مدیرعامل صندوق اعتباری هنر خبر داد:

افزایش ۶۰ درصدی بیمه شدگان صندوق اعتباری هنر در سال ۹۶

سیدحسین سید زاده

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر به تفاهم‌نامه منعقده میان این صندوق و سازمان تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت:‌ با تاکید، تلاش و پیگیری مستمر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ۶۰ درصد به آمار بیمه شدگان زیر مجموعه این صندوق در سال ۹۶ افزوده شد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، سیدحسین سید زاده در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه اظهار داشت: صندوق اعتباری حمایت از نویسندگان، هنرمندان و روزنامه نگاران با هدف حمایت از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه کشور بنا بر پیشنهاد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی براساس تکلیف برنامه سوم توسعه و در راستای سیاست انتقال بخشی از تصدی های دولتی با تصویب هیات وزیران در سال 82 به طور رسمی تشکیل شد.

وی ساماندهی و یکپارچگی در حمایت از جامعه نویسندگان، روزنامه نگاران و هنرمندان و تبدیل حمایت های مقطعی متکی بر منابع مالی مردمی و غیردولتی، حمایت از خلاقیت ها و نوآوری‌ها در حوزه فرهنگ و هنر، شناسایی، جذب و هدایت استعدادها در حوزه فرهنگ و هنر و جذب سرمایه گذاری ها و تامین منابع مالی جدید برای توسعه فعالیت ها در حوزه فرهنگ و هنر و توسعه مرحله ای کمیت و کیفیت حمایت ها منطبق با اولویت بندی اعضا و نیازها و افزایش تعداد افراد تحت پوشش را از دیگر اهداف و سیاست های صندوق اعتباری هنر برشمرد.

45 هزار نفر اهالی فرهنگ، هنر و رسانه عضو صندوق هنر هستند

سیدزاده به عضویت بیش از 45 هزار نفر از اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه در صندوق اعتباری هنر اشاره و پیش بینی کرد با حمایت و توجه های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، آمار عضویت در این صندوق تا پایان امسال به رشد قابل توجهی برسد.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به نامگذاری سال 96 با عنوان'‌اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال' و توصیه های رهبر معظم انقلاب در این خصوص، ماموریت اصلی صندوق را توجه به اقتصاد فرهنگ و هنر عنوان کرد.

وی افزود: ‌معتقدیم با برنامه ریزی و سرمایه گذاری صحیح و منسجم می توانیم در پایان نتیجه درخشان تری را شامل حال اعضا و صندوق کنیم.

سیدزاده، تاکیدات دکتر روحانی، رئیس جمهوری بر حوزه فرهنگ، هنر و رسانه را یادآور شد و گفت: رئیس جمهوری دولت دوازدهم در اولین کنفرانس خبری خود بعد از انتخابات، قول حمایت و پشتیبانی از حوزه فرهنگ و هنر داد و این امر، نشانگر اهمیت و اهتمام وی به این حوزه است.

وی خاطرنشان کرد:‌ درصدد هستیم در صندوق اعتباری هنر، برای تدوین و پیش بینی یک بسته فرهنگی حمایتی ویژه اهالی فرهنگ، هنر و رسانه با پشتیبانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام کنیم.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با یادآوری اینکه سیاست های حمایتی این صندوق بر چهار رکن بیمه تأمین اجتماعی، بیمه تکمیلی، تکریم و مستمری و خدمات رفاهی، تسهیلاتی و وام تنظیم شده است، افزود: طبق توافق سازمان تامین‌ اجتماعی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران واجد شرایط با معرفی‌نامه این صندوق، تحت پوشش بیمه تأمین ‌اجتماعی قرار می گیرند.

به گفته وی اعضای صندوق اعتباری هنر می توانند ضمن برخورداری از حمایت های مربوط به بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد، شامل فوت و بازنشستگی، از کمک ویژه وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی معادل 10درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار در هر سال، بابت حق بیمه ماهانه برخوردار شوند و 8 درصد توسط فرد پرداخت می شود.

سیدزاده خاطرنشان کرد: با توجه به بند ب ماده 11 آیین نامه اجرایی ماده 7 قانون هدفمند سازی یارانه ها و در راستای گسترش پوشش بیمه ای به نویسندگان، روزنامه نگاران و هنرمندان و بر خورداری آنان از معافیت در پرداخت بخشی از حق بیمه از محل منابع حاصله از هدفمندسازی یارانه ها، از سال 91 مقرر شد، صندوق نسبت به معرفی افرادی واجد شرایط که از تاریخ اول فروردین 1388 به بعد فاقد هرگونه پوشش بیمه ای بودند، اقدامات لازم را به عمل آورد.

سید زاده با بیان اینکه در سیاست ها و کار  ویژه های صندوق به دنبال تمرکز زدایی از فعالیت های صندوق در تهران و ایجاد عدالت در برخورداری همه اعضای صندوق در سراسر کشور از امکانات این مجموعه هستیم گفت: تلاش ما براین است که طبق برنامه ریزی سند راهبردی صندوق، تا سه سال آینده تمام فعالیت های صندوق را از طریق اینترنت در اختیار همه اعضا در سراسر کشور قرار دهیم و با تعریف برنامه های استانی، زمینه برخورداری همه اعضا و هنرمندان را از امکانات صندوق
فراهم آوریم.

پوشش بیمه ای بیش از 32 هزار نفر از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اعلام اینکه تاکنون بیش از 20 هزار نفر از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران، تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی صندوق اعتباری هنر هستند، اظهار داشت: حدود 10 هزار نفر از اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه نیز از محل هدفمندی یارانه ها بیمه شده اند.

وی با اشاره به امضای تفاهمنامه همکاری میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تامین اجتماعی در اردیبهشت ماه امسال گفت: 12 هزار نفر از اهالی فرهنگ و هنر به جمع بیمه شدگان صندوق اعتباری هنر افزوده شدند.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان داشت: براساس موافقت نامه میان سازمان تامین اجتماعی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تاریخ اول آذرماه 1381، تنها 20 هزار نفر از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران با هزینه صندوق اعتباری هنر از خدمات بیمه تامین اجتماعی بهره مند می شدند.

وی ادامه داد: طی این سال ها 10 هزار نفر نیز از طریق بند ب ماده 11 ایین نامه اجرایی ماده 7 قانون هدفمندسازی یارانه ها به سازمان تامین اجتماعی معرفی شده و در سال 96 برای اولین بار 60 درصد به تعداد بیمه شدگان صندوق اعتباری هنر افزوده شد.

بدهی صندوق به تامین اجتماعی تسویه شد

مدیر عامل صندوق حمایت از نویسندگان، روزنامه نگاران و هنرمندان درباره بدهی های مانده از گذشته (حدود 38 میلیارد تومان) این صندوق به سازمان تامین اجتماعی نیز گفت: با مساعدت و پیگیری سید رضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، براساس تفاهمنامه ای بدهی انباشته صندوق اعتباری هنر به سازمان تامین اجتماعی تسویه شد.

وی افزود: همچنین مقرر شد با پیگیری های بعدی افراد واجد شرایط هنرمند، روزنامه نگار، نویسنده و خبرنگار مردان بالای 50 سال و زنان 45 سال سن نیز از طریق صندوق اعتباری هنر به سازمان تامین اجتماعی معرفی شوند.

بیمارستان میلاد خدمات ویژه به هنرمندان می دهد

مدیر عامل صندوق اعتباری هنر به امضای تفاهم‌نامه همکاری با سازمان تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: بر مبنای این تفاهم‌نامه مقرر شد، بیمارستان میلاد خدمات خود را به صورت ویژه و بدون نوبت در اختیار اعضای صندوق اعتباری هنر شامل هنرمندان، اهالی رسانه و نویسندگان قرار دهد.

ایشان با اشاره به نامگذاری سال 1396 با عنوان " اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" گفت: یکی از بسترها و زیر ساخت های اساسی تحقق اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده و هست، توجه به مقوله اقتصاد فرهنگ و صنعت فرهنگ است.

سیدزاده در تشریح این موضوع گفت: وقتی بحث از اقتصاد به میان می آید با اعداد، ارقام و بودجه محدود روبرو هستیم زیرا سقف تولیدات در صنایع مختلف مشخص است. اما وقتی سخن از حوزه فرهنگ، هنر و کار فرهنگی و هنری به میان می آید چون با عنصر زنده ای با نام انسان مواجه هستیم، این انسان مجموعه ای از استعدادها و ظرفیت های مختلف است و ذات هنر محدودیتی را برنمی تابد، با حجم گسترده ای از تولیدات در حوزه های مختلف هنری روبرو می شویم.

مدیر عامل صندوق  اعتباری هنر با اشاره به تاکیدات وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت تدبیر و امید گفت: یکی از دغدغه های دکتر صالحی امیری، ایجاد زیر ساخت های بنیادین برای تقویت و تبیین اقتصاد فرهنگ است. ایشان معتقدند اقتصاد فرهنگ می تواند راهگشای بسیاری از مشکلات اقتصادی و زمینه ساز اقتصاد مقاومتی و تولید انبوهی از مشاغلی باشد که ارتباط مستقیمی با فرهنگ، هنر و هویت فرهنگی ما دارند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین