نماینده مردم ارومیه عنوان کرد:

دریاچه ارومیه را با فاضلاب شهر‌ها و شهرک‌های صنعتی پر کردند

نادر قاضی پور

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ستاد احیای دریاچه ارومیه فاضلاب‌های تصفیه نشده را وارد دریاچه ارومیه کرد، گفت: در زمان بارندگی بدون استثنا تمامی فاضلاب‌های شهری و صنعتی منطقه به دریاچه ریخته شده است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با فارس با بیان اینکه در نخستین جلسه هیات دولت پروژه احیای دریاچه ارومیه مطرح شد گفت: آقای جهانگیری معاون اول رییس جمهور به عنوان رئیس ستاد احیا و دبیر کارگروه هم عیسی کلانتری انتخاب شد و هزینه‌های زیادی برای راه اندازی انجام گرفت. 

وی ادامه داد: ستاد احیای دریاچه ارومیه به جای تامین منابع آب این دریاچه، فاضلاب‌های تصفیه نشده را  وارد دریاچه ارومیه کرد و در زمان بارندگی بدون استثنا تمامی فاضلاب‌ها به دریاچه ریخته شده است.

نماینده مردم ارومیه تصریح کرد: علاوه بر این فاضلاب شهرک‌های صنعتی هم به دریاچه ارومیه ریخته می‌شود و همه این‌ها دریاچه ارومیه را تبدیل به یک مخزن بزرگ فاضلاب کرده است.

به گفته وی تراز آب دریاچه ارومیه براساس اطلاعات موجود در سایت وزارت نیرو از تاریخ 26 خرداد 92 تا 26 خرداد 96، 19سانتی متر کاهش داشته است.

قاضی‌پور اظهار داشت: به عنوان نماینده این استان می‌گویم حق مستضعفان و سرمایه 80 میلیون جمعیت ایران را به دست یک کارگروه داده‌اند که برای خودشان حق ماموریت خارجی، تحقیق،تحصیل و ... رد کنند و با حیف و میل حق مردم، منافع خودشان را تامین کنند.

وی افزود: قرار بر این بود این کارگروه شغل دائم جایگزین برای کشاورزان منطقه ارومیه تامین کنند، اما به جای آن به فکر پلمپ سه هزار چاه مردم است.

قاضی‌پور تعطیلی سه هزار چاه در آذربایجان را به معنای تعطیلی کشاورزی و در نتیجه تعطیلی تمامی کارخانجات تبدیلی مانند کنستانتره‌ها را مرگ اقتصاد آذربایجان غربی دانست که به گفته وی باعث آواره شدن یک میلیون  نفر از مردم این استان است.

وی در پایان خطاب به مسئولان ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: باید از روی جنازه من رد شوید تا بگذارم بدون اینکه شغل جایگزینی برای کشاورزان آذربایجانی غربی تامین کرده باشید، چاه‌های این استان را پلمپ کنید.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین