صعود کردن به جام جهانی با تیم‌های متفاوت کار خاصی است

کی‌روش: هواداران ایرانی عاشق فوتبال بوده و هیجانشان بسیار خاص است/ از آینده‌ام پس از جام جهانی بی‌خبرم

کارلوس کی‌روش

سرمربی تیم ملی ایران گفت: هواداران ایرانی عاشق فوتبال بوده و هیجانشان بسیار خاص است؛ وقتی شما در خانه بازی می‌کنی ۱۰۰ هزار هوادار در ورزشگاه تو را تشویق می‌کند و زمانی که ما به جام جهانی رفتیم کل تهران تمام شب را خوشحالی کرد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، با صعود ایران به جام جهانی روسیه، کارلوس کی‌روش ضمن اینکه با صعود متوالی به این رقابت در فوتبال ملی کشورمان تاریخ سازی کرد با هدایت 3 تیم ملی متفاوت به مرد اول جام جهانی‌ها بدل شد.

تاکنون 3 مربی بوده‌اند که موفق شده 4 بار متوالی به جام جهانی صعود کنند اما هیچ کدام با 3 تیم متفاوت به این رقابت راه پیدا نکرده‌اند که کی‌روش از این نظر رکورددار است. 

مربی پرتغالی با هدایت آفریقای جنوبی در 2002، پرتغال 2010 و ایران 2014 و 2018، 4 بار در جام جهانی حضور داشته است. 

وی در مصاحبه با دیلی میل اظهار داشت: من بسیار مفتخرم که این دستاورد را بدست آورده‌ام. مربیان دیگری توانسته‌اند که 4 بار به جام جهانی بروند اما هیچکدام با تیم‌های متفاوت به این دستاورد نرسیده‌اند. 

کی‌روش گفت: صعود کردن با تیم‌های متفاوت که فرهنگ‌ها و ذهنیت‌های مختلفی دارند کار خاصی است. هر کشور یک چالش مخصوص خود را داشته و به قدرت و ضعف خودش بستگی دارد.

مربی تیم ایران ادامه داد: هواداران ایرانی عاشق فوتبال بوده و هیجانشان بسیار خاص است. وقتی شما در خانه بازی می‌کنی 100 هزار هوادار در ورزشگاه تو را تشویق می‌کند و زمانی که ما به جام جهانی رفتیم کل تهران تمام شب را خوشحالی کرد. 

کی‌روش در خصوص آینده خود در ایران تصریح کرد: من خیلی وقت است که مربیگری می‌کنم و نمی‌دانم که پس از جام جهانی چه اتفاقی رخ خواهد داد. اگر این فوتبال مرا بخواهد به مربیگری ادامه می‌دهم. من فقط می‌خواهم خوشحال باشم.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

۳.۸ میلیارد پوند هم مالکان آمریکایی را راضی نکرد
بن سلمان در خرید منچستر یونایتد ناکام ماند؟
اطلاعیه فدراسیون فوتبال درباره دربی پایتخت
هیچ بلیتی در محل استادیوم آزادی فروخته نخواهد شد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین