محمد قمی:

حذف رشته‌های دانشگاه آزاد غیرکارشناسی است/ وزارت علوم و شورای انقلاب فرهنگی اجازه ندهند به دانشگاه آزاد لطمه‌ای وارد شود

محمد قمی

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه محدودکردن رشته‌های دانشگاه آزاد مخالفت با اصل این دانشگاه است، گفت: حذف رشته‌های دانشگاه آزاد کارشناسی نیست.

به گزارش «نسیم آنلاین»، محمد قمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با فارس، گفت: با توجه به اینکه دانشگاه آزاد به عنوان یک مؤسسه برای جوابگویی به نسل جدید و نیازهای دانشگاهی تاسیس شده و مجلس و شورای اسلامی هم آن را تصویب کرده و در اصل 44 قانون اساسی نیز به بخش خصوصی تاکید شده است، این دانشگاه در این زمینه‌ها موفق بوده و نیاز جوانان را پاسخ داده است.

وی با بیان اینکه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نیز برای دانشگاه آزاد تلاش زیادی کرد، اظهار داشت: اگر رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد را محدود کنند یعنی در واقع می‌خواهند با اصل دانشگاه آزاد مقابله کنند و وقتی رشته‌ها را حذف کنند یعنی دانشگاه، دانشجو نداشته باشد و اساتید بیکار باشند بنابراین وزارت علوم و شورای عالی انقلاب فرهنگی باید در این قضیه وارد شوند و اجازه ندهند به دانشگاه آزاد لطمه‌ای وارد شود تا این دانشگاه بتواند همچنان پاسخگوی نیاز نسل جوان باشد.

قمی گفت: دانشگاه آزاد چندین سال است که شهریه دانشجویان را اضافه نکرده و درآمد دیگری غیر از شهریه ندارد یا این درآمدها کم است. به طور مثال کارهای ارتباط با صنعت و تولیدات دانش بنیان در دانشگاه آزاد به تازگی آغاز شده و از نظر اقتصادی این دانشگاه وضعیت خوبی ندارد. بنابراین حذف رشته‌ها اصلا به صلاح نیست و حتما مسئولان باید توجه داشته باشند که رشته‌ها را به دانشگاه آزاد برگردانند و حتی توسعه دهند. زیرا حذف رشته‌های دانشگاه آزاد کارشناسی نیست.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین