با برگزاری تظاهرات

مردم سراسر آمریکا خواستار استیضاح ترامپ شدند + تصاویر

تظاهرات در آمریکا

صدها نفر از معترضان آمریکایی در سراسر این کشور علیه رئیس‌جمهور کشور خود تظاهرات برپا کردند و از کنگره خواستند که وی را استیضاح کند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نوشت: مردم سراسر آمریکا روز یکشنبه (دیروز) به وقت محلی یعنی دو روز قبل از روز استقلال، در خیابان‌های این کشور تظاهرات برپا کردند و از کنگره خواستار استیضاح «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا شدند.

شبکه «ان بی سی» گزارش کرد، در لس آنجلس، معترضان یک تابوت سیاه رنگ را حمل می‌کردند که با گل‌های قرمز، سفید و آبی تزئین شده بود و روی آن نوشته شده بود «ریاست‌جمهوری 1789 تا 2017».

در «آستن» ایالت تگزاس، معترضان از کنگره ایالتی به سمت ساختمان شهرداری حرکت کردند و شعار می‌دادند: «ما چه می‌خواهیم؟ استیضاح! این استیضاح چه زمانی باشد؟ همین حالا».

برخی از طرفداران ترامپ نیز در حمایت از رئیس‌جمهور آمریکا به خیابان آمدند و با معترضان آمریکایی روبرو شدند و یکی از آنها در گفت‌وگو با شبکه ان بی سی گفت: «در این نقطه از زمان، دلیلی برای استیضاح رئیس‌جمهور وجود ندارد. او هیچ جرمی مرتکب نشده است. هیچ دلیلی برای استیضاح او وجود ندارد. فکر نمی‌کنم اصلاً آنها بدانند استیضاح چه مفهومی دارد».

در میان افرادی که خواستار استیضاح ترامپ هستند، «ال گرین» نماینده ایالت تگزاس بود که برای اولین بار خواستار در 17 مه در مجلس نمایندگان آمریکا خواستار استیضاح ترامپ به دلیل ممانعت از اجرای عدالت شد و در میان صدها معترضی که روز یکشنبه در آستن علیه ترامپ اعتراض کردند، خواسته خود را تکرار کرد.

در سانفرانسیسکو نیز، شماری از معترضان در نزدیکی «امبارکادیرو» تجمع کردند و نوشته‌هایی به دست داشتند که بر روی آن نوشته بود: «او را محبوس کنید».

یکی از معترضان و فعالان سیاسی می‌گفت: «با صدای بلند مقاومت کنید. به اندازه‌ای بلند که حتی صدای بسته شدن در وقتی که ترامپ را بیرون می کنند، شنیده نشود».

در لس آنجلس نیز هزاران نفر از معترضان به همراه «براد شرمن» نماینده ایالت کالیفرنیا خواستار استیضاح ترامپ شدند. شرمن روز یکشنبه گفت: «هر روز، دموکرات ها، جمهوری‌خواهان و تمامی جهان از جدیدترین نمونه رفتارهای رئیس‌جمهور آماتور آمریکا بهت زده می‌شوند».

در نیویورک سیتی نیز معترضان مقابل هتل ترامپ شعار سرمی‌دادند و برخی از هواداران ترامپ نیز در حمایت از رئیس‌جمهور آمریکا شعار سرمی‌دادند.

در فیلادلفیا نیز طرفداران ترامپ و مخالفان وی شعارهای متقابل سرنمی‌دادند بلکه دو نفر از معترضان به ترامپ بعد از آن دستگیر شدند که یکی از طرفداران ترامپ را مقابل یک باشگاه شبانه مورد حمله قرار دادند.

بنا بر گزارش ان بی سی، یکی از افسران پلیس در درگیری میان هواداران و مخالفان ترامپ در لس‌آنجلس زخمی شد. در آیووا نیز معترضان از پل سنتنیال به سمت پارک «شوبرت» در راک آیلند ایالت ایلینوی حرکت کردند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین