کمیته امداد امام خمینی(ره):

هیچگونه تغییری در فرآیند پرداخت مستمری مددجویان کمیته امداد ایجاد نشده است

کمیته امداد

کمیته امداد امام خمینی (ره) اعلام کرد براساس بررسی های کارشناسی و میدانی همکاران کمیته امداد، هیچگونه تغییری در فرآیند پرداخت مستمری مددجویان کمیته امداد ایجاد نشده و نظام پرداخت مستمری کما فی السابق انجام می شود.

به گزارش «نسیم آنلاین» به نقل از کمیته امداد امام خمینی(ره) روابط عمومی این کمیته اطلاعیه‌ای پیرامون یک خبر منتشر کرد.

در این اطلاعیه آمده است پیرو انتشار خبری با عنوان قطع یک شبه مستمری تعدادی از مددجویان کمیته امداد/ تماس بگیرید اما امیدی نیست به آگاهی می رساند بر اساس بررسی های کارشناسی و میدانی همکاران کمیته امداد، هیچگونه تغییری در فرآیند پرداخت مستمری مددجویان کمیته امداد ایجاد نشده و نظام پرداخت مستمری کما فی السابق انجام می شود.

ذکر این مطلب ضروری است که متاسفانه افزایش میزان مستمری علیرغم تصریح قانون، از طریق دستگاه های حمایتی کمیته امداد و سازمان بهزیستی انجام نمی شود و همین مسئله علاوه بر بروز مشکلات فراوان در تنظیم سیاست های حمایتی سبب ساز سردرگمی و گاه اعترافی مددجویان تحت پوشش این دستگاه های حمایتی شده است.

در حال حاضر بیش از یک میلیون و ششصد هزار خانواده از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد مشمول بهره گیری از قانون افزایش میزان مستمری هستند که به دلیل احتمال بروز برخی تغییرات در شرایط خانواده نظیر فوت سرپرست خانواده و یا ازدواج مددجویان و یا دلایل دیگر، امکان بروز تغییرات در نحوه پرداخت مستمری وجود دارد که مقوله ای کاملا طبیعی بوده و در طول سالیان گذشته نیز جاری بوده است.

به عنوان مثال از میان مددجویان شهرستان فومن که در گزارش اشاره شده است در طول ماه گذشته پرونده ۴ خانواده تک نفره به دلیل فوت مددجو مختومه شده و دو خانوار نیز به دلیل فوت سرپرست خانواده، تغییراتی در نحوه پرداخت مستمری شان عارض شده است.

همچنین بر اساس داده های بانک اطلاعاتی خانواده های تحت پوشش کمیته امداد دو مددجو با مشخصات فامیلی(ق- د) وجود دارند که اولی خانمی با ۸۷ سال سن و دومی خانمی با  ۶۴سال سن تحت پوشش کمیته امداد فومن قرار دارند و هیچگونه تغییری در پرداخت مستمری شان به وجود نیامده است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین