رئیس اتحادیه صادرکنندگان محصولات کشاورزی در گفتگو با «نسیم آنلاین»:

توقف صادرات محصولات کشاورزی به عمان به دلیل تعلل وزارت کشاورزی!

وزارت کشاورزی دست دست کند بخشی از بازار خلیج فارس را از دست می‌دهیم

سبزیجات

نورانی گفت: در طی دو هفته گذشته عمان قانونی گذاشته مبنی بر این که محصولاتی که از ایران وارد می شود باید گواهینامه باقی مانده سمومش مشخص شده باشد.

سید رضا نورانی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی «نسیم آنلاین» در رابطه با صادرات میوه و سبزیجات گفت: در حال حاضر بیشترین صادرات به کشور امارات و مربوط به سبزیجات و صیفی جات و میوه های نوبرانه است.

وی افزود: بخشی از این صادرات به کشور عمان است که در طی دو هفته گذشته این کشور قانونی را وضع کرده مبنی بر این که محصولاتی که وارد این کشور می شود باید گواهینامه باقی مانده سمومش مشخص شده باشد.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان محصولات کشاورزی بیان داشت: سموم برخی از محصولاتی که از اردن وارد عمان شده است، بیش از اندازه استاندارد بوده و عمان نیز آن را مرجوع کرده بنابراین غیرمعقول نیست که هر کشوری موقع واردات محصولات چنین درخواستی را طلب نماید.

وی عنوان کرد: عمان می خواهد این گواهی را از وزارت کشاورزی دریافت کند اما متأسفانه وزارت جهاد کشاورزی این کار را انجام نمی دهد و از آن جهت که وزارت کشاورزی مسئولیت صدور این گواهینامه را برعهده نمی گیرد لذا این تعلل ممکن است موجب شود بازار عمان را از دست بدهیم.

وی تصریح کرد: وزارت کشاورزی متولی صادرات میوه و سبزیجات است و جای سوال است که چرا صدور گواهینامه را پیگیری نمی کند.

نورانی در رابطه با صادرات میوه به کشور قطر گفت: قطر کشوری است که از گذشته یکی از بازارهای محصول ایرانی  است و در گذشته نیز مراوادت تجاری با این کشور صورت می گرفته، و الان هم که مورد تحریم برخی کشورها قرار گرفته باید از این فرصت برای تجارت بیشتر با این کشور و افزایش صادرات به این کشور استفاده کرد.

 

 

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین