رضا سراج:

شلیک موشک‌های بالستیک سپاه، شلیک به ادراک و دستگاه محاسباتی در کاخ سفید بود

رضا سراج

شلیک‌های سپاه، تنها هدف قرار دادن تکفیری‌ها در دیرالزور، پایتخت دوم داعش، نبود؛ بلکه شلیک پیش‌دستانه به نقاط استراتژیک در ادراک و دستگاه محاسباتی بازیگران مختلف بود. در وهله‌ی اول، شلیک موشک‌های بالستیک نقطه زن سپاه، شلیک به ادراک و دستگاه محاسباتی در کاخ سفید بود.

به گزارش «نسیم آنلاین»، رضا سراج در کانال تلگرامی خود نوشت:

موشک‌های نقطه‌زن، کدام نقاط را زدند؟

سپاه با شلیک موشک‌های بالستیک نقطه زن، کدام نقاط استراتژیک را هدف قرار داد؟ عملیات موشکی سپاه، حاوی چه پیام‌های راهبردی است؟

سپاه با اقتدار و هوشمندی استراتژیک، موشک‌های بالستیک نقطه زن با قابلیت رادارگریزی و پرتاپ از سکوهای متحرک را شلیک کرد تا با سیلی محکم، هم انتقام خون شهدای مظلوم ترور را از تکفیری‌های دست‌ آموز بگیرد و هم عزت و غرور ملی را تقویت کند. اما این شلیک‌ها، تنها هدف قرار دادن تکفیری‌ها در دیرالزور، پایتخت دوم داعش، نبود؛ بلکه شلیک پیش‌دستانه به نقاط استراتژیک در ادراک و دستگاه محاسباتی بازیگران مختلف بود. در وهله‌ی اول، شلیک موشک‌های بالستیک نقطه زن سپاه، شلیک به ادراک و دستگاه محاسباتی در کاخ سفید بود؛ آنجایی که یانکی‌ها در صدد هستند تا با تحریم و فشار از بیرون و ناامنی و بی‌ثباتی از درون، دوگانگی در نظام ایجاد کرده و با دو قطبی سازی و شکاف ملی، چرخ‌های برنامه موشکی ایران را همانند برنامه هسته‌ای از کار بیاندازند. از طرف دیگر اقدام هوشمندانه سپاه، پیام و هشداری قاطع به سران قبیله آل سعود و متحدان استیجاری ریاض بود تا بیش از این با دم شیر بازی نکنند و در برنامه آمریکایی-اسرائیلی، به دنبال ناامنی در ایران نباشند.

عملیات تحسین برانگیز موشکی سپاه، بازدارندگی در برابر برجامیزه کردن جامعه بود. این عملیات به ملت ایران نشان داد که برنامه موشکی، ماجراجویی انقلابی‌ها نیست؛ بلکه ابزاری استراتژیک، برای دفاع از تمامیت ارضی، حفظ امنیت، شرف و نوامیس است که نباید به میز مذاکره منتقل شود.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین