با تصویب هیات دولت

مراکز دولتی در روزهای ۱۹ و ۲۳ رمضان با دو ساعت تأخیر آغاز به کار می‌کنند

هیات دولت

هیأت وزیران اعلام کرد با توجه به فرا رسیدن شب‌های قدر و سوگواری حضرت علی(ع)، کار کلیه وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات دولتی در سراسر کشور در روزهای ۱۹ و ۲۳ ماه مبارک رمضان با دو ساعت تأخیر آغاز می‌شود.

به گزارش «نسیم آنلاین» به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، هیأت وزیران در جلسه عصر امروز یکشنبه 21 خرداد خود به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور اعلام کرد با توجه به فرا رسیدن شب‌های قدر و سوگواری مولای متقیان حضرت علی(ع)، مطابق سنوات گذشته زمان شروع به کار کلیه وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات دولتی در سراسر کشور در روزهای نوزدهم و بیست و سوم ماه مبارک رمضان با دو ساعت تأخیر آغاز می‌شود.

گزارش وزرای اطلاعات و کشور درباره حوادث تروریستی اخیر

در ادامه جلسه، وزرای اطلاعات و کشور گزارشی درباره حوادث تروریستی اخیر در کشور و اقدامات اطلاعاتی و امنیتی انجام شده در این خصوص به هیات وزیران ارایه دادند.

اختصاص 9 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای خرید تضمینی و توافقی محصولات کشاورزی

هیات وزیران همچنین با اختصاص مبلغ 9 هزار میلیارد ریال تسهیلات به سازمان مرکزی تعاون روستایی از طریق بانک‌های عامل برای خرید تضمینی و توافقی محصولات کشاورزی موافقت کرد.

آیین نامه اجرایی مربوط به تأمین اعتبار برای بازخرید کارکنان مازاد و بازنشستگی تصویب شد

هیات دولت در ادامه جلسه امروز خود، آیین نامه اجرایی مربوط به تأمین اعتبار برای بازخرید کارکنان مازاد و یا بازنشستگی در دستگاه‌های اجرایی را به تصویب رساند. به موجب این آیین نامه، دستگاه‌های اجرایی که در بودجه مصوب سال جاری خود اعتبار برای بازخریدی کارکنان مازاد و یا بازنشستگی پیش بینی کرده‌اند، می‌توانند طبق قوانین و مقررات مربوط نسبت به انجام امور بازخریدی کارکنان مازاد و یا بازنشستگی اقدام نمایند. در صورت عدم پیش‌بینی اعتبار برای بازخریدی کارکنان مازاد و یا بازنشستگی و همچنین مکفی نبودن اعتبار پیش بینی شده، دستگاه‌های اجرایی می‌توانند از منابع اعتباری حاصل از فروش اموال و دارایی‌های غیرمنقول مازاد در اختیار خود برای این منظور استفاده کنند.

بررسی مصوبات شورای عالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی

بنابر این گزارش، هیات وزیران همچنین تعدادی از مصوبات شورای عالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی را مورد بررسی و تصمیم گیری قرار داد.

بر این اساس، بودجه سازمان‌های مناطق آزاد تجاری - صنعتی مربوط به سال 1396 و اصلاحیه بودجه سال 1395 و اساسنامه‌های شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه منطقه آزاد قشم و شرکت نظارت بر ضوابط بهداشت انسانی و استاندارد قشم به تصویب رسید.

همچنین دیگر مصوبات یاد شده شامل صورت وضعیت مالی طرح تملک دارایی‌های سرمایه ای سازمان منطقه آزاد قشم مربوط به سال مالی 1394، انتخاب حسابرس مستقل و بازرس قانونی سازمان منطقه آزاد چابهار برای سال مالی 1394، اصلاح موضوع فعالیت منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا، تعیین محدوده منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی، لایحه ایجاد منطقه ویژه اقتصادی لار، واگذاری دو باب غرفه تجاری به بنیاد فرهنگی نهج ­البلاغه توسط سازمان منطقه آزاد کیش، اجازه توافق به سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی قشم درخصوص دعوای مطروحه و طرح جامع مناطق ویژه اقتصادی کاشان، سمنان، شمال استان بوشهر و جزیره انزلی به تصویب هیات وزیران رسید.

تهاتر مطالبات و بدهی‌های دولت از طریق واگذاری اسناد تسویه خزانه

در ادامه، هیات وزیران به منظور تسویه بدهی‌های قطعی دولت به اشخاص حقیقی و حقوقی تعاونی و خصوصی با مطالبات خود از آنها، به وزارت امور اقتصادی و دارایی اجازه داد نسبت به صدور اوراق تسویه خزانه تا مبلغ 50 هزار میلیارد ریال اقدام کند.

همچنین تا سقف 10 هزار میلیارد ریال از این اعتبار برای تهاتر بدهی و طلب دولت به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و شرکت‌های وابسته به آن ستاد که حداقل 30 درصد از سهام آنها متعلق به ستاد مذکور و شرکت‌های تابعه باشد، بدون لحاظ موارد مستثنی شده در خصوص منابع حاصل از واگذاری شرکت‌های دولتی مندرج در این آیین‌نامه، تعلق می‌گیرد.

مطالبات و بدهی‌های شرکت ­های دولتی با سازمان‌های خصوصی سازی و امور مالیاتی کشور تهاتر می شود

به علاوه با تصویب هیات وزیران، مطالبات شرکت­‌های توسعه مسیر برق گیلان، انرژی گستر جم، افق توسعه انرژی طوس و مولد نیروگاهی تجارت فارس از شرکت‌های دولتی با بدهی همان شرکت‌ها به سازمان‌های خصوصی‌سازی و امور مالیاتی کشور به مبلغ 2320 میلیارد و 593 میلیون و 523 هزار و 661 ریال تهاتر شد.

مصوبه اختصاص اعتبار برای ایجاد تأسیسات عمومی پایگاه ‌های مسکن مهر اصلاح شد

دولت با اصلاح تصویب نامه مربوط به اختصاص اعتبار به وزارت راه و شهرسازی برای ایجاد تأسیسات عمومی پایگاه‌های مسکن مهر نیز موافقت کرد.

بر این اساس، اعتبار لازم به منظور ایجاد تأسیسات عمومی پایگاه‌های مسکن مهر برای جلوگیری از حوادث غیرمترقبه و بیماری‌های همه گیر انسانی، در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار می گیرد.

آیین‌نامه اجرایی کمک به توسعه و ارتقای کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور تصویب شد

هیات وزیران در ادامه، آیین نامه اجرایی مربوط به کمک به سرمایه گذاری در راستای توسعه و ارتقای کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور توسط شرکت‌های تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را به تصویب رساند.

بنابر این گزارش، هیات وزیران در جلسه امروز خود، آیین نامه اجرایی قانون دریایی ایران را تصویب کرد.

در این آیین نامه، موضوعاتی همچون تعریف شناور، نحوه درخواست صدور گواهی نامه ثبت شناور و شرایط و مدارک لازم برای انواع شناورها، حق الثبت و سایر حقوقی که برای ثبت اسناد و مدارک شناور باید پرداخت شود و نیز قوانین و مقررات مربوط مورد بررسی قرار گرفته است.

در این جلسه، هیات وزیران ضمن اعلام نظر درخصوص تعدادی از طرح­‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نماینده خود را برای پیگیری موضوع تعیین کرد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین