مشکل اصلی ما در تیم ملی غیبت بازیکنان است

پیروانی: با هماهنگی با کی‌روش قرار شده شاکله اصلی تیم ملی امید را جوانان تشکیل دهند

امیرحسین پیروانی

سرمربی تیم ملی فوتبال امید گفت: شاکله اصلی ما را بازیکنان رده سنی جوانان و مابقی نفرات را بازیکنان زیر ۲۳ سال تشکیل می‌دهند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نوشت: امیرحسین پیروانی در شروع اولین تمرین تیم ملی امید ضمن تبریک عید فطر گفت: با هماهنگی کارلوس کی‌روش قرار شده شاکله اصلی تیم ملی امید را بازیکنان زیر 19 سال تشکیل دهد و در پست‌هایی که نیاز داریم از 4-3 بازیکن زیر 23 سال بهره ببریم.

وی افزود: با توجه به اینکه مسابقات در رده سنی زیر 23 سال برگزار می‌شود،‌ سخت است با نفرات زیر 19 سال به مصاف آنها بروید. با یک تلفیق منطقی در این مسابقات شرکت می‌کنیم. همیشه در این مسابقات تیم زیر 23 سال اعزام می‌شد که این تیم نمی‌توانست در رده سنی امید به میدان برود و برای مسابقات المپیک تیمی کاملاً بی‌تجربه راهی رقابت‌ها می‌شد. این بار تصمیم بر این شده تا از بازیکنان رده سنی المپیک استفاده شود. مسابقات المپیک حلقه مفقوده فدراسیون فوتبال است که امیدوارم این بار شرایط برای صعود فراهم شود. مشکل اصلی ما در حال حاضر مربوط به بازیکنان در تمرینات بود که امروز می‌بینید 10 بازیکن بیشتر در تمرین حضور ندارند.

سرمربی تیم ملی امید در ادامه خاطرنشان کرد: خیلی از دوستان بعد از مسابقات جام جهانی به من انتقاد می‌کردند و می‌گفتند چرا ما شرایط خوب جسمانی و وضعیت تاکتیکی مناسب نداشتیم، علت واقعه را باید قبل از وقوع بیان کرد. آن‌طور که از اساتیدم یاد گرفتم باید با بررسی مشکل را پیدا کرد و آن‌وقت در تمرینات با تکرار و تکرار ضعف را از بین برد. در شرایطی که تنها 17 بازیکن به تمرین آمدند که دو نفر هم مصدوم هستند، چطور می‌توانیم کار را پیش ببریم. دوستان کارشناسی که انتقاد می‌کردند حالا به ما راه‌حل بدهند. ما در شرایطی به مسابقات جام جهانی اعزام شدیم که دو بازیکن قبل از پرواز و 10 بازیکن 7 روز قبل از اعزام به ما اضافه شدند. حالا هم 10 بازیکن ما در اولین تمرین ما غایب هستند و این در شرایطی است که 20 روز دیگر باید در اولین مسابقه خود که در قرقیزستان برگزار می‌شود، به میدان برویم.

پیروانی در ادامه تأکید کرد: این مشکل در رده جوانان وجود داشت و حالا هم در رده امید این مشکل را داریم. من خودم در حد تعامل با همکارانم صحبت کرده‌ام اما اینکه بخواهیم یکی، دو روز بازیکنان را در اختیار داشته باشیم، سودی ندارد. مربیان لیگ برتر هم امنیت شغلی ندارند و اگر تیمشان آماده نباشد، با مشکل روبرو می‌شوند. آنها هم نگران تیم خود هستند اما باید فدراسیون یک بار برای همیشه این مسئله را حل کند. اولین حریف ما قرقیزستان است، 4 سال قبل در رقابت‌های آسیایی مقابل این تیم در کره جنوبی به تساوی رسیدیم و الان در شرایطی به مصاف آنها می‌رویم که میزبان هستیم. جلسه مشترکی بین سرپرستان و مربیان برگزار شود تا تکلیف‌مان را بدانیم. افرادی که علیه ما مصاحبه می‌کردند و می‌گفتند باید این موضوع را زودتر بیان کنید، حالا بدانند که در جلسه اول تمرین 10 بازیکن ما غایب هستند. باید این مشکل به‌طور اساسی حل شود، کار کردن در این شرایط بسیار سخت است.

وی در رابطه با اینکه ایران در جام جهانی جوانان بازنده نیمه‌های دوم بود، اظهار داشت: باید ببینیم ما چه شرایطی داشتیم و به چه شکلی آماده‌سازی را انجام دادیم، چقدر گفتیم تیم جوانان نیاز به تمرین بیشتر دارد و بارها درخواست حضور بازیکنان را کردیم. ما در آن مسابقه طی 7 روز سه بازی سنگین را پشت سر گذاشتیم. تست آمادگی جسمانی که چندی قبل از مسابقات گرفته بودیم، رتبه بازیکنان عدد 59 بود، اما قبل از اعزام این عدد به 51 تقلیل یافته بود که در این شرایط 40-30 درصد وضعیت آمادگی جسمانی کاهش پیدا کرده است. ما با اساتید فوتبالی و دانشگاهی بارها فیلم بازی‌های ایران را نگاه کردیم و همه اصلی‌ترین ضعف را مشکل جسمانی اعلام کردند. این مشکل را باید به چه شکلی حل کرد، اصلاً زمان کافی برای برگزاری تمرین داشتیم که این کار را بکنیم. قبول دارم من هم ضعف‌های فنی داشته‌ام، اما نباید همه چیز را نادیده بگیریم، اما اگر با پرتغال 10 بار دیگر هم بازی کنیم شاید 9 بار بازنده شویم و در کل کار آسانی در مسابقات جهانی نداشتیم.

سرمربی تیم ملی امید در پاسخ به این سوال که به نظر می‌رسد فدراسیون هم اراده‌ای برای حل مشکلات تیم ملی امید ندارد؛ چراکه دیدار تدارکاتی این تیم مقابل سوریه هم لغو شود، خاطرنشان کرد: روزی هدایت تیم ملی امید را پذیرفتیم قرار شد با سوریه بازی کنیم، این بازی براساس درخواستی بود که سوریه مطرح کرده بود. سپس برنامه سوریه‌ای‌ها عوض شد و آنها اعلام کردند نمی‌توانند با ما بازی کنند،‌ این بازی به درخواست خود آنها بود. به‌هرحال ما مشکلات زیادی داریم؛ چراکه زمان این بازی‌ها و تاریخ تمرینات در فیفادی نیست و کار بسیار سخت می‌شود. امیدوارم تا دیر نشده فدراسیون فوتبال این مشکل را حل کند و راه‌حلی برای تعامل بیشتر در نظر گرفته شود.

پیروانی در ادامه یادآور شد: اردوی بعدی ما از 15 تیر آغاز می‌شود و تا زمان اعزام ادامه دارد. بعد از لغو دیدار سوریه، تنها مسابقه تدارکاتی که در نظر گرفتیم، روز 20 تیر با تراکتورسازی بود، همچنین قصد داریم روز 17 تیر یک بازی دوستانه دیگر برگزار کنیم. اگر توانستیم با تیم‌های خارجی بازی کنیم، شرایط بهتر است اما اگر نشد با یک تیم داخلی روبرو می‌شویم که در این وضعیت بازی‌ها به‌شرطی مفید خواهد بود که همه نفرات را در اختیار داشته باشیم.

وی افزود: اگر قرار باشد 10 نفری که امروز غایب هستند به اردو نیایند، باید جلسه‌ای برگزار کنیم تا یک تصمیم جدید بگیریم، فعلاً برنامه ما این بوده 27 بازیکن دعوت کنیم و 4-3 نفر جدا شوند و تیم اصلی را پیدا کنیم.

سرمربی تیم ملی امید تأکید کرد: بازیکنان رده سنی بالاتر از تیم ملی جوانان که در جام جهانی حاضر بود نمی‌تواند در انتخابی المپیک و المپیک بازی کند. به همین‌خاطر هدف ما این است که از این بازیکنان استفاده کنیم تا آنها تجربه بیشتری پیدا کنند،‌ اما شرط این مسئله داشتن تعامل است. ما در اصل تیم جوانان را داریم در کنار 4 بازیکن جدید و به‌نوعی با یک ریسک بزرگ با تیم جوانان به رقابت با حریفان زیر 23 سال می‌رویم. این کار بر اساس آینده‌نگری و برنامه‌ریزی که با کارلوس کی‌روش و همکاران داشتیم این تصمیم گرفته شده تا بتوانیم تیم خوبی را آماده مسابقات المپیک کنیم. خدا را شکر شرایط زمین هم خوب است و کار را دنبال می‌کنیم.

پیروانی در رابطه با دستیارانش گفت: کوروش برمک، غلامرضا باغ‌آبادی، سعید عزیزیان و هوشمند جزو کادر فنی ما هستند. عزیزیان به دلیل مشکلی که در چشمش داشته، امروز در تمرین نیست اما از فردا برای پیشبرد کار در تمرینات حضور پیدا می‌کند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

۳.۸ میلیارد پوند هم مالکان آمریکایی را راضی نکرد
بن سلمان در خرید منچستر یونایتد ناکام ماند؟
اطلاعیه فدراسیون فوتبال درباره دربی پایتخت
هیچ بلیتی در محل استادیوم آزادی فروخته نخواهد شد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین