مطهری در نطق پیش از دستور:

همایش منافقین در پاریس راه به جایی نمی‌برد/ مجلس آماده پاسخ به مصوبه ضدایرانی سنای آمریکا است

علی مطهری

نایب رئیس مجلس گفت: عجیب است که عوامل آمریکا و سعودی در همایش منافقین در پاریس شرکت می کنند با این هدف که روزی این گروه حکومت را در ایران به دست بگیرند که باید به این ها گفت در بد جایی سرمایه گذاری کرده اید، این سرمایه گذاری جز ضرر چیزی برای شما ندارد

به گزارش «نسیم آنلاین»، علی مطهری در نشست علنی امروز (یکشنبه، 11 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود گفت: عید فطر را که در واقع بازگشت به فطرت انسانی است به همه نمایندگان مجلس تبریک می گویم به تعبیر شهید مطهری با 30 روز مشی پرهیزکاری ممکن نیست ملکه تقوا در انسان ایجاد نشود، باید این دستاورد را حفظ کرد.

از صدا و سیما انتظار می رود که در اعیاد اسلامی برنامه های شاد ویژه تدارک ببیند

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از صدا و سیما انتظار می رود که در اعیاد اسلامی برنامه های شاد ویژه تدارک ببیند و برنامه های شاد منحصر به ایام نوروز نباشد.

مطهری افزود: راهپیمایی های شکوهمند روز قدس در کشورمان و نقاط دیگر جهان حاکی از زنده بودن آرمان آزادی فلسطین است و نشان می دهد که اتحاد آل سعود با صهیونیست ها و تلاش برای قرار دادن ایران به جای اسرائیل در مقابل اعراب، ره به جایی نخواهد برد، همچنان که مقاومت قطر در مقابل این طرح شاهد این مدعا است.

توهین به رئیس جمهور محترم در روز قدس شیرینی حماسه حضور مردم را در این روز را کمی تلخ کرد

وی ادامه داد: حادثه توهین به رئیس جمهور محترم در روز قدس شیرینی حماسه حضور مردم را در این روز را کمی تلخ کرد و ناخودآگاه به نفع صهیونیست ها رفتار شد، از قوه قضائیه می خواهیم به اقدام خود در رسیدگی به پرونده متهمان این حادثه تا حصول به نتیجه نهایی و اعلام آن به مردم قاطعانه ادامه دهد.

مطهری با گرامیداشت سالروز شهادت آیت الله صدوقی در روز 11 تیرماه به دست منافقین گفت: در عظمت شهید آیت الله صدوقی همین بس که چند ماه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، برخی از شهید مطهری پرسیدند اگر برای امام (ره) اتفاقی بیفتد چه کسی برای رهبری مناسب است، ایشان گفت آقای صدوقی.

نفرت مردم ایران از منافقین از بین نمی رود

وی ادامه داد: عجیب است که عوامل آمریکا و سعودی در همایش منافقین در پاریس شرکت می کنند با این هدف که روزی این گروه حکومت را در ایران به دست بگیرند که باید به این ها گفت در بد جایی سرمایه گذاری کرده اید، این سرمایه گذاری جز ضرر چیزی برای شما ندارد، چون نفرتی از این ها بر دل مردم ایران است که از بین رفتنی نیست.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: آزادی موصل که با همت جوانان مومن عراقی و هدایت مرجعیت و تدبیر دولت عراق و البته کمک مستشاری ایران صورت گرفت نوید انقراض داعش را می دهد، امیدوارم دولت عراق به رفتار درست خود با اهل سنت و جوانان این کشور ادامه دهد و اشتباهات دولت گذشته را تکرار نکند تا زمینه پیدایش گروه هایی مانند داعش فراهم نشود.

وی ادامه داد: البته مسئله داعش مسئله ای است که علمای دین، جامعه شناسان و روانشناسان باید موضوع تحقیق قرار دهند.

مجلس شورای اسلامی پاسخ درخور سنای آمریکا را آماده کرده است

مطهری افزود: مصوبه سنای آمریکا علیه ایران و روسیه گرچه هنوز به تصویب مجلس نمایندگان و امضای رئیس جمهور این کشور نرسیده ولی مجلس شورای اسلامی پاسخ درخور را آماده کرده است.

وی ادامه داد: گزارش دبیرکل سازمان ملل درباره اجرای کامل تعهدات ایران در برجام و تقدیر بسیاری از اعضای شورای امنیت از این بابت و همراهی نکردن اکثریت اعضای این شورا با آمریکا، در ارتباط دادن بخشنامه 2231 شورای امنیت با برجام یک موفقیت برای ایران است.

مطهری افزود: آن ها خوب می دانند که وزارت امور خارجه ایران به مجرد صدور قطعنامه 2231 که درصدد محدود کردن قدرت موشکی ایران است، طی بیانیه ای اعلام کرد که این قطعنامه ربطی به برجام ندارد و ایران متعهد به آن نخواهد بود.

وی ادامه داد: کشورهای 1+5 نیز بیانیه مذکور را که به عنوان سند رسمی در سازمان ملل به ثبت رسید تلقی به قبول کردند، علاوه بر این اروپا نیز زیاده خواهی های آمریکا در خصوص ایران را برنتابیده چنان که از مواضع سران آلمان، فرانسه و ایتالیا در سفر جناب آقای ظریف به این کشورها هویدا است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: این هنر جمهوری اسلامی ایران بوده که میان آمریکا و اروپا درباره خود فاصله انداخته و اتحاد قبلی آنان را برهم زده است.

رئیس جمهور تاجر مسلک آمریکا به دنبال یک جنگ در کشور است

وی ادامه داد: شرایط منطقه خاورمیانه و فرصت طلبی قدرت های بزرگ خصوصا آمریکا و رئیس جمهور تاجر مسلک این کشور که به دنبال یک جنگ دیگر در منطقه هستند و مشکلات اقتصادی خود را از طریق بالا رفتن قیمت نفت و فروش اسلحه حل کنند ایجاب می کند ما اولا هوشیار باشیم و در این دام گرفتار نشویم و ثانیا وحدت داخلی را تحت هدایت مقام معظم رهبری حفظ کنیم که از نظر قرآن یکی از عوامل انقراض امت ها و اقوام تشدد و تفرقه است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: ثالثا باید با ایران هراسی در منطقه مبارزه کنیم و اجازه ندهیم آمریکا و صهیونیسم جهانی ایران را به جای اسرائیل دشمن عرب ها معرفی کنند.

منبع: خانه ملت

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین