یزدانی خبر داد:

تمهیدات شهرداری تهران برای برگزاری مراسم روز جهانی قدس + اعلام مسیرهای راهپیمایی

راهپیمایی روز قدس

معاون خدمات شهری شهرداری تهران از آمادگی شهرداری تهران برای برگزاری باشکوه راهپیمایی روز جهانی قدس خبر داد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران با اعلام این مطلب به اهم برنامه‌های شهرداری تهران برای برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس پرداخت و اظهار داشت: ستاد برگزاری مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس در شهرداری تهران با 7 کمیته (کمیته ارزیابی، کمیته نگهداشت، کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات محیطی، کمیته حمل و نقل و ترافیک، کمیته ایمنی و بحران، کمیته درمان، کمیته امور مناطق و رفع سد معبر) و ۲۷ کارگروه فعالیت خود را آغاز کرده است.

یزدانی با بیان این که فضا‌های محیطی شهر تهران توسط سازمان زیباسازی برای برگزاری باشکوه راهپیمایی روز قدس آماده سازی می‌شود، گفت: تهیه و نصب بنر در سطح شهر با همکاری مناطق ۲۲ گانه و در اطراف دانشگاه تهران، تهیه و نصب بنر در سطح شهر بر روی بیلبورد‌ها و سازه‌های پرتابل، تبلیغات محیطی در تلویزیون‌های شهری و تامین و استقرار سرویس‌های بهداشتی پرتابل در محل‌های تعیین شده و غیره از جمله برنامه‌های این سازمان است.

وی در ادامه افزود: جمع آوری نخاله و ضایعات فضای سبز باغچه‌های اطراف دانشگاه تهران، واکاری فضای سبز محدوده دانشگاه تهران و غیره از جمله اقداماتی است که توسط سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران انجام می‌شود.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با بیان این که پاکسازی و انجام رفت و روب مسیر‌های منتهی به مراسم قبل، حین و بعد از مراسم توسط سازمان مدیریت پسماند انجام می‌شود، گفت: پاکسازی و نظافت محدوده خیابان انقلاب و دانشگاه تهران و در همین راستا محدوده اطراف مصلی به 4 پهنه تقسیم بندی شده است و ناظران سازمان مدیریت پسماند در دو بخش نظافت و پاکیزه سازی مکانیزاسیون خدمات شهری و جمع آوری پسماند خشک در پهنه‌ها انجام وظیفه خواهند کرد.

استقرار نیروها، تجهیزات و ماشین آلات آتش نشانی در نقاط پیش بینی شده

وی تصریح کرد:سازمان آتش نشانی نیز با شناسایی نقاط ناایمن و اتخاذ تدابیر لازم در جهت رفع ناایمنی با استقرار نیروها، تجهیزات و ماشین آلات آتش نشانی در نقاط پیش بینی شده تمهیدات لازم را به کار خواهد گرفت.

یزدانی ادامه داد:با برنامه ریزی‌های انجام شده، شرکت شهربان و حریم بان نیز برای جلوگیری از هر گونه بساط گستری در نقاط و پهنه‌های تعیین شده مستقر خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد:شرکت شهر سالم نیز با استقرار تیم‌های پزشکی و متخصص و مجهز به ۲۰ تخت اورژانس و بستری موقت و نیز بخش‌های جراحی سرپایی، رادیولوژی، آزمایشگاه و داروخانه جهت موارد اضطراری و استقرار آمبولانس در کلینیک منطقه ۶ و سایر نقاط اعلام شده به خدمات رسانی از ساعات ابتدایی مراسم تا پایان مراسم می‌پردازند.

معاون شهردار تهران با بیان این که برای تسهیل در تردد و جابجایی شهروندان از تمامی مدل‌های حمل و نقل عمومی برای خدمات رسانی استفاده خواهد شد، گفت:شرکت واحد اتوبوسرانی با تامین اتوبوس‌های مورد نیاز در سطح شهر تهران به شرکت کنندگان راهپیمایی روز قدس خدمات رسانی می‌کند و در همین راستا ۲۵۰۰ دستگاه اتوبوس دو کابین و تک کابین به محل‌های تعیین شده اعزام و تعدادی نیز دپو می‌شوند که از ساعت ۱۰:۳۰ صبح روز جمعه به جابجایی شهروندان عزیز می‌پردازند.

وی به مبادی سرویس رسانی شرکت واحد اتوبوسرانی اشاره کرد و گفت: چهارراه تهرانپارس - میدان آزادی - خراسان– پایانه خاوران- شهرک شهید بروجردی - ۱۳ آبان (پیروزی) – میدان رسالت- میدان تجریش- میدان نبوت- فلکه اول و دوم تهرانپارس- حکیمیه – شهرک شهید محلاتی– جماران- لویزان – میدان راه آهن – بازار دوم نازی آباد– ابوذر- جلیلی – خزانه بخارایی – میدان صادقیه– شهرک شهید باقری - میدان آذری- یافت آباد – شهرک ولیعصر (عج) - تهرانسر– اکباتان - فلکه دولت آباد-۱۳ آبان (رجایی) -خانی آباد- شهر ری از جمله نقاطی هستند که به جابجایی راهپیمایان عزیز می‌پردازند.

خدمات رسانی رایگان مترو در روز جهانی قدس

یزدانی ادامه داد: شرکت مترو نیز به جابجایی رایگان شرکت کنندگان از سطح شهر تهران از ابتدا تا پایان مراسم می‌پردازد.

وی در ادامه با بیان این که انتقال نمازگزاران از ایستگاه‌های اتوبوس و مترو تا بخش‌های مشخص شده توسط تاکسی‌های ون‌ها صورت می‌گیرد و برای اطلاع رسانی و راهنمایی نمازگزاران نقشه مسیر محور‌های خدمات رسانی طراحی و در محل‌های تعیین شده نصب خواهد شد، گفت: تقاطع توحید – آزادی، میدان انقلاب به ضلع غرب، سه راه جمهوری به سمت شمال، چهارراه ولیعصر(عج) به سمت جنوب، میدان فاطمی ابتدای جویبار، تقاطع بلوار کشاورز و خیابان فلسطین، میدان حر ضلع شمال، میدان انقلاب ضلع جنوب، ابتدای بلوار وصال به سمت جنوب، تقاطع خیابان انقلاب، وصال به سمت شمال، ابتدای بلوار ۱۶ آذر به سمت جنوب، تقاطع خیابان انقلاب ۱۶ آذر شمال، محل استقرار تاکسی‌های ون سازمان تاکسیرانی در مراسم روز جهانی قدس می‌باشد. ضمنا ۲۰ دستگاه سواری نیز به سرویس رسانی ستاد گمشدگان در مراسم روز جهانی قدس خواهند پرداخت.

یزدانی اضافه کرد: شایان ذکر است کلیه تاکسی‌های ون و واحد‌های کنترل و نظارت مجهز به کپسول اطفای حریق هستند.

به گفته یزدانی هماهنگی‌ها و تمهیدات لازم با پلیس راهور تهران بزرگ در ارایه مسیر‌های طرح‌های ترافیکی و اطلاع رسانی به ساکنان اطراف دانشگاه تهران جهت تدابیر ترافیکی انجام شده است.

یزدانی در ادامه به مسیر‌های راهپیمایی روز جهانی قدس اشاره کرد و گفت: مسیر شماره ۱: مسجد امام حسین (ع)، میدان امام حسین، خیابان انقلاب، دانشگاه تهران، مسیر شماره ۲: مسجد جامع ابوذر، میدان ابوذر، خیابان ابوذر، خیابان شهید برادران حسنی (قلعه مرغی)، خیابان قزوین، خیابان کارگر، میدان انقلاب، دانشگاه تهران، مسیر شماره ۳: مسجد دارالسلام، میدان منیریه، خیابان، ولی عصر (عج)، خیابان انقلاب، دانشگاه تهران، مسیر شماره ۴: مسجد امام زمان (عج)، خیابان آزادی، تقاطع خیابان بهبودی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران، مسیر شماره ۵: مسجد حضرت ابوالفضل (ع)، میدان توحید، خیابان توحید، خیابان آزادی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران، مسیر شماره ۶: مسجد المهدی (عج)، خیابان ستارخان، میدان توحید، خیابان آزادی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران، مسیر شماره ۷: مسجدالجواد (ع)، میدان هفت تیر، خیابان کریم خان، میدان، ولی عصر (عج)، بلوار کشاورز، دانشگاه تهران، مسیر شماره ۸: مسجد امام جعفر صادق (ع)، فلکه اول صادقیه، خیابان ستارخان، خیابان توحید، خیابان آزادی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران، مسیر شماره ۹: مسجد حضرت امیر (ع)، خیابان کارگر شمالی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران، مسیر شماره ۱۰: مسجد جامع رسول اکرم (ص)، تهرانسر بلوار شاهد، بلوار تهرانسر، میدان کمال الملک، بزرگراه شهید لشگری، خیابان آزادی، خیابان انقلاب، دانشگاه تهران، مسیر‌های راهپیمایی روز قدس است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین