در تقاطع های پایتخت صورت می‌گیرد؛

ثبت دو نوع تخلف به وسیله سیستم ثبت تخلف عبور از چراغ قرمز

دوربین طرح زوج و فرد

مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک تهران گفت: در سامانه ثبت تخلف عبور از چراغ قرمزدر تقاطع های شهر تهران، دو نوع تخلف ثبت می گردد.

به گزارش «نسیم آنلاین» و به نقل از روابط عمومی کنترل ترافیک تهران، مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک تهران با اشاره به اینکه در سامانه ثبت تخلف عبور از چراغ قرمزدر تقاطع های شهر تهران، دو نوع تخلف ثبت می گردد، گفت: تخلف اول هنگامی رخ می دهد که وسیله نقلیه از خط ایست عبور کرده و در منطقه خط کشی مسیر عابر توقف نماید جریمه برای آن ثبت خواهد شد و تخلف دوم زمانی رخ می دهد که وسیله نقلیه ضمن عبور از خط ایست، از منطقه خط کشی عابر پیاده نیز به طور کامل عبور می کند و در این صورت جریمه ای دیگر ثبت می گردد.

مهندس وزیری در ادامه با بیان اینکه در تقاطع های سطح شهر تهران، جهت عبور ایمن عابرین پیاده، منطقه ای به نام مسیر عابر در 4 جهت تقاطع وجود دارد افزود: در هر جهت تقاطع قبل از کانال عابر و با فاصله 1 متری از آن، یک خط به نام خط ایست نیز وجود دارد که رانندگان ملزم به توقف کامل در پشت این خط در زمان زرد یا قرمز بودن چراغ راهنمایی هستند.

مهندس وزیری افزود: این سیستم هم‌اکنون در بسیاری از نقاط جهان و کشور‌های پیشرفته در سطح وسیعی مورد استفاده قرار می‌گیرد و با استفاده از پیشرفتهترین الگوریتم‌های روز، امکان دستیابی به دقت بسیار بالا در قرائت متن پلاک- حتی فراتر از توانایی چشم انسان-‌‌ را فراهم می‌کند. در واقع همین دقت بالاست که به‌کار‌گیری روز‌افزون چنین سیستم‌هایی را به عنوان یک سامانۀ مورد اطمینان و کارا جهت بروز تخلفات رانندگی موجب شده است. که در حال حاضر تعداد 200 سامانه دوربین ثبت تخلف عبور از چراغ قرمز در سطح شهر تهران نصب و جانمایی شده است و در حال تکمیل در برنامه های آتی می باشد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین