پاسخ وزارت صنعت به اظهارات معاون وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت: صادرات میعانات گازی از دولت قبل وارد آمار صادرات غیرنفتی شد!

وزارت صنعت

وزارت صنعت اعلام کرد که از سال ۸۵ در آمار صادرات غیر نفتی کشور ، ‌میزان صادرات میعانات گازی لحاظ شده است.

به گزارش «نسیم آنلاین» وزارت صنعت در واکنش به اظهارات علیرضا شجاعی معاون وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت نوشت: احتراما عطف به مطلب درج شده در آن خبرگزاری با عنوان " تراز تجاری واقعی کشور منفی 8 میلیارد  دلار است / دولت با اضافه کردن میعانات گازی تراز تجاری را مصنوعی مثبت کرد ! " به تاریخ 31/2/96 ، خواهشمند است طبق قانون مطبوعات و رسانه‌ها نسبت به انتشار جوابیه زیر اقدام فرمایید :

معاون سابق وزیر صنعت،معدن و تجارت در گفتگو با آن رسانه ادعا کرده که لحاظ کردن میعانات گازی در آمار صادرات کشور از دولت یازدهم شروع شده است که این ادعا جدایی از دیگر سخنان غیر کارشناسی فرد مذکور از اساس اشتباه است .در همین زمینه لازم به یادآوری است منظور نمودن صادرات میعانات گازی در آمار صادرات غیر نفتی اقدامی  است که از سال 1385 شروع شده و هر ساله در آمار صادرات  کشور درج شده است و  مبدع این کار دولت یازدهم نبوده است .

با توجه به جدول ذیل که منبع  آن گمرکات رسمی کشور است از سال 85 در آمار صادرات غیر نفتی کشور ، ‌میزان صادرات میعانات گازی لحاظ شده است و تناژ صادرات و ارزش صادرات در جدول زیر درج شده است

لذا برخلاف ادعای مصاحبه شونده که می گوید  بایستی آمار صادرات میعانات از جمع صادرات غیر نفتی کسر شود این اقدام از سال 1385 وارد نظام آماری صادرات شده و همه ساله در کل آمار صادرات رقم آن مشخص بوده و حذف آن پایه نظام آماری و مقایسه سالیانه را بهم میزند .لذا این درج آمار در دولت یازدهم صورت نگرفته که بخواهد کسر شود .

 

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین