فرمانده انتظامی تهران بزرگ خبرداد:

دستگیری اعضای ۳۰ باند سرفت توسط پلیس/ تمهیدات ترافیکی و انتظامی پلیس برای روز قدس

سردار ساجدی نیا

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از دستگیری اعضای ۳۰ باند سرقت طی روزهای گذشته خبر داد وگفت: مجموعا ۱۴۵ نفر عضو این ۳۰ باند هستند که فعالیت ۶۰ درصد از این باندها به زورگیری و کیف قاپی معطوف بود.

به گزارش «نسیم آنلاین»، سردار حسین ساجدی نیا در حاشیه دستگیری تعدادی سارق سابقه دار در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در ادامه اجرای طرح "امنیت محله محور" در شهر تهران همکارانم طی روزهای گذشته اعضای 30 باند سرقت را دستگیر کردند که مجموعا 145 نفر هستند.

وی افزود: 60 درصد از این باندها ، باندهای زورگیر و کیف قاپ و 59 درصد سارق سابقه دار هستند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ ادامه داد: این سارقان عمدتا طی 24 ساعت گذشته دستگیر شده اند و بیشتر این افراد در حوزه کیف قاپی ، سرقت منزل ، سرقت خودرو و ... فعالیت داشتند.

سردار ساجدی نیا ادامه داد: در این میان دو باند سارق مسلح نیز دیده می شود که به همت همکارانم شناسایی و دستگیر شدند.

این مقام ارشد انتظامی تأکید کرد: طرح های امنیت محله محور ادامه دارد و قطعا چون گذشته با قاطعیت با سارقان و هنجارشکنان برخورد می شود که در ادامه اجرای طرح ها برخورد با اراذل و اوباش نیز در دستور کار قرار دارد.

سردار ساجدی نیا در توضیح شیوه فعالیت دو باند سارقان مسلح اظهار کرد: فعالیت این دو باند بیشتر معطوف به سرقت منزل و اماکن بوده است .

وی یادآور شد: 40 درصد از سارقان دستگیر شده عمدتا مربوط به استان های اطراف تهران و 60 درصد نیز مربوط به حوزه تهران می باشند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ ادامه داد: امروز جمعی از مال باختگان هم برای شناسایی سارقان و اموال شان در این محل حضور دارند و مردم می توانند در صورت وجود شکایت در این مورد به مجموعه پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه کنند.

این مقام عالی انتظامی درباره ارزش ریالی اموال مکشوفه از سارقان عنوان کرد: هنوز ارزش ریالی دقیق برآورد نشده اما مطابق اعلام اولیه، ارزش ریالی اموال کشف شده از سارقان معادل 24 میلیارد تومان است .

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر وضعیت ایمنی خودروهای تولید داخل خاطر نشان کرد: در خصوص ارتقاء وضعیت ایمنی خودروهای تولید داخل مذاکراتی با خودروسازان صورت گرفته است ، اما هنوز اتفاق مثبتی که باید در این خصوص شاهد باشیم را مشاهده نکرده ایم.

وی ادامه داد: طرح های امنیت محور پلیس ادامه دارد و طرح بعدی پلیس در خصوص ارتقاء وضعیت امنیتی " پارک ها " و " بوستان ها " است، چرا که با ورود فصل تابستان حضور مردم در پارک ها و بوستان ها بیشتر خواهد بود و به دنبال این هستیم که آرامش در این اماکن برای مردم وجود داشته باشد.

سردار ساجدی نیا در پاسخ به سوالی در خصوص وضعیت آمادگی پلیس برای روز قدس خاطر نشان کرد: تمهیدات انتظامی و ترافیکی برای روز قدس پیش بینی شده و اقدامات لازم صورت گرفته است، ان شاء الله در روز قدس امسال نیز چون سال های گذشته شاهد حضور حداکثری مردم خواهیم بود.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ درباره وضعیت امنیتی تهران بیان کرد: امنیت در شهر بزرگ تهران حاکم است و در شب های قدر نیز شاهد امنیت و حضور مثال زدنی مردم در مساجد و اماکن مذهبی بودیم، پلیس با آمادگی و هوشیارانه در راستای تأمین امنیت فعالیت می کند.

وی با اعلام اینکه، ایستگاه های ایست و بازرسی پایتخت برای تأمین امنیت ادامه دارد، افزود: در چند روز گذشته پلیس تهران دستگیری در حوزه امنیتی نداشته اما ممکن است دیگر نهادهای امنیتی داشته باشند که در صورت وجود چنین مطلبی قطعا اطلاع رسانی از مبادی ذیربط صورت می گیرد.

سردار ساجدی نیا  در ادامه در خصوص جمع آوری معتادان متجاهر و خرده فروش در تهران مطرح کرد: از ابتدای سال تاکنون فقط 700 نفر ظرفیت نگهداری در کمپ ها ایجاد شده که در واقع هنوز مشکل تأمین کمپ و مراکز نگهداری به قوت خود باقی است، اما پلیس اقدامات خود را در این حوزه دنبال می کند.

این مقام عالی انتظامی همچنین در خصوص برخی تجمعات در مقابل برخی از موسسات مالی و اعتباری نیز اظهار کرد: طی چند روز گذشته شاهد برخی تجمعات در بعضی از موسسات مالی و اعتباری بودیم، به طوری که روز گذشته 24 مورد تجمع گزارش شده است و سپرده گذاران در این تجمعات پول خود را از موسسات مالی مطالبه دارند.

وی با اشاره به اینکه هر گونه تجمع مقابل موسسسات مالی غیرقانونی است، اضافه کرد: امید است مسئولان مربوطه به ویژه مسئولان مالی در این حوزه هر چه زودتر فکری کرده و تکلیف این افراد را مشخص کنند.

سردار ساجدی نیا در پایان در خصوص میزان کاهش یا افزایش سرقت در تهران گفت: پلیس به طور قاطع با سارقان برخورد می کند به طوری که با اقدامات انتظامی پلیس از ابتدای سال تاکنون شاهد کاهش 11 درصدی سرقت در شهر تهران بودیم و امید است تا پایان سال نیز این میزان کاهش ، ارتقاء یابد که دراین مورد لازم می دانم از همکاری و تعامل خوب مجموعه قضائی با پلیس تشکر کنم.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین