جعفری خبر داد؛

خانه "سیمین" و "جلال آل‌احمد" تا پایان تیرماه به بهره‌برداری می‌رسد

مرمت خانه سیمین و جلال آل احمد

مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران از پایان عملیات مرمت و نصب ملحقات خانه سیمین و جلال آل احمد تا پایان تیرماه خبر داد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، علیرضا جعفری در تشریح آخرین وضعیت خانه سیمین دانشور و جلال آل احمد گفت: در حال حاضر بخش عمده ای از اقدامات مربوط به مرمت خانه به پایان رسیده است و در تلاش هستیم تا با آماده سازی حیاط و نصب ملحقات و اسبابی که پیش از مرمت در خانه بود، حال و هوای گذشته عمارت را زنده کنیم.

وی با تاکید بر ضرورت چیدمان درست وسایل در خانه سیمین و جلال آل احمد عنوان کرد: برای آن که خانه به حالت اولیه خود درآید و به طور کامل بیانگر شخصیت و سبک زندگی این دو نویسنده بزرگ باشد، حساسیت ویژه ای را در خصوص نصب و چیدمان اسباب و ملحقات به خرج می دهیم تا مخاطب بتواند به درستی با محیط ارتباط برقرار کند.

مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران به ایمن سازی عمارت سیمین و جلال آل احمد پرداخت و تصریح کرد: تا اواسط تیرماه تمامی اقدامات مربوط به ایمن سازی و مرمت پایان می یابد و امیدواریم با نصب کامل و چیدمان وسایل، پایان تیرماه شاهد بهره برداری از این خانه تاریخی و فرهنگی باشیم.

جعفری در پاسخ به سوالی مبنی بر نحوه بهره برداری از پروژه گفت: مانند بسیاری از پروژه های فرهنگی، مدیریت این بنا بر عهده شهرداری تهران خواهد بود اما سیاست بهره برداری از بنا هنوز تعیین تکلیف نشده است. در واقع، هنوز مشخص نیست که هزینه نگهداری بنا از محل بحث های درآمدی تامین می شود یا اعتبار و بودجه خاصی برای آن در نظر گرفته می شود.

وی افزود: پس از تحویل پروژه مشخص می شود که بنا باید به صورت خودکفا یا به صورت هزینه ای اداره شود.

مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران در پایان با تاکید بر رضایت ورثه از اقدامات صورت گرفته در خانه سیمین و جلال آل احمد بیان کرد: ورثه در ابتدای کار نگران نحوه بهره برداری از بنا بودند، اما پس از برگزاری جلسات مختلف و ارائه توضیحات کافی دوستان متوجه شدند که با اقدامات شهرداری قرار است این مکان به مرکز ثقل ادبیات و کتابخوانی در پایتخت تبدیل شود. از این رو، تمامی نگرانی ها به طور کامل از بین رفت.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین