گزارش «نسیم آنلاین»: صنایع ریخته‎گری مشمول ماده ۱۴۱ قانون تجارت شد

زیان انباشته صنایع ریخته‌گری ایران به مرز هشدار رسید

ریخته گری

شرکت صنایع ریخته گری ایران با مشکلات عدیده‌ای از جمله کمبود نقدینگی ناشی از وضعیت نامناسب کسب و کار، عدم وجود مواد اولیه اساسی برای چرخه تولید و بدهی‌های مازاد بر توان شرکت مواجه بوده است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، زیان انباشته شرکت صنایع ریخته گری ایران در پایان سال مالی 95 به بیش از نصف سرمایه آن رسیده و شرکت مورد اشاره، مشمول مفاد ماده 141 اصلاحیه قانون تجارت بوده و ضروری دارد تا مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام تشکیل و درمورد بقای آن در چارچوب مقررات قانون تجارت تصمیم گیری شود.

گفته می شود که زیان خالص این شرکت هم برای سال مالی 95 در حدود( 115967 ) میلیون ریال است. این وضعیت نشان دهنده وجود ابهام با اهمیت بوده که می تواند نسبت به توانایی شرکت به ادامه فعالیت تردیدی عمده ایجاد کند.

شرکت صنایع ریخته گری ایران درسال 54 و برای انجام مطالعات و بررسی های لازم  در راستای تأسیس واحد تولیدی قطعات ریختـه گـری برای خودروسازی و سایر صنایعی که احتیاج به قطعات ریخته گری دارند و یا مشـارکت در شرکت های تولیدی تأسـیس شده است.

هیات مدیره این شرکت درگزارش مربوط به سال مالی 95 خود آورده که شرکت صنایع ریخته گری ایران با مشکلات عدیده ای  از جمله کمبود نقدینگی ناشی از وضعیت نامناسب کسب و کار،عدم وجود مواد اولیه اساسی برای چرخه تولید و بدهی های مازاد بر توان شرکت از یک طرف و بدهکاران سنواتی مجهول الوصول و فقدان کیفیت محصولات از طرف دیگر مواجه بوده که  این امر، موجب اختلال در روند اداره امور جاری شرکت شده است.

در ادامه این گزارش تاکید شده که با همه این موارد، با انتصاب تیم مدیریت جدید و بهبود فرایندهای تولید و استمهال بدهی های بانکی، ایجاد اعتماد مجدد در بازارو نزد مشتریان کلیدی و انعقاد قراردادهای جدید،تولید محصولات در شش ماهه دوم سال 95  حدود 61 درصد بیشتر شده است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین