رسوایی‌های پی‌در‌پی مدیرکل استانی متخلف ابتکار؛

مدیر شکارچی این بار جان هیرکان را گرفت+اسناد

جلسه شورای عالی محیط زیست

مدیری که در دولت اصلاحات مسئولیت مدیرکل محیط زیست گلستان را به عهده داشت و به دلیل شکار غیر قانونی! از این مسئولیت عزل شده بود با روی کار آمدن دوباره معصومه ابتکار با وجود حکم محرومیت ۱۰ ساله از انتصاب به پست‌های حساس و مدیریتی در دستگاههای دولتی دوباره به پست قبلی بازگشت.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نوشت:

رئیس سازمان محیط زیست با انتصاب مجدد  مدیری با ده جلد پرونده تخلفات اداری که بسیاری از آنها به ضرر محیط زیست کشورمان تمام شده است، باز هم به محیط زیست کشور خسارت وارد کرد.

اسماعیل مهاجر مدیرکل محیط زیست استان گلستان که برابر رأی شماره 928 مورخه 28 شهریور 1386 صادره از هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان سازمان به مجازات محرومیت از انتصاب به پست‌های حساس و مدیریتی در دستگاههای دولتی  به مدت 10 سال محکوم شده بود بار دیگر با روی کار آمدن معصومه ابتکار و به دستگیری سکان مدیریت محیط زیست کشور، در پست مدیریت منصوب شد.

اسماعیل مهاجر  در دولت اصلاحات مسئولیت مدیرکل محیط زیست گلستان را به عهده داشت و به دلیل شکار غیر قانونی از این مسئولیت عزل شده بود.

مهاجر مدیری است که دارای 10 جلد پرونده تخلفات اداری است و با مدرک دانشگاهی نامرتبط به اصرار نامعلوم رئیس سازمان محیط زیست دوباره به خدمت گرفته شده است و علل به کارگیری مجدد وی در پست حساس و مدیریتی با ابهاماتی روبرو است.

یکی از توجیهاتی که سازمان محیط زیست برای به خدمت گرفتن دوباره این مدیر متخلف به کار برده است، عضویت وی در هیات علمی دانشگاه در زمان صدور حکمش بوده است که البته سازمان بازرسی کل کشور نیز با قبول شرط عضویت وی در هیات علمی دانشگاه و صالح نبودن سازمان رسیدگی به تخلفات اداری اظهار داشته است:

با فرض قبول این شرط و صرف نظر از رأی موجود  باید حقوق بازنشستگی  وی در زمان قبول مسئولیت جدید و دریافت کامل حقوق و مزایای پست مدیریت کل حفاظت محیط زیست قطع می‌شد که در این مدت اتفاق نیفتاده است.

سازمان بازرسی کل کشور اعلام کرده است: با وجود اینکه سازمان محیطزیست از ابتدای بدون توجه به عضویت وی در هیات علمی به موضوع تخلفات وی ورود کرده و هرگز موضوع عضویت نامبرده در هیات علمی را مطرح نکرده است سعی می‌کند رأی صادره را با مطرح نمودن عضویت وی در هیات علمی دانشگاه باطل اعلام کند که مورد قبول قرارنمی‌گیرد.

 اسماعیل مهاجر به استناد شماره 15 مورخ 4/5/88 هیات رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان سازمان محیط زیست به انفصال دائم از خدمات دولتی و دستگاههای مشمول قانون مذکور محکوم شده و مادامی که رأی مذکور از ناحیه مرجع یا مراجع واجد صلاحیت قانونی ابطال، اصلاح و.. نشده از استحکام و و جاهت قانونی برخوردار است.

بنابراین انتصاب وی به سمت مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گلستان بر خلاف رأی قانون الاشعار بوده است.

اصرار نامعلوم سازمان محیط زیست به مدیریت این فرد متخلف زمانی دردآورتر می‌شود که شاهد آتش سوزی‌های سریالی در جنگل‌های گلستان در دو سال اخیر بودیم و در جدیدترین تخلف وی نیز شاهد پنهان‌کاری‌های و دروغگویی محرزش در مرگ هیرکان، پلنگ رهاسازی شده‌ای بودیم که بدون کوچکترین تحقیق کارشناسی به شوق رسانه‌ای شدن در جنگل‌های گلستان رها سازی شد و حتی لاشه آن هم پیدا نشد.

 

 

مدارک دیگری نیز در خصوص تخلفات نامبرده در اختیار خبرگزاری فارس قرار گرفته است که در صورت لزوم منتشر خواهد شد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین