پژمانفر در واکنش به حذف رشته محل‌های دانشگاه آزاد:

رویکرد وزارت علوم با دانشگاه آزاد بعد از تغییرات مدیریتی متفاوت شده/ اقدام وزارت علوم در قبال دانشگاه آزاد، شائبه سیاسی مسئله را تقویت می‌کند

نصرالله پژمانفر

نایب‌رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: رویکرد وزارت علوم با دانشگاه آزاد بعد از تغییرات مدیریتی متفاوت شده است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر نایب‌رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با تسنیم درباره اقدام وزارت علوم در حذف برخی رشته محل‌های دانشگاه آزاد اظهار داشت: دانشگاه آزاد در دوران میرزاده با چالش‌های جدی مواجه بود. بی‌کیفیت مقاطع ارشد و دکتری این دانشگاه از جمله دغدغه‌های بسیاری از نمایندگان و اعضای آموزش عالی بود که علیرغم همه مخالفتها در آن دوران، مجوز‌هایی برای پذیرش دانشجو در این مقاطع صادر و به جمعیت دانشگاه آزاد اضافه شد.

وی افزود: وزارت علوم در آن دوران به اعتراضات صورت گرفته از سوی دانشجویان و اساتید توجه نکرد و نسبت به صدور مجوز برای این رشته ها اقدام کرد. بعد از جابجایی مدیریت در دانشگاه آزاد متاسفانه شاهد تغییر رویکرد وزارت علوم نسبت به دانشگاه آزاد هستیم. وزارت علومی که به این رشته‌ها در دوران قبل علیرغم همه اعتراضات مجوز داده بود به یکباره و آن هم در ایام انتخاب رشته دانشجویان، مجوزهای صادر شده را با یک بی‌ملاحظگی و بدون ارائه توضیحی ابطال می‌کند.

پژمان‌فر افزود: با توجه به اینکه دانشگاه آزاد بر اساس ظرفیت خود امکاناتی را از لحاظ دانشجو و استاد فراهم کرده  و اعلام نموده  شهریه‌ها را افزایش نخواهد داد، حذف کد رشته محل‌ها چالش جدی برای مدیریت و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد ایجاد می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه شرایط فعلی دانشگاه آزاد به مراتب از دوران مدیریت قبل بهتر و ظرفیت‌های ایجاد شده مناسب‌تر از قبل است،گفت: اقدام وزارت علوم در قبال دانشگاه آزاد در این دوران، شائبه سیاسی مسئله را تقویت می‌کند به گونه‌ای که برخی معتقدند وزارت علوم می‌خواهد مشکلاتی را برای مدیریت این دانشگاه ایجاد کند.

پژمان فر در پایان گفت: تقاضای ما از مسئولان وزارت علوم حل مدبرانه این موضوع و ایجاد اصلاحاتی در این فرایند است.در غیرا ین صورت بنده و همکاران در مجلس نسبت به طرح سوال از وزیر علوم اقدام خواهیم کرد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین