کارشناس سازمان هواشناسی:

آسمان آفتابی کشور در روز عید فطر/ آغاز اوج گرما از نیمه دوم تیرماه

کیفیت هوای تهران

مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه آسمان کشور طی روز آینده صاف و آفتابی خواهد بود، گفت: در غالب نقاط کشور در روزهای آینده پدیده جوی خاصی جز افزایش دما نداریم.

به گزارش «نسیم آنلاین»، احد وظیفه با اشاره به وضعیت جوی کشور طی روزهای آینده اظهار کرد: در روزهای آینده بارش نداریم و تنها در دامنه‌های شمالی البرز شامل گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی تا حد ناچیزی تشکیل ابر و بارش پراکنده داریم.

وی افزود: طی روزهای آینده به ویژه فردا (دوشنبه) در بخش شمالی سیستان و بوچستان در شهرستان زابل وزش باد پیش‌بینی می‌شود که منجر به وقوع گرد و خاک در اوایل صبح و شب خواهد شد.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی گفت: در بقیه نقاط کشور هیچ پدیده خاص جوی به جز هوای گرم نخواهیم داشت. با توجه به افزایش دما طی هفته جاری انتظار داریم در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه دمای هوا در خوزستان به حدود 50 درجه برسد. افزون بر این شمال غرب کشور نیز گرم می‌شود و پیش‌بینی می‌شود که دمای تبریز در روز چهارشنبه (7 تیر) به بالای 37 درجه برسد.

وظیفه در مورد وضعیت جوی تهران طی روزهای آینده اظهار کرد: تهران تغییر چندانی ندارد  و هوا همچنان صاف و آفتابی خواهد بود. دمای تهران در شرایط حاضر حدود 36 درجه سانتیگراد است ولی پیش‌بینی می شود که تا چهارشنبه و پنجشنبه (7 و 8 تیرماه) به 39 یا 40 درجه سانتیگراد برسد.

وی افزود: در شرایط جوی کشور مشکل خاصی وجود ندارد و تنها با افزایش دمای تابستانه رو به رو هستیم. گرمترین دوره سال در کشور ما از 15 تیر تا 15 مردادماه است یعنی هنوز به اوج گرما نرسیده‌ایم. در جنوب شرق کشور رکورد دما تاکنون 53 درجه است و تهران 43 درجه سانتیگراد است درحالیکه تاکنون در تهران بالاتر از 39.4 درجه سانتیگراد نداشتیم. معمولا این میزان افزایش دما را دوم تیرماه تا قبل از نیمه اول مرداد تجربه می‌کنیم.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی در پایان اظهار کرد: در سیستان و بلوچستان اوج گرما در همین اواخر خرداد تا اوایل تیرماه است چون بعد از این دوره با حاکم شدن جریان‌های شرقی موسوم به جریان‌های مونسون، هوا را در این نقاط تعدیل می‌کنند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین