهری و جمعی از سمن‌ها و فعالان محیط زیست سه شنبه شب به میزبانی سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، گفت: از زوایای مختلفی می‌توان برای بهبود و ارتقای محیط زیست شهر تهران گام برداشت.

وی با اشاره به گام‌های دولت یازدهم برای بهبود محیط زیست شهری، اظهار کرد: به طور نمونه مشابه کارگره ملی مقابله با آلودگی هوا، در سطح استان‌ها نیز کارگروه‌هایی شکل گرفت و شهر تهران نیز از این قاعده مستثنی نبود.

معاون رئیس جمهور افزود: در تهران شاهد افزایش حدود 70 روز هوای پاک و سالم در سال 95 نسبت به سال 92 بودیم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست افزایش تعداد روزهای سالم و پاک و بهبود کیفیت هوا را نتیجه اجرای قاطع برنامه مقابله با آلودگی هوا دانست و اظهار کرد: ابعاد کار بسیار وسیع بود و به طور نمونه حذف بنزین پتروشیمی و ماده سرطان‌زا بنزن از هوای تنفسی مردم، توزیع بنزین و گازوئیل استاندارد، ارتقای استاندارد خودروهای تولیدی، کاهش مصرف مازوت نیروگاه های کشور از 45 درصد در سال 92 به حدود 8 درصد در سال 95 که امیدواریم در سال جاری به صفر برسد، از جمله اقداماتی بود که برای بهبود کیفیت هوا تنفسی مردم صورت پذیرفت.

این مقام مسئول با بیان اینکه آلودگی هوا از جمله چالش‌های مهم محیط زیست تهران است و استمرار برنامه‌های مقابله با آلودگی هوا بسیار ضروری است، ابراز امیدواری کرد: با همکاری شورای پنجم شهر تهران بتوان گام‌های موثرتری برای رفع این چالش برداشت.

ابتکار اشاره‌ای هم به تأثیر معادن شن و ماسه بر کیفیت هوای تهران داشت و افزود: این معادن از جمله کانون های گرد و غبار تهران هستند که در کنار موضوعاتی همچون کیفیت آب، پسماند، تنوع زیستی و فضای سبز باید مورد توجه شورای پنجم قرار گیرند.

معاون رئیس جمهور ابراز امیدواری کرد: مصوبات شورای شهر پنجم تهران در راستای توسعه پایدار شهری باشد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: کارگروه های خاصی در خصوص مقابله با آلودگی هوا، پسماند، مسائل تنوع زیستی و طبیعت تهران، همچنین پارک‌های ملی حومه تهران در اداره کل حفاظت محیط زیست شهر تهران تشکیل می‌شود که اعضای شورای پنجم نیز در صورت علاقه‌مندی می‌توانند در این کارگروه ها حضور داشته باشند.

وی موضوع مهم ارزیابی محیط زیستی پروژه‌های عمرانی و توسعه‌ای تهران اشاره کرد و گفت: در نتیجه این غفلت و بی توجهی شاهد تشدید مشکلات و چالش‌های محیط زیستی تهران به ویژه در حوزه‌هایی همچون آب‌های زیرزمینی و وضعیت آبرفتی هستیم.

همچنین مرتضی الویری، مجید فرهانی، الهام فخاری نیز منتخبان شورای پنجم شهر تهران نیز از جمله حاضران در این نشست بودند که به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین