بازدید شهردار تهران از پیشرفت پروژه موزه مشاهیر

قالیباف

شهردار تهران صبح امروز با حضور در محل خانه باغ اتحادیه ضمن بازدید از روند مرمت و بازسازی این اثرتاریخی، در جریان آخرین پیشرفت‌های «موزه مشاهیر» قرار گرفت.

به گزارش «نسیم آنلاین»، شهردار تهران با حضور در بخش‌های مختلف «خانه باغ اتحادیه» از نزدیک روند مرمت و باززنده سازی سر درب تاریخی این مجموعه، استحکام بخشی بناهای مختلف و عملیات تخصصی مرمت و تزئین بناها را مورد بازدید قرار داد.

شهردار تهران در ادامه ضمن بازدید فرایند گسترش و ساخت فضاهای جدید به میزان ۶۲۰۰ متر مربع در جریان آخرین روند آماده سازی موزه مشاهیر نیز قرار گرفت.

محمدباقر قالیباف سپس با حضور در جلسه کارشناسی آخرین وضعیت فنی پروژه را مورد بررسی قرار داد و در جریان روند ساخت و انتقال مجسمه های مشاهیر قرار گرفت.

بر اساس این گزارش  خانه باغ اتحادیه (خانه امین السلطان) عمارتی مربوط به دوره قاجار است که در قلب محله لاله زار تهران قرار گرفته است که از آن به عنوان تنها بازمانده از لاله زار قدیم و یکی از با ارزش ترین معماری‌های دوره قاجار یاد می شود.

این اثر در سال ۱۳۸۴ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید اما بی توجهی مسئولان و عدم رسیدگی، خانه باغ اتحادیه را در آستانه نابودی قرار داده بود. در نهایت سازمان زیباسازی شهرداری تهران ضمن تملک این اثر واجد ارزش تاریخی فرایند مرمت و بازسازی آن را دنبال کرده و به صورت همزمان ساخت ۱۲۰ مجسمه و دکورهای لازم برای راه اندازی موزه مشاهیر در این بنا را دنبال کرده است.

در جریان پروژه مرمت و احیا «خانه باغ اتحادیه» تا کنون هشت حوض و آب انبار قدیمی در کنار بیش از ۱۵ هزار قطعه کاشی تاریخی کشف و مرمت شده و حوضخانه تاریخی این مجموعه نیز بر اساس مستندات تاریخی کشف و بازسازی شده است.

مرمت و محوطه سازی حیاط خانه صلح و بادگیر خانه اتحادیه در کنار  مرمت و بازسازی کوشک میانی نیز از دیگر اقدامات سازمان زیباسازی شهر تهران در این مجموعه تاریخی بوده است.

در کنار این موارد پس از اتمام مرمت این بنای تاریخی، موزه مشاهیر در بخش های هفتگانه شامل دفاع مقدس ‌انقلاب اسلامی، کودک و نوجوان، ورزش، فرهنگ و هنر، علم و دانش و بین الملل نسبت به معرفی ۱۲۰ نفر از مشاهیر برجسته ایران و جهان اقدام خواهد کرد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین