لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۷

کولاک شاگردان جوان کولاکوویچ برابر لهستان/ نخستین برد ایران در لیگ جهانی در غیاب سعید معروف + تصاویر

تیم ملی والیبال

تیم ملی ایران در آخرین بازی خود در هفته نخست لیگ جهانی موفق به شکست تیم قدرتمند لهستان شد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، تیم ملی ایران در آخرین بازی هفته نخست لیگ جهانی والیبال و با استفاده از بازیکنان جانشین خود موفق به شکست تیم قدرتمند لهستان با نتیجه 3 بر یک شد.

با توجه به بیماری سعید معروف،‌ پاسور و کاپیتان تیم ملی والیبال ایران، ایگور کولاکوویچ،‌ سرمربی تیم ملی ایران برای بازی مقابل لهستان از ترکیب فرهاد سال افزون، سامان فائزی،مسعود غلامی، مجتبی میرزاجانپور، میلاد عبادی پور،‌ امیر غفور، مهدی مرندی (برای دریافت) و مصطفی حیدری (توپ گیری) استفاده کرد.

سعید رضایی مربی تیم ملی والیبال کشورمان پیش از آغاز مسابقه مقابل لهستان در مورد قرار دادن سامان فائزی در ترکیب شش نفره اصلی گفت: ما سعید معروف را در این دیدار نداشتیم و مجبور بودیم از سال افزون به عنوان پاسور اول استفاده کنیم. با توجه به اینکه بازی سامان فائزی با فرهاد سال افزون همخوانی بیشتری دارد، کادر فنی تصمیم گرفت مسعود غلامی و فرهاد سال افزون را به عنوان دو سرعتی زن ترکیب آغاز کننده ایران به میدان بفرستد.

ست نخست بازی با حملات موثرتر بازیکنان لهستان با نتیجه 25 بر 18 به سود این تیم تمام شد. برخورد دست مجتبی میرزاجانپور با صورت فرهاد سال افزون در لحظات پایانی این ست، نگرانی‌هایی را به دنبال داشت و که خوشبختانه آسیبی به تنها پاسور ایران در این بازی نرسید. تیم ایران 10 و تیم لهستان 17 امتیاز از حمله در این ست کسب کردند.

بازیکنان ایران در ست دوم، اعتماد به نفس بیشتری پیدا کردند و بازی را بهتر شروع کردند. برخورد دست سامان فائزی با صورت مجتبی میرزاجان‌پور باعث خونریزی چشم این بازیکن شد و دریافت کننده ایران مجبور به ترک زمین شد و جواد معنوی‌نژاد جای او را گرفت.

بازیکنان ایران در حمله و سرویس توانستند عملکرد قابل قبولی از خود ارائه دهند و پا به پای حریف پیش بیایند ولی این بار امتیازات نهایی ست دوم به ایران رسید و شاگردان کولاکوویچ 25 بر 23 در این ست برنده شدند. بازیکنان ذخیره ایران عملکرد قوق‌العاده‌ای در ست دوم داشتند.

اعتماد کولاکوویچ به بازیکنان جوان و کم تجربه تیم در ست سوم هم نتیجه خوشایندی در پی داشت. دریافت‌های جواد معنوی‌نژاد و میلاد عبادی‌پور با خوبی به دست فرهاد سال افزون رسید و مدافعان وسط هم روز تور به خوبی از پس وظایف خود برآمدند. اشتباهات بازیکنان حریف و اسپک‌های قدرتمند امیر غفور نیز مزید بر علت شد تا تیم ایران در ست سوم هم 25 بر 23 برنده شود. تیم ایران در پایان ست سوم 36 امتیاز از حمله، 6 امتیاز از دفاع، 5 امتیاز مستقیم از سرویس و 21 امتیاز از اشتباهات حریف به دست آورد و در مقابل بازیکنان لهستان 43 امتیاز از حمله، 6 امتیاز از دفاع، 4 امتیاز مستقیم از سرویس و 18 امتیاز از اشتباهات ایران کسب کردند.

برتری در ابتدای ست چهارم نیز با سرویس‌های خوب، متعلق به بازیکنان ایران بود. آنها پس از گرفتن 2 ست از بازیکنان نامدار لهستان، و خارج از شدن از سایه بزرگان تیم ملی ایران به این باور رسیدند که می‌توانند برنده این بازی حیثیتی باشند. دو تیم در امتیازهای 8 بر 3 و 16 بر 11 به سود ایران برای وقت استراحت فنی نزد مربیان خود رفتند. دو دفاع متوالی از بازیکنان لهستان، نتیجه را 17 بر 15 و کولاکوویچ را مجبور به استفاده از وقت استراحت کرد. بازی با برتری ایران ادامه یافت تا در نهایت تیم ایران در گیم چهارم با نتیجه 25 بر 22 به برتری رسید تا سه امتیاز این بازی مهم را از آن خود کند.

تیم ملی در روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه هفته جاری در هفته دوم لیگ جهانی و در تهران به مصاف بلژیک،‌ صربستان و آرژانتین خواهد رفت. 

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

۳.۸ میلیارد پوند هم مالکان آمریکایی را راضی نکرد
بن سلمان در خرید منچستر یونایتد ناکام ماند؟
اطلاعیه فدراسیون فوتبال درباره دربی پایتخت
هیچ بلیتی در محل استادیوم آزادی فروخته نخواهد شد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین