رئیس اتحادیه مرغداران گوشتی در گفتگو با «نسیم آنلاین»:

مرغداران در آستانه ورشکستگی قرار دارند!/ دولت به اعتراض مرغداران درباره قیمت جوجه یک روزه توجهی نکرد

اعتراض مرغداران در رابطه با قیمت جوجه یک روزه به جایی نرسید/ هر ماه در حدود ۱۵ هزار تن مازاد تولید داریم/ قیمت مرغ بسیار پایین آمده و به ۶۳۰۰تا ۶۴۰۰ تومان در میادین میوه و تره بار رسیده است

صادرات مرغ

یوسفی گفت: مرغداران گوشتی می توانند هر سال ۶ بار جوجه ریزی کنند اما اکنون مجبورند تعداد جوجه ریزی را به ۳ بار در سال کاهش دهند در غیر این صورت مرغ های تولیدی‌شان مورد مصرف قرار نگرفته و مازاد بر مصرف خواهد بود.

محمد یوسفی، رئیس اتحادیه مرغ گوشتی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی «نسیم آنلاین» بیان داشت: قیمت مرغ بسیار پایین آمده و به 6300تا 6400 تومان در میادین میوه و تره بار رسیده است و این باعث شده تا مرغداران بیش از پیش متضرر شوند.

یوسفی خاطرنشان کرد: نامه اعتراضی مرغداران در رابطه با قیمت جوجه یک روزه و قیمت مرغ که مدتی قبل انجام شده بود نیز به جایی نرسید و در نهایت قیمت جوجه یک روزه تغییری نکرد.

رئیس اتحادیه مرغ گوشتی تصریح کرد: مرغداران توقع داشتند که قیمت جوجه یک روزه به قیمت منطقی و واقعی خود برسد اما متأسفانه تاکنون این اتفاق نیفتاده است.

وی ادامه داد: با این وضعیت هر روز بیش از روز پیش مرغداران دچار زیان و ضرر می شوند به طوری که بسیاری از آن ها مجبور شده اند فعالیت خود را محدود کنند.

یوسفی گفت: مرغداران به هر قیمتی که هست تلاش می کنند مرغداری‌های خود را سرپا نگه دارند اما واقعیت این است که با شرایط موجود بسیاری از همکاران بنده مجبور شده اند که نوبت‌های جوجه ریزی‌های خود را کاهش دهند.

وی اضافه کرد: مرغداران گوشتی می توانند هر سال 6 بار جوجه ریزی کنند که تعداد این دفعات باید حداقل 4، 5 بار باشد اما اکنون مجبور شده اند که تعداد جوجه ریزی را به 3 بار در سال کاهش دهند در غیر این صورت مرغ های تولیدی‌شان مورد مصرف قرار نگرفته و مازاد بر مصرف خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: هر چند افزایش قیمت گوشت و همچنین بی رغبتی مردم به مصرف ماهی در فصل گرم موجب شده که تقاضا برای مرغ بیشتر شود اما مازاد تولید، بر مصرف داخلی 15 هزار تنی این کالا در هر ماه باعث شده که بازهم عرضه به نسبت تقاضا بیشتر باشد.

یوسفی در رابطه با صادرات بیان داشت: در سال جدید صادرات چندان رونقی نداشت و اکنون یک ماه است که به دلیل برداشته شدن محدودیت ها صادرات نیز تا حدی از سر گرفته شده است و مشغول رایزنی‌های لازم برای این موضع هستیم.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین