واکنش منفی سهامداران به تمدید دولت یازدهم

انتخاب مجدد روحانی سقوط ۴۱ درصدی تعداد معاملات بورس و افت ۳۶ درصد ارزش معاملات بازار سرمایه را رقم زد!+ جدول

تیم اقتصادی

بازار سرمایه از ابتدای خردادماه با انتخاب مجدد حسن روحانی، سقوط کم‌سابقه‌ای را تجربه کرده است.

به گزارش «نسیم آنلاین» از آخر اردیبهشت که حسن روحانی مجددا پیروز انتخابات شد تاکنون شاخص کل بورس اوراق بهادار ۲۴۲۴ واحد نزول کرده است. شاخص کل بورس از ۸۱ هزار واحد در ۳۰ اردیبهشت به حدود ۷۸۵۰۰ واحد در روزهای اخیر کاهش پیدا کرده است. بدین ترتیب شاخص کل بورس از زمان انتخاب حسن روحانی حدود ۳ درصد سقوط را تجربه کرده است.

تعداد معاملات در بورس هم در خردادماه پس از انتخاب روحانی بیش از ۲۲ هزار واحد سقوط کرد و از ۵۳۸۵۴ واحد در ۳۰ اردیبهشت به ۳۱۶۳۱ واحد در ۳۱ خرداد رسید. این آمار بیانگر سقوط ۴۱ درصدی تعداد معاملات سهام در بورس پس از انتخاب حسن روحانی است.

همچنین ارزش معاملات سهام در بازار سرمایه پس از انتخاب مجدد حسن روحانی نزدیک به ۳۶ درصد نزول کرده است. حجم معاملات هم در مجموع نزدیک به ۴٫۶ درصد کمتر شده است.

علت سقوط بی‌سابقه بورس در یک ماهه پس از انتخاب مجدد حسن روحانی را می‌توان در واکنش منفی سهامداران به تمدید دولت یازدهم نسبت داد؛ دولتی که نتیجه سیاست‌های آن رکود شدید اقتصادی در همه بخش‌ها غیر از واردات بوده است.

 

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین