رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران:

انتقال ۱۳ مجروح حادثه مجلس شورای اسلامی به بیمارستان سینا/ یک نفر فوت شده است

مصدومان حمله مسلحانه صبح امروز مجلس - بیمارستان سینا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران به جزئیات جسمی ۱۳ مجروح حادثه تیراندازی مجلس در بیمارستان سینا که یک نفر نیز فوت کرد، پرداخت.

به گزارش «نسیم آنلاین»، علی جعفریان ضمن اشاره به حادثه تروریستی در مجلس شورای اسلامی گفت: از حدود ساعت 11 به بعد تعداد 13 مجروح به بیمارستان سینا منتقل شدند که یک نفر از مجروحین در ابتدای ورود به بیمارستان فوت کرد و هویت فرد جان باخته بعد از احراز هویت، اعلام خواهد شد.

جعفریان با تاکید بر اینکه اقدامات درمانی برای 12 نفر از مجروحین انتقال یافته به این بیمارستان انجام شده است، افزود: 3 نفر از مجروحان، نیاز به عمل جراحی اورژانسی داشتند که بلافاصله به اتاق عمل منتقل شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: از 12 مجروح حادثه مجلس شورای اسلامی، 2 نفر زن و 10 نفر نیز مرد هستند.

وی گفت: اسامی مجروحان به زودی اعلام خواهد شد و خوشبختانه بیمارستان سینا با همه امکانات درمانی آماده پذیرش مجروحین است و همه اتاق عمل ها نیز در حالت آماده باش قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران عنوان کرد: همکاران متخصص ما در رشته های جراحی، ارتوپدی ، اغصاب و طب اورژانس در اورژانس و بیمارستان مستقر هستند و هیچ گونه محدودیت و مشکلی برای پذیرش بیماران وجود ندارد و امیدواریم که هرچه زودتر اصل موضوع کنترل و خاتمه پیدا کند.

وی گفت: براساس گزارشی که همکاران ما در ستاد هدایت عملیات بحران وزارت بهداشت داده اند، تعدادی از مجروحان نیز به بیمارستان طرفه منتقل شدند و عمده مجروحان این حادثه، در بیمارستانهای طرفه و سینا هستندو خدمات درمانی به آنها ارائه می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران به آمادگی سایر بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تهران اشاره کرد و گفت: در حال حاضر هیچ مشکلی برای پذیرش مجروحان وجود ندارد و تاکنون حدود 25 مجروح به بیمارستان های سینا، طرفه و شهید معیری منتقل شدند.

جعفریان در خصوص وضعیت مجروحان گفت: ضایعات وارد شده به مجروحین براساس اصابت گلوله است و 2 نفر از مجروحان نیز به اتاق عمل رفتند که در واقع آسیب دیدگی جدی اعضای داخلی دارند که نیاز به اقدامات جراحی وسیع دارد، امیدواریم که نتیجه خوبی بگیریم.

وی در پایان یادآور شد: وضعیت آسیب دیدگی سایر مجروحان در حد اصابت گلوله به اندام و بعضی از آنها ضایعات سطحی است که مشکل چندانی نداشته و اقدامات درمانی لازم برای آنها در حال انجام است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین