منتظمی در دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب:

سند خیانت‌بار ۲۰۳۰ از اذهان پاک نخواهد شد/ سیستم نظارت بر دانشگاه‌ها ضعیف است

منتظمی

دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: سند خیانت بار۲۰۳۰ هیچگاه از اذهان مردم پاک نخواهد شد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، تسنیم نوشت: متین منتظمی دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان امروز در محضر رهبر انقلاب اسلامی طی سخنانی نکاتی را مطرح کرد.

وی در بخشی از سخنان خود اظهار داشت: یکی از مهمترین موضوعاتی که اکنون جامعه را درگیر کرده مسائل اقتصادی بالاخص موضوع مبارزه با فساد آن است، قوه قضائیه به عنوان اهرم عدالت جمهوری اسلامی باید قاطعانه با مفسدین اقتصادی برخورد نماید حال اینکه این مفسد می خواهد برادر فلان مسئول باشد یا فرزند مسئولی دیگر! مفهومی ندارد که یک مفسد اقتصادی با رانت خانواده خویش در حاشیه امن قرار گیرد و قوه قضائیه را تهدید به اعلان جنگ نماید.

این فعال دانشجویی افزود: برخی از موسسات مالی همچون کاسپین و آرمان در غفلت و خواب مسئولین ، پول و سرمایه مردم را به توبره خودشان ریختند، آیا رواست به خاطر ندانم کاری عدهای غیرمسئول و غیرمتعهد، اعتماد به نظام اسلامی از بین رود؟ بدتر از این، سکوت ملال آور مسئولینی است که از مردم عذرخواهی نکرده و پیگیری حق و حقوق مردم را درگیر سیاسیکاریهای خود کرده‌اند که به شدت باعث رنجش خاطر مردم مظلومی گشت که با اعتماد به بانک مرکزی، سرمایه خود را در چنین موسساتی وارد کرده اند. آیا وقت آن نرسیده که مسئولین امر بیایند و رسماً از مردمی که سرمایه خودرا از دست داده اند عذرخواهی کنند؟

** طرح سلامت باعث شکاف طبقاتی شده است 

منتظمی یادآور شد: طرح نظام سلامت که بنا به اذعان آقایان شکست خورد باعث ایجاد شکاف طبقاتی عظیمی بین کادر غیرپزشک با برخی متخصصان خاص و و آقازاده گشت تا جایی که بودجههای تخصیص یافته برای بخش پیشگیری، به حقوقهای نجومی افراد خاص تبدیل شد حال با این طرح شکست خورده چاهی برای بودجه کشور کنده شده که با هزینههای عمرانی ٤ سال ایران نیز پر نمی شود.

وی گفت: طرح تجمیع بیمه‌ها که خود می‌تواند باعث به وجود آمدن رانت و ویژه‌خواری شود به شدت مورد تاکید آقایان مسئول است، اصلاً معلوم نیست که در پس پرده چنین طرحی چه خوابی برای مردم محروم و مستضعف دیده شده، چرا که اولاً باعث تجمیع قدرت بیمه شده که خود باعث ایجاد فساد است و ثانیاً موجب از بین رفتن بازار رقابتی بین بیمهها برای ارائه خدمات بهتر می‌شود. شاید برخی از مسئولین همچنان چشم خود را بر روی مستضعفان و محرومان بسته‌اند و یا اصلاً شبی را سر گرسنه بر بالین نگذاشته اند که بدانند مستضعفان با چه رنجها و مشقتهایی دست و پنجه نرم می‌کنند.

**سند خیانت بار2030  هیچگاه از اذهان مردم پاک نخواهد شد

دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با اشاره به سند 2030 اظهار داشت: سند خیانت بار2030  هیچگاه از اذهان مردم پاک نخواهد شد، مسئولین در لابه لای قراردادهای محرمانه خود چنان بر سر فرهنگ و آموزش این کشور معامله کردند که صدایش تا هفت آسمان نیز بلند شده است. حضرتعالی نسبت به 2030  تذکرهای لازم را فرمودید آن وقت عدهای برای اینکه از زیر بار امضای این سند خفت بار شانه خالی کنند گفتند که به حضرتعالی اطلاعات غلط داده‌اند. برای ما سوال است در جایی که اسناد متقن در این رابطه موجود است چه آمار غلطی می‌توان داد.

وی گفت: عده‌ای همت کرده‌اند تا با لبخند زدن به کدخدایشان کمر تولید داخلی را بشکنند که این نابودیِ تولید داخلی به معنای بیکاری چند هزار کارگر ایرانی است. عدم نظارت ویژه به معیشت کارگران باعث شده تا برخی کارفرماها به خصوص در شرکتهای خصولتی خون کارگران را با قراردادهای سفید امضا و سه ماهه، تعهدهای تو خالی و حقوق کمتر از مصوب قانون به شیشه بگیرند، آن وقت اعتراض کارگران به این مسئله را نیز سیاسی کرده و با این سیاسی کاریشان باعث گریان شدن چشم خانواده‌های کارگران مظلوم و مستضعف شدند.

منتظمی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مگر غیر از این است که وظیفه شرعی و دینی ما نسبت به مردم جهان هدایت آنها به سمت اسلام و انقلاب است و مگر نه اینکه دین مبین اسلام با آغوش باز توبه کنندگان را می‌پذیرد؟ پس چرا عدهای از مسئولین به جای حمایت از کسانی که سعی در شناخت راه حق دارند و می‌خواهند با توبه  قدم در راه جدیدی بگذارند، به جای تکریم با زبان تمسخر با آنها سخن می‌گویند و در قبال آن از کسانی حمایت می‌کنند که در فتنه 88 خود را به آغوش آمریکای خبیث انداختند؟ از حضرتعالی استدعا داریم ما را در این حوزه و نحوه نگاه در دانشگاه یاری فرمایید.

وی با اشاره به اینکه مسائل شبکه ملی اطلاعات در وضعیت نامطلوبی قرار گرفته و عملا به شعار تبدیل گشته است، تصریح کرد:  بستر فضای مجازی ،بومی، امن ، مطلوب و با قیمت پایین‌تری در اختیار مردم قرار می‌گیرد. شبکه ملی اطلاعات با توجه به اینکه می‌تواند بستر بهتری از فضای مجازی را در اختیار ملت قرار دهد مورد بی‌مهری‌های فراوان قرار گرفته است. نمی‌دانیم چرا عده‌ای سعی دارند تا این طرح را به کما ببرند و همچنان پول مردم ایران را صرف واردات پهنای باند در قبال اینترنت بی‌کیفیت  کنند.

وی تاکید کرد: مسئله مهمی که مورد تاکید شما نیز قرار گرفت ، بحث مقابله با تخلفاتی است که در انتخابات رخ داده هر چند این تخلفات حتی به مقدار کم هم باشد، قوه قضائیه باید قاطعانه با آن برخورد نماید. چگونه کسی به خود اجازه می دهد نسبت به آرای مردم که حق الناس است ، تخلف انجام دهد، متخلفین حتی اگر وزیر و وکیل و رئیس هم باشند باید به سزای اعمال خود برسند تا عبرتی شود برای تاریخ که هرکس حق الناس را نادیده بگیرد با خشم جمهوری اسلامی مواجه خواهد شد.

**سیستم نظارت بر فضای دانشگاه و شورایعالی انقلاب فرهنگی چنان ضعیف است

منتظمی ضمن گلایه از وضعیت نظارت شورای عالی انقلاب فرهنگی به دانشگاهها افزود: سیستم نظارت بر فضای دانشگاه و شورایعالی انقلاب فرهنگی چنان ضعیف است که مسئولین به خود اجازه می‌دهند قانون را با علاقه خودشان تفسیر کنند و با آن تفسیرشان تشکل‌ها و دانشجویان انقلابی تحت فشار قرار دهند علیرغم تاکیدات شما نسبت به ایجاد فضای فرهنگی سالم در دانشگاه، در کمال تعجب دیدیم که این آقایان مسئول برای دور زدن حرفهای حضرتعالی هزار و یک تعبیر و تفسیر از خود ارائه کردند،

وی گفت: به نظر می‌رسد رویه مسئولین مانند مَثَل کسانی است که خود را به خواب زدهاند و هیچگاه نمی‌خواهند از این خواب بیدار شوند. ولی آقا جان ما بیدی نیستیم که با این بادها بلرزیم ما همچنان خواهیم ایستاد ، در برابر تبدیل دانشگاه به جولانگاه فتنهگران خواهیم ایستاد ، در برابر کسانی که مبلّغ فرهنگ غربی هستند خواهیم ایستاد، در برابر کسانی که دانشگاه را به باشگاه سیاسی تبدیل کنند، خواهیم ایستاد در یک جمله خلاصه می کنم که ما تا آخر ایستاده ایم...! و ار بخواهند بار دیگر فتنه انگیزی نمایند از ید واحد دانشجویان انقلابی سیلی خواهند خورد.

این فعالی دانشجویی با بیان اینکه موشک های جمهوری اسلامی ایران نماد قدرت و اقتدار تک تک مردم این کشور است، خاطر نشان کرد: اینکه عده‌ای همچون که در راکتورهای هستهای سیمان ریختند اکنون درصددند تا داخل موشک‌هایمان را نیز سیمان بگیرند، واقعاً جای سوال است که این افراد اگر از احمدی روشنها خجالت نمیکشند ، پاسخ طهرانی مقدمها را چه خواهند داد؟

وی تاکید کرد: آقا جان ! اینها می‌خواهند اقتدار کشور را برای امیال نفسانی خود ذبح کنند.انگار فراموش کرده‌اند که همین چند روز پیش ، وحشی‌های سعودی از شیطان بزرگ سلاح خریدند تا در مقابل اسلام راستین بایستند اما باید بدانند که آمریکا و شیطان بزرگ در قبال ملت مقتدر ایران اسلامی هیچ غلطی نمیتواند بکند،، از همین جا اعلام می‌کنیم اگر فرزندان امام خامنهای سربند یا زهرا بر پیشانی ببندند آمریکا و آمریکا دوستان را از کره خاکی محو خواهند کرد.

منتظمی گفت:  اخبار متعددی از دستگیری جاسوسهای متعدد از بدنه سیستم اجرایی کشور به گوش می‌رسد. پروژه خیانت و ترورها توسط برخی نفوذی‌ها از همان اوایل انقلاب بوده ، در عملیات کربلای 4 و والفجر 8 وجود داشته و اکنون نیز با 2030 و حوادث تلخ تروریستی امروز در مجلس و حرم مطهر امام و سایه جنگ سنگین تر همچنان ادامه دارد.

وی یادآور شد: حضرتعالی فرمودید که باید در مورد دهه 60 روشنگری‌های بیشتری انجام گیرد تا جای شهید و جلاد عوض نشود، به نظر میرسد برای روشن تر شدن این موضوع نفوذ که سعی در تغییر جایگاه شهید و جلاد داشته و همچنان راه نفوذ را برای خود باز می‌بیند، باید به تاریخ انقلاب مراجعه کرد و پرونده‌های آن را دوباره به جریان انداخت تا مسائل بسیاری روشن و شفاف شود.

این فعال دانشجویی خاطرنشان کرد: از حضرتعالی استدعا داریم دستور فرمایید تا پرونده 7 تیر(شهادت شهید بهشتی و 72 تن از یارانش) و 8 شهریور( ترور شهیدان رجایی و باهنر در ساختمان نخست وزیری) و ترور شهید آیت پیگیری شده و از صدا و سیما پخش شود تا منافقین داخل و خارجی که در این قضیه دست داشته و همچنان با آرامش خاطر به گسترده کردن نفوذ خود می‌پردازند به سزای اعمالشان برسند، به نظر می‌رسد با مشخص شدن پشت پرده این قضایا دست بسیاری از نفوذیهای کنونی نیز رو خواهد شد.

وی تاکید کرد: در طول یکسال چه بی‌مهری‌هایی که به فرزندان انقلابی شما داشتند تا جایی که برخی از همین مسئولان در نهایت بی‌شرمی دانشجویان انقلابی را با فرقان و رجوی خائن مقایسه کردند. اما نمی‌دانند که نمی‌توانند فرزندان انقلابی شما را از راهی که دارند منصرف کنند ما فرزندان شما به هدفی که انتخاب کردهایم، ایمان داریم آن وقت مارا از کشته شدن در راه خدا میترسانند.

منتظمی در پایان گفت: اگر کل دنیا جمع شود نمیتواند ما را از هدفمان منصرف کند، حتی اگر از سرهایمان مناره هم بسازند به راهی که انتخاب کرده‌ایم، ایمان داریم، به روحیه انقلابی مردم ایران ایمان داریم و در این مسیر به نصرت خدا ایمان داریم. ما در زیر بار سختیها، مشکلات و دشواریها قد خم نمی‌کنیم، ما راست قامتان جاودانه تاریخ خواهیم ماند. تنها موقعی سر پا نیستیم که یا کشته شویم و یا از مرگ به خاک بیوفتیم. والا هیچ قدرتی پشت مارا نمیتواند خم کند. آقا جان ! تا پای جان هستیم بر آن عهدی که بستیم.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین