بیانیه سپاه به مناسبت روز جهانی قدس:

فلسطین رمز وحدت، مقاومت و جهاد امت اسلامی است/ لزوم وحدت تمامی جریان‌های مبارز فلسطینی

سپاه

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای با دعوت از اقشار و آحاد مختلف ملت ایران برای حضور گسترده و حماسی در راه پیمایی روز جهانی قدس تاکید کرد: توانمندی‌های دفاعی سپاه پشتوانه روحی انتفاضه و رزمندگان مقاومت اسلامی فلسطین است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای با دعوت از اقشار و آحاد مختلف ملت ایران برای حضور گسترده و حماسی در راه پیمایی روز جهانی قدس تاکید کرد: توانمندی‌های دفاعی سپاه پشتوانه روحی انتفاضه و رزمندگان مقاومت اسلامی فلسطین است.

 سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با دعوت از اقشار و آحاد مختلف شریف و انقلابی ایران برای شرکت گسترده، پرشور و حماسی در راهپیمایی سراسری روز جهانی قدس، آورده است: حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران با نامگذاری جمعه آخر ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس، پرچم مبارزه دائمی با استکبار و نظام سلطه را برافراشت و در زمانه‌ای که موضوع فلسطین و قدس در مسیر قرار گرفتن در محاق انزوا و فراموشی قرار گرفته بود، با ابتکار راهبردی و شگفت‌آور خود آن را به مسأله اول امت اسلامی تبدیل کرد.

این بیانیه می‌افزاید: با گذشت 38 سال از ابتکار حضرت امام خمینی (ره) امروز مسأله فلسطین فراتر از جغرافیای جهان اسلام دغدغه جامعه بشری به ویژه ملل حق طلب و آزادیخواه شده است و روز جهانی قدس برای آنان نیز فرصت اعتراض و اعلام سلطه گریزی و استکبار ستیزی فراهم ساخته است.

در ادامه این بیانیه به اشاره به راهبردها و سناریوهای نظام سلطه و استکبار برای حفظ رژیم صهیونیستی و تامین امنیت اسراییل غاصب تصریح شده که در شرایط خطیر کنونی علاوه بر جنگ‌های نیابتی و فتنه تروریست‌های تکفیری در منطقه راهبردی غرب آسیا، راهبرد سازش و عادی سازی در روابط برخی کشورهای مرتجع منطقه با رژیم صهیونیستی که متاسفانه توسط سران خائن و به ظاهر مسلمان دنبال می‌شود، وضعیت جدیدی را رقم زده است که می‌تواند آرمان قدس شریف و مردم مظلوم فلسطین را با تهدیدی جدی روبرو سازد.

این بیانیه با تاکید بر ضرورت وحدت و هم راستایی کلیه جریان‌های مبارز فلسطینی در عرصه مقابله با رژیم جعلی صهیونیستی و تداوم حفظ مقاومت و سازش ناپذیری تصریح کرده است: در شرایطی که با سکوت مرگبار مجامع جهانی مدعی حقوق بشر و همراهی برخی کشورهای عربی ـ اسلامی دامنه توحش و جنایت گری رژیم صهیونیستی علیه ملت مظلوم فلسطین روند فزاینده‌ای یافته و در وضعیت پرآشوب و پرماجرای امروز منطقه با کاهش تمرکز افکار عمومی جهان اسلام مواجه شده است، استمرار راهبرد مقاومت تنها نقشه راهی است که می‌تواند معادله قدرت در سرزمین‌های اشغالی را به نفع حامیان اصلی آن تغییر دهد؛ در واقع تحقق آرمان آزادی قدس شریف و نجات مردم فلسطین تنها از مسیر مقاومت و نیز حمایت تمام عیار امت اسلامی از انتفاضه می‌گذرد.

این بیاینه در پایان با تاکید بر اهمیت توجه امت اسلامی به راهبردهای امام خمینی (ره) و امام خامنه‌ای (مدظله العالی) در مسأله فلسطین و نسخه‌های سرنوشت‌ساز آنان برای تحقق زوال قطعی اسرائیل غاصب توانمندی‌های دفاعی سپاه را پشتوانه روحی انتفاضه و رزمندگان مقاومت اسلامی فلسطین قلمداد و آورده که آحاد ملت انقلابی و قهرمان ایران همراه و همصدا با امت اسلامی در جای جای عالم با مشارکت پرشور و گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس، بر لزوم مبارزه تا نابودی رژیم صهیونیستی و توسعه ابعاد مقابله با نظام استکبار و سلطه تاکید و تمرکز بر راهبرد «احیای فلسطین از بحر تا نهر» از رهگذر بازگشت فلسطینیان به سرزمین قدس و برگزاری انتخابات آزاد و تعیین سرنوشت خود را تنها راه حل موفق و مورد حمایت امت اسلامی برای حل مسأله فلسطین مورد تاکید قرار خواهند داد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین