هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفت

کیفیت هوا

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: کیفیت هوای تهران با شاخص۱۰۹ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، محمد رستگاری افزود: میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون هوای شهر تهران در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت امروز، با 14 عدد افزایش نسبت به روز گذشته بر روی عدد 109 و در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گفته است.

وی با اشاره به کاهش میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 10 میکرون از 73 به 72 خاطرنشان کرد: در همین مدت میانگین غلظت آلاینده منوکسید کربن نیز از 33 به 44 افزایش پیدا کرده است.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران یادآور شد: ایستگاه های فرمانداری شهرری (منطقه 20)، شهرداری منطقه 11 و پیروزی منطقه 13 به ترتیب با شاخص های عددی 160، 137 و 123 بیشترین میزان آلودگی شهر تهران را در طول 24 ساعت گذشته داشتند.

رستگاری افزود: ایستگاه های شهرداری منطقه 2 با شاخص 79، گلبرگ (منطقه هشت) با شاخص 85 و ژئوفیزیک (منطقه شش) با شاخص 94 کمترین میزان آلاینده های جوی شهر تهران در طول 24 ساعت گذشته را داشتند.

رستگاری به افراد مبتلا به بیماری های قلبی و ریوی، زنان باردار، سالمندان و کودکان توصیه کرد از فعالیت های طولانی مدت و ورزش در فضای باز خودداری کنند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس