گزارش «نسیم آنلاین»:

اوضاع بد شرکت وابسته به ایران خودرو/ زیان انباشته لیزینگ خودروکار به ۶۲ برابر سرمایه شرکت رسید!

صف طولانی معاینه فنی خودرو

ظاهرا مطالبات شرکت لیزینگ خودروکار از مشتریان خود مشتمل بر مبلغ ۹۱۴ر۱ میلیارد ریال در قالب اقساط معوق، سود و جرائم و هزینه‌های پیگیری حقوقی وصول مطالبات مشتریان در سنوات قبل بوده است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، زیان انباشته شرکت لیزینگ خودروکار در انتهای سال مالی 95 به مبلغ 206ر6 میلیارد ریال رسیده که این مقدار به صورت دقیق 62 برابر سرمایه ثبت شده شرکت مورد اشاره است.

تردیدی نیست که لیزینگ خودرو کاربا این مقدار زیان انباشته ،مشمول ماده 141 اصلاحیه قانون تجارت بوده و باید هرچه سریعتر، مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام آن تشکیل شده و در مورد بقای آن در چارچوب مقررات قانون تجارت تصمیم گیری شود.

شرکت لیزینگ خودروکار (سهامی عام) متعلق به گروه صنعتی ایران خودرو بوده که با هدف توسعه فروش محصولات گروه صنعتی ایران خودرو، در سال 1380 و با سرمایه‌گذاری مستقیم شرکت گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو تأسیس شده است.

فعالیت شرکت لیزینگ خودرو کاردر بدو تأسیس با لیزینگ انواع خودروهای کار (سنگین) آغاز شده و سپس به لیزینگ انواع خودروهای سواری، تجهیزات پزشکی و صنعتی گسترش یافته است.

ظاهرا"مطالبات شرکت لیزینگ خودروکار از مشتریان خود مشتمل بر مبلغ 914ر1 میلیارد ریال در قالب اقساط معوق، سود و جرائم و هزینه‌های پیگیری حقوقی وصول مطالبات مشتریان در سنوات قبل  بوده است.

گفته می شود که درسال مالی 96 مبلغ 334ر2 میلیارد ریال از مانده بدهی شرکت لیزینگ به بانک پارسیان از طریق واگذاری املاک و سهام، تسویه شده و مانده بدهی به آن بانک هم تا حد 031ر2 میلیارد ریال کاهش یافته است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین