حدادعادل:

۱۶ میلیون رای رئیسی یک سرمایه است

سخنان رئیس‌جمهور در ایام انتخابات ساختارشکنانه بود/ قرار نیست براى به دست آوردن راى حرف دشمنان را تکرار کرد/ بنده هیچ گاه یاد ندارم که طرفین انتخابات در دوره‌هاى گذشته اینگونه نسبت به هم تهمت بزنند/ ١٦ میلیونى که به دولت راى ندادند از رقیب‌هراسى دولت دلگیرند

حدادعادل

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ۱۶ میلیون آرای ابراهیم رئیسی در انتخابات را یک سرمایه برای آینده عنوان کرد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نوشت: غلامعلى حداد عادل عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب، طی سخنانی در مراسم ضیافت افطارى جامعه اسلامى مهندسین که عصر امروز در مجتمع آدینه برگزار شد، اظهار داشت: همانگونه که مقام معظم رهبرى فرمودند انتخابات باعث افزایش قدرت ملى و قدرت داخلى کشور خواهد شد.

وى افزود: آنچه که دشمنان از آن می‌ترسند، الگو شدن دموکراسى جمهورى اسلامى در دنیا است و اینکه مقام امریکایی در مقابل سوال خبرنگار در مورد وضعیت حقوق بشرى عربستان نزدیک به ٢٠ ثانیه ساکت می شود نشانه حقانیت جمهورى اسلامى است.

حداد عادل با اشاره به تشکیل جبهه مردمى نیروهاى انقلاب اظهار داشت: پدیده این انتخابات به وجود آمدن جبهه مردمى انقلاب اسلامى است و این یک تولد تازه بود. ما یک تجربه ائتلاف در سال ٩٤ داشتیم و در انتخابات مجلس موفق شدیم که همه جریانات را دور هم جمع کنیم و نتیجه آن وحدت این بود که مجلس دهم باب میل برخى نشد و درست است که در تهران وارد مجلس نشدیم اما نتیجه وحدت مناسب بود.

وى در ادامه تصریح کرد: بعد از آن، براى انتخابات ریاست جمهورى همفکرى کردیم و به این نتیجه رسیدیم که هیچ حزب اصولگرایی نمی تواند به تنهایی در انتخابات موفق شود و اگر هر گروهى براى خود کار می‌کرد تابلوى شکست را خودمان قبل از انتخابات به دست می‌گرفتیم و باید یک سازوکارى ایجاد می‌کردیم که در انتخابات در عین تکثر، دچار تفرقه نشویم. عقل جمعى به اینجا رسید که با یک وحدت در سراسر کشور وحدت سراسرى را ایجاد کنیم.

حدادعادل با بیان اینکه ١٦ میلیون راى رییسى براى ما سرمایه است، گفت: ممکن است اقدامات جبهه مردمى دچار اشکال بود اما در مجموع کاندیداها از فرصت یکسان استفاده کردند و جمع کاندیداها بعد از 3  مرحله به 5 نفر رسید که یک نفر انصراف و 2 نفر دیگر نیز تایید نشدند و در پایان قالیباف و رییسى ماندند که مطابق نظرسنجى ها آقاى رییسى در صحنه باقى ماند و نتیجه آن ١٦ میلیون راى شد که براى ما در آینده یک سرمایه است و با توجه به اینکه ما یک جریان حزبى قوى و امکانات کمتر این میزان راى را سرمایه می‌دانیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ما از ابتدا نیز پیش بینى می‌کردیم که رقیب پیروز شود و در کل دنیا ١٤ رییس جمهور یک دوره اى در کل دنیا بودند. ما با وجود پیش بینى پیروزى رقیب فعالیت هاى جبهه را ادامه دادیم که وحدت خوبى شکل گرفت.

حدادعادل با انتقاد از مناظرات انتخاباتى تصریح کرد: آیا این صحبت هایی که در انتخابات شد باعث وحدت بیشتر در جامعه شد؟ جواب من منفى است. تلاش ما این بود که دوقطبى در کشور نباشد. بنده هیچ گاه در یاد ندارم که طرفین انتخابات در دوره هاى گذشته اینگونه نسبت به هم تهمت بزنند و عصبانى با هم برخورد کنند.

وى با بیان اینکه رییس جمهور برخورد مناسبى در مناظرات نداشت، گفت: باید به فکر علاج دل مردم بود. رییس جمهور حرف هایی زد که ساختار شکنانه بود و قرار نیست براى به دست آوردن راى حرف دشمنان را تکرار کرد و نباید گفت که طرف مقابل می‌خواهد در خیابان ها دیوار بکشد.

حداد عادل در همین راستا افزود: آیا باید گفت که مردم به کسى که حکم اعدام داده راى نمی‌دهند؟ آقاى رییسى براى هیچ کس حکم اعدام نداده اما اگر براى منافقین حکم صادر شده باید آن را منفى قلمداد کرد؟ چه لزومى دارد در مناظرات صنعت موشکى را زیر سوال ببرند. در میانه مناظرات رهبرى فرمودند که کاندیداها گسل هاى امنیت ملى را تحریک نکنند.

وى در ادامه تصریح کرد: اگر رییسى پیروز شده بود و ترامپ به عربستان آمده بود، طرف مقابل ما چه می گفت؟ مسئله ما رییسى و روحانى نیست اما این رقیب هراسى و صحبت از دیوار کشیدن چه معنى دارد؟ تعجب می‌کنم این نیش و کنایه ها بعد از انتخابات ادامه دارد. ١٦ میلیونى که به دولت راى ندادند از رقیب هراسى دولت دلگیرند.

حدادعادل با اشاره به بدعهدى امریکا در اجراى برجام تصریح کرد: چرا برجام را معجزه الهى می دانند و بعد از آن اینگونه طرف مقابل برجام را زیر سوال می‌برند؟ امریکایی ها می‌گویند ما دولت را تحریم نمی کنیم تا در انتخابات پیروز شود و بعد از پیروزى دولت اقدام به تحریم ایران می‌کنند. باید از این اقدامات خجالت بکشند دولت نیز نباید برجام را معجزه بداند.

وى در بخش دیگرى از اظهاراتش با اشاره به لیست امید اصلاح طلبان براى انتخابات شوراى شهر اظهار داشت: یک خانمى در انتخابات شوراى شهر کاندید شده که در اتاق بازرگانى نیز حضور دارد اما گفته شد که از او ٢ میلیارد خواسته بودند تا در لیست امید حاضر شود. آیا در اول انقلاب نیز اینگونه افراد در لیست ها حاضر می‌شدند؟ اکنون باید پرسید که "این تذهبون" آیا این هدف انقلاب بود.

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی در پایان با اشاره به اهداف انقلاب اسلامى اظهار داشت:هدف ما تضعیف هیچ دولتى نیست و هیچ گاه این دولت را تضعیف نخواهیم کرد و در جهت اهداف انقلاب اسلامى و آرمانهاى آن قدم برمی‌داریم.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین