۹۲۰ هزار نفر به افراد جویای کار کشور افزوده شد/ دولت در ایجاد ۲۲۰ هزار شغل بیشتر عقب ماند

کرباسیان و نعمت زاده

وزیر صنعت بیان کرد: در فروردین سال ۹۶ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹۲۰ هزار نفر به افراد جویای کار افزوده شده در حالیکه دولت در سال گذشته ۷۰۰ هزار شغل در کشور ایجاد کرده است.

به گزارش «نسیم آنلاین»وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با کمک بخش خصوصی، مشکل اشتغال و ایجاد فرصت های شغلی پایدار در کشور حل می شود.

محمدرضا نعمت زاده اظهارکرد: امروز یکی از عمده مشکلات کشور، اشتغال جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی است.

وی افزود: تعداد بسیاری از متولدین دهه 60 به ویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی امروز به شغل نیاز دارند و هر روز نیز به تعداد این افراد افزوده می شود.

نعمت زاده بیان کرد: با بررسی آمار تعداد افراد جویای کار در فروردین سال 96 نسبت به مدت مشابه سال قبل 920 هزار نفر به افراد جویای کار افزوده شده و این در حالی است که دولت در سال گذشته 700 هزار شغل در کشور ایجاد کرده است.

وی تصریح کرد: یکی از مهمترین راه های ایجاد فرصت های شغلی ، سرمایه گذاری و افزایش بهره وری از توان و ظرفیت بخش خصوصی است و دولت این مهم را برای خود تکلیف می داند.

وی با اشاره به این که دولت یازدهم فضا را برای جذب سرمایه گذاران فراهم کرده است؛ افزود: مجلس شورای اسلامی نیز در کنار دولت وظیفه دارد فضای کسب و کار را بهبود بخشد تا مردم به راحتی در کشور سرمایه گذاری کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در سخنان خود بارها به امنیت سرمایه گذاری تأکید کردند که این امنیت با ایجاد بینش صحیح در سرمایه گذاری بخش خصوصی به دست می آید.

وی تأکید کرد: امروز همه افراد و مسئولان باید دست به دست هم داده و شرایط را برای سرمایه گذاری همگان به ویژه ایرانیان خارج از کشور فراهم کنند.

نعمت زاده با اشاره به ظرفیت های شهرک صنعتی سالاریه ورامین گفت: مسئولان شرکت شهرک های صنعتی استان تهران و کشور باید طرح های نیمه تمام را شناسایی و با برگزاری جلسات راهبردی، زمینه فعالیت آن ها را فراهم و یا این طرح ها را به سرمایه گذاران علاقه مند واگذار کنند.

وی افزود: سخت گیری های بیش از حد در خصوص محدودیت های شعاع 120 کیلومتری تهران باعث شده تا سرمایه گذاران رغبتی برای سرمایه گذاری نداشته باشند.

وی از مسئولان شرکت شهرک های صنعتی استان تهران و کشور خواست ظرف 2 هفته تکلیف پروژه های نیمه تمام شهرک های صنعتی چرمشهر و سالاریه را مشخص و گزارش آن را به وزارت صنعت ارسال کنند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین