وزیر بهداشت عنوان کرد:

تب کریمه کنگو فروکش کرد

تب کریمه گنگو

سیدحسن هاشمی در خصوص آخرین وضعیت بیماری تب کریمه کنگو با بیان اینکه این بیماری تحت کنترل است، اظهار داشت: موارد جدیدی از این بیماری نداریم و در مقایسه با چند هفته قبل، بیماری فروکش کرده است

به گزارش «نسیم آنلاین»، سیدحسن هاشمی در خصوص آخرین وضعیت بیماری تب کریمه کنگو نیز با بیان اینکه این بیماری تحت کنترل است، اظهار داشت: موارد جدیدی از این بیماری نداریم و در مقایسه با چند هفته قبل، بیماری فروکش کرده است. البته این به معنای ریشه کنی بیماری نیست چرا که رعایت نکات بهداشتی در ذبح دام و استفاده از گوشت مهم است.

وزیر بهداشت گفت: اخبار بیماری تب کریمه کنگو امسال بیش از حد بزرگنمایی شد و دلیل آن شایعات فضای مجازی بود.

هاشمی عنوان کرد: واقعیت این است، آمار ابتلا به این بیماری نسبت به سال گذشته افزایشی نداشته است و جای نگرانی نیست و از این پس نباید موارد جدیدی از ابتلا به تب کریمه کنگو را شاهد باشیم.

وزیر بهداشت افزود: طی دو سه هفته اخیر نیز بروز موارد جدید این بیماری متوقف شده و می‌توان گفت این موضوع تمام شده است و اگر هم موردی مشاهده شود، نادر است.

هاشمی در حاشیه راه اندازی مرکز تحقیقاتی جمع آوری کننده شواهد علمی در حوزه سلامت ایران با اشاره به اینکه خوشبختانه ما از نظر علمی به ویژه در حوزه پژوهش در رشته‌های علوم پزشکی بهترین رتبه را در منطقه داریم. در کشور دانشمندان خوبی حضور دارند که حدود 40 نفر از آنها جزو یک درصد برتر جهان هستند.

وزیر بهداشت گفت: این افتخار نصیب جمهوری اسلامی ایران شد که با تلاش‌های صورت گرفته، نمایندگی منطقه ای موسسه کاکرین به ایران تعلق گیرد.

هاشمی با بیان اینکه این مجموعه به دانشمندان در پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری‌ها کمک خواهد کرد، ادامه داد: در طب هم مجتهدان زیادی وجود دارند که هر کدام ممکن است فتاوای گوناگونی بدهند و چنانچه بنا باشد، براساس یکی از آنها عمل شود، گاهی یک فتوا را مبنا قرار دادن، برای بیماران زیانبار خواهد بود. بنابراین باید در این زمینه اجماع صورت پذیرد.

وزیر بهداشت ادامه داد: این اجماع در قالب مطالعاتی که مروری خواهد بود، در موسسه کاکرین به دست آمد تا به جامعه پزشکی کمک کند، در تشخیص و درمان موفق تر عمل کنند و خطاهای پزشکی کاهش پیدا کند.

هاشمی گفت: محصول مطالعات این مرکز برای صدا و سیما و رسانه‌ها کمک کننده است تا اطلاعات را در اختیار مردم قرار داده و مردم بتوانند، با استفاده از مطالعاتی که در سطح بین الملل صورت گرفته، خود را در حوزه پیشگیری و بهداشت توانمند کنند.

وزیر بهداشت در ادامه به ذکر مثال‌هایی از کارکرد کاکرین در زندگی عامه مردم پرداخت و توضیح داد: مواردی مانند استفاده از انواع غذاها، روش‌هایی که کودکان در آینده چاق نشوند، یا کاهش سکته‌های مغزی در آینده و اینکه کدام داروها موثرتر هستد، می‌تواند از تاثیرات مطالعات گسترده کاکرین حاصل شود.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین