نامه بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) به برخی از اعضای حقیقی شورای عالی انقلاب فرهنگی:

همت لازم برای اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش وجود ندارد/ علت سکوت طولانی شما در قبال سند ۲۰۳۰ چیست؟

جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی

بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) به برخی از اعضای حقیقی شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص سند ۲۰۳۰ نامه نوشت.

به گزارش «نسیم آنلاین»، بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) به برخی از اعضای حقیقی شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص سند 2030 نامه نوشت.

در این نامه که به افرادی همچون حداد عادل، حجت‌الاسلام احمدی، داوری اردکانی، واعظ زاده، ابراهیمی ترکمان، حجت‌الاسلام خاموشی، طیبی، واعظی، حجت‌الاسلام صدر حسینی، عارف، حجت‌الاسلام قمی و جاسبی رونوشت شده است آمده که علت سکوت طولانی شما در قبال سند 2030 چیست؟

به گزارش فارس، متن کامل نامه بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) به برخی از اعضای حقیقی شورای عالی انقلاب فرهنگی بدین شرح است:

«حضرات آقایان دکتر حداد عادل، حجت‌الاسلام دکتر احمدی، دکتر داوری اردکانی، دکتر واعظ زاده، دکتر ابراهیمی ترکمان، حجت‌الاسلام دکتر خاموشی، دکتر طیبی، دکتر واعظی، حجت‌الاسلام دکتر صدر حسینی، دکتر عارف، حجت‌الاسلام دکتر قمی، دکتر جاسبی؛

سلام‌علیکم؛

چندیست که مسئله سند 2030 و ضربه‌های مهلک این سند بر استقلال ملی به‌خصوص در ساحت فرهنگ موجبات نگرانی دغدغه‌مندان فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی را فراهم کرده است. ابراز گلایه‌مندی مقام معظم رهبری و شکل گیری موج روشنگری در فضای جامعه باعث به وجود آمدن احساس نارضایتی و نگرانی فراگیر نسبت به عملکرد دولت و نظارت ضعیف و غیر مسئولانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سطح جامعه شد.

پس از این ابراز گلایه و واضح‌تر شدن اشکالات وارد بر این سند در مباحث نخبگانی، حداقل انتظاری که از اعضای شورای عالی وجود داشت این بود که با موضع‌گیری های خود، ابعاد مختلف مواجهه کشور با این سند وارداتی را تبیین نمایند و از این طریق به جبران مافات بپردازند؛ اما متأسفانه به‌رغم اهمیت موضوع سند 2030 و موضع‌گیری مجدد رهبر انقلاب در خصوص این سند، تاکنون موضعی رسمی از سوی شما درباره این سند منتشر نشده است!

به‌راستی جای طرح این سؤال باقی است که با وجود بیانات صریح مقام معظم رهبری پیرامون سند مذکور و نیز انتقادات مطرح‌شده از سوی جنبش دانشجویی و مطالبات گسترده مردمی، علت سکوت طولانی شما در قبال سند 2030 چیست؟ اگر نمی‌توان از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی، انتظار داشت که در عرصه فرهنگ، عمار انقلاب باشند، پس این انتظار را باید از چه کسی داشت؟ اگر واقعاً مانعی بر سر ایفای نقش شما در شورای عالی انقلاب فرهنگی وجود دارد چرا صریح و شفاف و با صدای بلند و رسا آن را با مردم در میان نمی‌گذارید؟

در پایان باری دیگر به همه شما اعضای محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی یادآوری می‌کنیم که با وجود گذشت شش سال از تصویب سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به نظر می‌رسد همچنان همت لازم برای اجرایی شدن این سند وجود ندارد و انتظار می‌رود که شورای عالی انقلاب فرهنگی پیگیری اجرایی شدن سند مذکور را در دستور کار خود قرار دهد. جنبش دانشجویی همچون گذشته آماده استماع نظرات اعضای محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص سند 2030 خواهد بود.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین